Insolvence na mateřské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hafik30
Nováček 10 příspěvků 20.01.19 17:55
Insolvence na mateřské dovolené

Dobrý den,
měla bych takový dotaz. Mám povoleno oddlužení. Plánuji s přítelem rodinu (ne hned), tak jsem se chtěla zeptat, jak je to se splácením insolvence při mateřské. Mám strach, aby mi insolvenci nezrušili, protože by mi nezůstávalo dost peněz nad rámec nezabavitelné částky. Soud mi vypočítal, že mám platit minimální částku měsíčně cca 3.400,– kč. Podělte se někdo o zkušenosti s tímto problémem. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21647 příspěvků 20.01.19 18:00

No budeš muset platit tu částku, kterou ti vypočítají. To že půjdeš na mateřskou není jejich problém. Pokud ji platit nebudeš, insolvenci zruší.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 20.01.19 18:07

a nechceš první zaplatit dluhy a pak až si pořizovat dítě?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 20.01.19 18:12

To je dneska uz druha takova diskuze 8o zeny,to jste fakt tak financne zaostale,ze planujete rodinu pri insolvenci :zed: dite neco stoji a neni to uplne malo,navic Vam poklesne prijem a v mem pripade byl ten pokles opravdu velky,ale aspon jsem mela a stale mam dost nasetreno a samozrejme mam manzela,otce ditete,ktery vi,ze nas zvladne jeste ty dva roky,co budu doma,uzivit :nevim:

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 20.01.19 18:12

no zrovna dnes nebo včera tu byla zoufalá diskuse, že v insolvenci otěhotněla, skončila na neschopence, insolvenci zrušili a exekutoři zabavili i skříně pro děti. Takže fakt silně zvaž odložení mateřství až po ukončení celého procesu.

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 20.01.19 18:13

@Twixinka byla jsi rychlejší a čteme stejné diskuse ;-)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 20.01.19 18:13
bertoldina
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 20.01.19 18:14

Pobírání PPM ani rodičáku není problém, ale musíš dál splácet. V praxi se to řeší darovací smlouvou, zpravidla od otce dítěte. A je potřeba počítat i s tím, že se nezabavitelná čátka zvedne.

Kaci89
Kecalka 402 příspěvků 20.01.19 18:28

Nastesti tenhle problem nemam a mit ani nechci.my kdyz jsme planovali dite ,tak jsme zvazovali vsechny okolnosti a to podotykam ze dluhy nemame.ale muj prijem klesl o 15tisic a to je sakra znat.nastesti chlap vydelava dost takze no problem.ve tvem pripade bych nejdriv doplatila dluhy a pak neco planovala.prece nechces aby tve dite zilo jako socka ne?a aby si mu nemohla koupit co by potreboval,to bylo pro me na prvnim miste aby se moje dote narodilo do financne zabezpecene rodiny a ne do rodiny kde se zije z ruky do huby.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 20.01.19 18:30

Máš insolvenci, nejsi schopná platit své závazky, tak by bylo rozumné snad počkat s dítětem, ne? Neřeší se to nijak, jsi povinna splácet, tak splácej. Nebudeš-li splácet, utnout oddlužení a naskočí na tebe exekutoři.

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 20.01.19 18:38
@Hafik30 píše:
Dobrý den,
měla bych takový dotaz. Mám povoleno oddlužení. Plánuji s přítelem rodinu (ne hned), tak jsem se chtěla zeptat, jak je to se splácením insolvence při mateřské. Mám strach, aby mi insolvenci nezrušili, protože by mi nezůstávalo dost peněz nad rámec nezabavitelné částky. Soud mi vypočítal, že mám platit minimální částku měsíčně cca 3.400,– kč. Podělte se někdo o zkušenosti s tímto problémem. Děkuji

Nejdřív zaplať závazky a pak si pořizuj dítě.

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 20.01.19 18:40

A zítra tu bude: Mám dluhy a ti zlí blbí exekutoři chtějí abych něco platila :( :mrgreen:

Hafik30
Nováček 10 příspěvků 20.01.19 18:53

Bohužel se stalo, nasekala jsem si dluhy z blbosti. Platit určitě budu a nepotřebuji soudit, když mě neznáte. Chtěla jsem jen slyšet zkušenosti. Přítel vydělává dost, takže nás uživí. Jde mi jen o to, zda mi inslovenci nemohou zrušit.

EvulinkaH
Kecalka 445 příspěvků 20.01.19 18:55

@Hafik30 a přemýšlela jsi o tom, jak bys to zvládala finančně s dítětem, kdyby se přítel rozmyslel a odešel od tebe a dítěte???

Hafik30
Nováček 10 příspěvků 20.01.19 18:58

Přinejhorším bych šla bydlet k matce. Ale to se snad nestane, jsme spolu už přes 5 let.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >