Reklama

Insolvence, konkurs a nástup na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:30
Insolvence, konkurs a nástup na mateřskou

Raději anonymně, jistě pochopíte. Dostala jsem se kdysi do finanční tísně, zažádala jsem si o insolvenci a byla mi schválena. Bohužel jsem ale přišla o práci, nebyla jsem schopná splácet ani oddlužení, celé se to nějak zamotalo a nakonec mi insolvenci zrušili. Byl vyhlášen konkurs, ale nemám žádný movitý ani nemovitý majetek a tak mi nemají co vzít. Starám se o již pětiletého syna a nyní čekám druhé dítě. Můžete mi poradit, jak to bude dál? Můžou mi sebrat rodičovský příspěvek? Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 14.12.16 18:52

Jistě že ti můžou sebrat, prostě máš zase na krku x exekucí. Musí ti nechat jen a pouze nezabavitelné minimum. Pro tebe a dvě děti je to cca 8 tisíc (na tebe a jedno to bude cca 7 tisíc). Nic víc dokud nesplatíš všechny dluhy do koruny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:59

Čistě jen z rd pokud budeš na tříleté ti nevezmou nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 19:01
@Aletheia píše:
Jistě že ti můžou sebrat, prostě máš zase na krku x exekucí. Musí ti nechat jen a pouze nezabavitelné minimum. Pro tebe a dvě děti je to cca 8 tisíc (na tebe a jedno to bude cca 7 tisíc). Nic víc dokud nesplatíš všechny dluhy do koruny.

To jí zůstane víc…

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 14.12.16 19:03
@Anonymní píše:
To jí zůstane víc…

Nezůstane, nezabavitelné minimum je 6 tisíc a nějaké drobné. Na vyživovanou osobu patnáct stovek. Možná je to o chlup víc.

Konkrétní částky tady:
Nezabavitelnou částku na povinného dlužníka stanovíme jako 2/3 součtu částky životního minima jednotlivce, tedy částky 3410 Kč, která se nemění,[2] a částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu v nájemním bytě v obci od 50 000 do 99 999 obyvatel, a to bez ohledu na to, v jaké obci skutečně povinný zaměstnanec žije, která je (bude) pro rok 2016 nově vládou ČR stanovena na 5858 Kč [3] (dosud šlo o částku 5767 Kč), čili jako 2/3 z částky 9268 (dosud šlo o 2/3 z 9177 Kč). Nezabavitelná částka na povinného činí 6178,67 Kč. (Dosud činila nezabavitelná částka na povinného 6118 Kč.)

Nezabavitelnou částku na vyživovanou osobu stanovíme obdobně, a to jako ¼ z nezabavitelné částky na povinného 6178,67 Kč, činí tedy 1544,67 Kč. (Dosud činila nezabavitelná částka na vyživovanou osobu 1529,50 Kč.)

Nezabavitelnou (celkovou) částku (určitého povinného) stanovíme jako součet nezabavitelné částky na povinného a všech nezabavitelných částek na vyživované osoby.[4]

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 15.12.16 08:57

Pracuji v oblasti dluhů a bohužel si většina lidí myslí, že na soc. dávky a další příspěvky executor nemůže. Ale může. Samozřejmě ti nechá nezabavitelné minimum, což je bohužel méně než u insolvence, ale každý svého štěstí strůjcem… :nevim:

Adull
Kecalka 369 příspěvků 15.12.16 12:58

@Iustitia omnibus kromě rodičáku a podpory v nezaměstnanosti exekutor může jen na dávky pěstouna a daňový bonus z pěstounských dávek. Z jiných dávek se exekuovat nesmí. Takže pokud někdo bere hmotnou nouzi, bydlení nebo přídavky na děti, tak ty se do exekuovatelného příjmu nepočítají. Co se týče insolvence, tak se to paní bude počítat jako přednostní exekuce. Nezabavitelná částka je jak psala @Aletheia . Od ledna se výše nezabavitelné částky bude měnit.

Adull
Kecalka 369 příspěvků 15.12.16 13:01

Omlouvám se, nevšimla jsem si, že zakladatelce byla insolvence zrušena a nastal konkurz. Tudíž se vrací do hry všechny exekuce, pokud nebyly zastaveny pro nemajetnost.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 15.12.16 19:32
@Adull píše:
@Iustitia omnibus kromě rodičáku a podpory v nezaměstnanosti exekutor může jen na dávky pěstouna a daňový bonus z pěstounských dávek. Z jiných dávek se exekuovat nesmí. Takže pokud někdo bere hmotnou nouzi, bydlení nebo přídavky na děti, tak ty se do exekuovatelného příjmu nepočítají. Co se týče insolvence, tak se to paní bude počítat jako přednostní exekuce. Nezabavitelná částka je jak psala @Aletheia . Od ledna se výše nezabavitelné částky bude měnit.

Tak jsem to i myslela, na něco může, na něco ne. Někdo si ale myslí, že když nepracuje, tak je za vodou a dluhy udělají „puf“ a zmizí :nevim:

Adull
Kecalka 369 příspěvků 15.12.16 20:43

@Iustitia omnibus No popravdě to skoro tak je, udělají si exekuce a děti a pak povětšinou exekutor má smůlu. Jsou bez práce, dělají na černo a sekají děcka jako Baťa cvičky. Nejlépe se některých dětí z rodiny zřeknou, vezme si je některý příbuzný a pak jim stát platí nejen bydlení, ale i dávky pěstouna a ty jsou opravdu štědré.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 15.12.16 22:24
@Adull píše:
@Iustitia omnibus No popravdě to skoro tak je, udělají si exekuce a děti a pak povětšinou exekutor má smůlu. Jsou bez práce, dělají na černo a sekají děcka jako Baťa cvičky. Nejlépe se některých dětí z rodiny zřeknou, vezme si je některý příbuzný a pak jim stát platí nejen bydlení, ale i dávky pěstouna a ty jsou opravdu štědré.

No takové případy jsou, ale hodně z nich taky pouze lže a pak na ně dojde. Ale jak jsem psala, každý svého štěstí strůjcem. Já mít dluhy, hrozit mi exe apod., tak nespím, natož abych plánovala rodinu 8o

Lucie Lexová
Kecalka 319 příspěvků 16.12.16 09:06

Být tebou, tak uvažuju, zda si dítě vůbec nechám. Jednak na něj nebudeš mít finance a jednak mu nejdeš správným příkladem („nemám žádný movitý ani nemovitý majetek a tak mi nemají co vzít“ = nemůžou na mě).

Uživatel je onlineChytrak
Závislačka 2539 příspěvků 22.12.16 17:47

@Adull anglictina ma pro to velmi trefny vyraz, rika se tomu „white trash“.
To jen aby nekdo nenabyl mylneho dojmu, ze se to tyka minorit…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 22.12.16 17:49
@Chytrak píše:
@Adull anglictina ma pro to velmi trefny vyraz, rika se tomu „white trash“.
To jen aby nekdo nenabyl mylneho dojmu, ze se to tyka minorit…

jj ;)

sinorina
Povídálka 28 příspěvků 26.12.16 16:21
@Lucie Lexová píše:
Být tebou, tak uvažuju, zda si dítě vůbec nechám. Jednak na něj nebudeš mít finance a jednak mu nejdeš správným příkladem („nemám žádný movitý ani nemovitý majetek a tak mi nemají co vzít“ = nemůžou na mě).

Souhlasím s Lucii, ve vašem přípedě, bych si dítě nenechala, pokud nemáte odpracováno, dostanate RP na 4 roky a to je almužna.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama