Insolvence - kde zjistím aktuální výši dluhu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 21:44
Insolvence - kde zjistím aktuální výši dluhu?

Dobrý večer :)
Pokládám dotaz za kamarádku, která je třetím rokem v insolvenčním řízení - snad se tu najde někdo, kdo jí dokáže poradit :)

Již třetím rokem (teď v lednu započala čtvrtý rok) tedy splácí insolvenci a má v rozsudku od soudu napsáno, že musí splácet 5 let nebo do zaplacení. Chtěla by tedy zjistit, jaká je její aktuální výše dluhu - jde to někde, případně kde? Jejímu insolvenčnímu se nemůže dovolat. A máte někdo zkušenost, že by vám insolvenci „stopli“ dříve než po 5 letech?

Moc děkuji za případné odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 08.02.17 21:50
Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 08.02.17 21:57

Jestliže neměla nějaké zvýšení příjmů, případně nějaký jiný větší příjem/dar/výhru etc. tak to má na pět let. Oni to mají vypočítané ale protože může osoba splátku navýšit tím že si najde lepší práci, vyhraje něco a tak tak proto je tam to: a nebo do splacení ;)

Uživatel je onlinePetra274
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 08.02.17 21:57

Měl by jí to říct insolvenční správce, může mu napsat třeba email.
Jinak známému skončila insolvence před měsícem. Zaplatil 100% dluhů a skončil o deset měsíců dříve. Pokud nezaplatí sto procent, dříve než za pět let to neukončí. Známý si každý měsíc psal, kolik zaplatil, tak v tom měl pořádek. Pozor i insolvenční správce se může splést. U něho se spletl a kdyby v tom neměl sám pořádek, zaplatil by o několik tisíc víc.

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 22:57

@-Evka- děkuji moc :)

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 22:59

@Aletheia Ono je to tak, že dříve byla insolvence psaná pouze na jejiho manžela a ji nebrali nic. Teď změnila práci, má vyšší příjem a strhávají peníze i jí. Jak je to tedy chápáno v tomto případě? Logicky by to tedy mělo skončit dříve ne? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 23:03

@Petra274 No to oni si nepsali bohužel :( je to jejich blbost ale teď už pozdě bycha honit :nevim: těžko to teď dopočítat když se jim tam strhly navíc daně + její manžel dostal v práci finanční odměnu za odpracovaná léta a to mu taky strhli. Tak teď už se v tom vůbec nevyznám :,( a dovolat se jejímu instalace. správci je nadlidský úkol..dokonce ji někdo řekl že nemá nárok se informovat kolik už zaplatila..je to pravda?? :think:

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 23:05

@Petra274 omlouvám se - u příspěvku nahoře jsem omylem zaklikla „přidat anonymně“ :(

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17290 příspěvků 09.02.17 04:50
@Jahůdka Jája píše:
@Aletheia Ono je to tak, že dříve byla insolvence psaná pouze na jejiho manžela a ji nebrali nic. Teď změnila práci, má vyšší příjem a strhávají peníze i jí. Jak je to tedy chápáno v tomto případě? Logicky by to tedy mělo skončit dříve ne? :think:

Je ona vůbec v insolvenci? Nebo si to jenom myslí. :mrgreen:

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 05:54

@Kobliha51 jsou v insolvenci jako manželé ;) předtím měla příjem do 10000 kde ji nemohli nic brát, teď dělá ve stejné práci jako manžel a strhávají ji z platu všechno (nechají jen cca 4000 minimum) takže ano je v insolvenci :)

Já jsem to v tom příspěvku napsala blbě omlouvám se :zed: chtěla jsem napsat že strhávali pouze manželovi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 07:17

Insolvenční správce posílá insolvenčnímu soudu cca 2× do roka zprávu o stavu insolvenčního řízení, v této zprávě bude uvedeno, kolik procent svých dluhů mají dlužníci již zaplaceno a kolik procent bude uhrazeno na konci řízení, tedy po těch pěti letech. Bude-li očekávaná míra uspokojení na konci řízení v této zprávě vyšší než 100 %, je zřejmé, že dlužníci oddlužení splní dřív než po pěti letech. Tyto zprávy insolvenčního správce insolvenční soud zveřejňuje v insolvenčním rejstříku, který je veřejně přístupný na internetových stránkách Ministerstva spravedlnosti. To je právě ten odkaz v prvním komentáři od @-Evka- akorát k tomu možná chtělo napsat pár slov. Zde tedy najdete dlužníka a když rozkliknete detail, budou v oddíle B všechny dokumenty, které jsou součástí soudního spisu.

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 07:39
@Anonymní píše:
Insolvenční správce posílá insolvenčnímu soudu cca 2× do roka zprávu o stavu insolvenčního řízení, v této zprávě bude uvedeno, kolik procent svých dluhů mají dlužníci již zaplaceno a kolik procent bude uhrazeno na konci řízení, tedy po těch pěti letech. Bude-li očekávaná míra uspokojení na konci řízení v této zprávě vyšší než 100 %, je zřejmé, že dlužníci oddlužení splní dřív než po pěti letech. Tyto zprávy insolvenčního správce insolvenční soud zveřejňuje v insolvenčním rejstříku, který je veřejně přístupný na internetových stránkách Ministerstva spravedlnosti. To je právě ten odkaz v prvním komentáři od @-Evka- akorát k tomu možná chtělo napsat pár slov. Zde tedy najdete dlužníka a když rozkliknete detail, budou v oddíle B všechny dokumenty, které jsou součástí soudního spisu.

Paráda, děkuji moc! :) Tak jsme to dohledali - v lednu tam ins. správce posílal zprávu, že při současné hospodářské situaci lze očekávat uspokojení věřitelů 106,53% za dobu 5 let - z toho tedy soudím, že jim to skončí dříve, ale asi nelze odhadnout, o kolik měsíců to bud že? :nevim: :think:

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 07:58

A teď na to koukáme - v tom výpisu je pouze manželova výplata (postižitelný čistý příjem) ale nikde tam není psaný její stržený příjem - kam tedy odchází její peníze?

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 09.02.17 08:08

CO jsem se dívala, tak to tam dávají zpětně. U někoho častěji, u někoho jednou za rok a ještě o pár měsíců zpětně (známí).

@Jahůdka Jája píše:
Paráda, děkuji moc! :) Tak jsme to dohledali - v lednu tam ins. správce posílal zprávu, že při současné hospodářské situaci lze očekávat uspokojení věřitelů 106,53% za dobu 5 let - z toho tedy soudím, že jim to skončí dříve, ale asi nelze odhadnout, o kolik měsíců to bud že? :nevim: :think:

Záleží na výdělku. Mohou se podívat (tedy až tam budou příjmy obou), kolik procent plní měsíčně a dle toho odvodit.

@Anonymní píše:
@-Evka- akorát k tomu možná chtělo napsat pár slov. Zde tedy najdete dlužníka a když rozkliknete detail, budou v oddíle B všechny dokumenty, které jsou součástí soudního spisu.

Ono to je spíše o gramotnosti…

Jahůdka Jája
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 08:15

@-Evka-
Děkuji za odpověď, podle všeho je to aktuální, protože tam je i kolonka 1/2017 v tom přehledu, takže to musí být i za leden. Teď mi vrtá hlavou, kde je zmíněn příjem kamarádky :think: Pracuje tam už od 08/2016 ale v přehledu její peníze zmíněné nejsou. Jsem z toho zmatená :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >