Reklama

Insolvence - nové půjčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

17hj17
Povídálka 15 příspěvků 24.02.17 23:20
insolvence - nové půjčky

_____________­_______

Příspěvek upraven 05.03.17 v 17:00

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3072 příspěvků 24.02.17 23:36

@admin

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 24.02.17 23:40
@Limi123 píše:
@admin

Proč?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15632 příspěvků 24.02.17 23:44
@Limi123 píše:
@admin

Proč? Podělat si život může každej, důležité je si to včas uvědomit.
Jinak v tomhle neporadím, naštěstí nemám zkušenosti. Ale hlavně už si nikde nic nepůjčuj 8o.
Pokud bydlíš u sestry, sepište nájemní smlouvu a ona at si obstará soupis svého majetku, at jí exekutor nemůže na nic sáhnout. Jak přesně se to dělá poradí právník.

Limi123
Závislačka 3072 příspěvků 24.02.17 23:50

Protoze zada o radu, jak nelegalne obejit zakon, co napsat do insolvence. Minimalne tato cast by se mela smazat…

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 6621 příspěvků 24.02.17 23:55

Vzít si půjčku s úmyslem neplatit je úvěrový podvod, předpokládám, že pro získání insolvence to bude velký problém (vzít si půjčku a nesplatit ani první splátku, a to opakovaně).
„Trestní stíhání hrozí dlužníkovi v případě, když začne vytvářet dluhy v době, kdy s ohledem na svoji ekonomickou situaci ví, že je nebude schopen splatit. Nejčastěji je takovým jednáním naplněna skutková podstata trestného činu podvodu.“

Enmamma
Závislačka 2791 příspěvků 25.02.17 00:22

Bude to vnímáno jako úvěrový podvod a na něco takového nečekej, že ti schválí insolvenci. Sestra by tě měla urychleně vyprovodit z bytu, jinak s tebou skončí u popelnice.

Enmamma
Závislačka 2791 příspěvků 25.02.17 00:26
@17hj17 píše:
Zdravim, mám dotaz a asi budu i znát odpověď, ale nevím vše. Zajímalo by mě, jestli někdo řešil něco podobného. Dlužím cca 1,2 mil. korun. Chtěl bych do insolvence (výplatu na to mám, abych uhradil minimálně 30%), ale problém je v tom, že to jsou půjčky, kde je zaplacena jenom jedna splátka, nebo dokonce ani jedna. A jsou v tom i půjčky, které se mají zaplatit do měsíce. Přiznám se, jsou to dluhy z hraní, ale vim, že do insolvence se to uvádět nemá, ale nějak nevím co bych tam měl napsat, aby to bylo aspon trochu uvěřitelné. Taky jsem tento měsíc přestal úplně vše platit, protože jsem prostě neměl peníze a tak v nejbližší době budu očekávat bombardování od věřitelů a později exekuce. Bydlím se sestrou a nechci, aby tu něco případní exekutoři vzali, tak se chci zeptat, co je lepší. Odstěhovat se do podnájmu a oni by sem pak vlastně nemohli, nebo by stačilo uzavřít se sestrou nájemní smlouvu s tim, že obývám jenom jeden pokoj a nic nevlastním, nebo máte jinou radu? Vím, že je to blbá situace, za kterou si můžu úplně sám, ale už prostě nevim. Půjčku mi už nedá nikde nikdo (což jedině dobře pro mě).
PS. nadávky si nechte, vim jak jsem blbej :zed:Klidně se ptejte na co chcete

Krom toho, napůjčovat si peníze od věřitelů, rozcumplovat je na kraviny s vědomím, že nemám na úhradu a pak si jít do insolvence a dělat na věřitele dlouhej nos, že jim nic nebo skoro nic nevrátím, je nemravné a nedivila bych se, kdyby ti nechali rozbít ústa (chtěla jsem napsat ciferník, ale to by bylo moc vulgární, vyjadřovalo by to ale můj postoj k takovým, jako jsi ty).

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 25.02.17 00:33
@pe-terka píše:
Proč? Podělat si život může každej, důležité je si to včas uvědomit.
Jinak v tomhle neporadím, naštěstí nemám zkušenosti. Ale hlavně už si nikde nic nepůjčuj 8o.
Pokud bydlíš u sestry, sepište nájemní smlouvu a ona at si obstará soupis svého majetku, at jí exekutor nemůže na nic sáhnout. Jak přesně se to dělá poradí právník.

To je pěkná blbost, sestra by musela platit daň z pronájmu. Nejde udělat jenom „falešná“ smlouva a nic.

dagmar2202
Povídálka 42 příspěvků 25.02.17 02:20

Pokud chcete požádat o insolvenci, musíte být u všech půjček aspoň 3 měsíce se splácením v prodlení. Zajděte si do nějaké „občanské poradny“, většinou jsou v každém městě, tam to s Vámi proberou a sepíšou žádost na soud. Poskytují tyto služby zadarmo - hlavně nechoďte někam, kde po Vás budou chtít peníze. Budete muset přinést např. smlouvy, ale i když je nebudete mít všechny, nevadí. Rozhodně to nevyřídíte hned napoprvé. I když jste nezaplatil u jedné půjčky vůbec nic, také to nevadí. Ihned, jakmile se podá návrh na soud, tak už na Vás exekutoři nemůžou. Pokud už máte nějakou exekuci, po podání návrhu Vám sice bude zaměstnavatel dále strhávat exekuční částku, ale deponuje ji a už neposílá věřiteli. Pak bude záležet na tom, kolik věřitelů se přihlásí. Mně se sice také nelíbí, že jsou „některým lidem“ takto odpuštěny dluhy, ale každý má právo na druhou šanci. Hovořím z vlastní zkušenosti - syn bral drogy, samozřejmě k tomu půjčky, pak už to byl kolotoč, kdy jsme i my brali půjčky, abychom mu „pomohli“. Nakonec jsme museli říct dost, protože by se z nás také mohli stát „neplatiči“. Šel se však léčit (na rok a půl, byl i v „komunitě“), pak si našel práci a požádal o insolvenci. Zrovna tento týden bylo vydáno konečné rozhodnutí. Při podání návrhu na soud ale nic nezamlčel, přiznal, že bral drogy. Ale určitě Vám poradí v té poradně - vlastně Vám pomůžou. Soud ustanoví insolvenčního správce, který má mj. za úkol zkontrolovat všechny smlouvy. Nakonec neuznal 3 věřitelům nějaké penále a pokuty, což dělalo dohromady 130 tisíc. Např. u jedné půjčky ve výši 20 tisíc se dluh za 2 roky vyšplhal na 142 tisíc! Například zrovna jim neuznala ins. správkyně 74 tisíc… Syn teď tedy bude 5 let splácet nejméně 30 % dluhu - my budeme splácet ještě 8 let (i s hypotékou) 100 %. :) Teď záleží na tom, jestli jste z hraní opravdu „vyléčený“. I do té poradny budete chodit tak 3 měsíce, než dáte vše dohromady, pak to trvá asi půl roku u soudu…

eumedon
Extra třída :D 13314 příspěvků 25.02.17 07:47
@dagmar2202 píše:
Pokud chcete požádat o insolvenci, musíte být u všech půjček aspoň 3 měsíce se splácením v prodlení. Zajděte si do nějaké „občanské poradny“, většinou jsou v každém městě, tam to s Vámi proberou a sepíšou žádost na soud.

O insolvenci se nežádá, žádá se o řešení insolvence povolením oddlužení. Insolvenci (úpadek) soud konstatuje. Insolvenci lze řešit různými způsoby, u fyzických osob oddlužením nebo konkursem.

A u všech? Kde jste to četla?

Insolvenční zákon § 3

Úpadek

(1) Dlužník je v úpadku, jestliže má

a) více věřitelů a

b) peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti a

c) tyto závazky není schopen plnit (dále jen „platební neschopnost“).

(2) Má se za to, že dlužník není schopen plnit své peněžité závazky, jestliže

a) zastavil platby podstatné části svých peněžitých závazků, nebo

b) je neplní po dobu delší 3 měsíců po lhůtě splatnosti, nebo

c) není možné dosáhnout uspokojení některé ze splatných peněžitých pohledávek vůči dlužníku výkonem rozhodnutí nebo exekucí, nebo

d) nesplnil povinnost předložit seznamy uvedené v § 104 odst. 1, kterou mu uložil insolvenční soud.

(3) Dlužník, který je právnickou osobou nebo fyzickou osobou - podnikatelem, je v úpadku i tehdy, je-li předlužen. O předlužení jde tehdy, má-li dlužník více věřitelů a souhrn jeho závazků převyšuje hodnotu jeho majetku. Při stanovení hodnoty dlužníkova majetku se přihlíží také k další správě jeho majetku, případně k dalšímu provozování jeho podniku, lze-li se zřetelem ke všem okolnostem důvodně předpokládat, že dlužník bude moci ve správě majetku nebo v provozu podniku pokračovat.

(4) O hrozící úpadek jde tehdy, lze-li se zřetelem ke všem okolnostem důvodně předpokládat, že dlužník nebude schopen řádně a včas splnit podstatnou část svých peněžitých závazků.

Jinak - ta občanská poradna je rozumná rada.

dagmar2202
Povídálka 42 příspěvků 25.02.17 08:28
@eumedon píše:
O insolvenci se nežádá, žádá se o řešení insolvence povolením oddlužení. Insolvenci (úpadek) soud konstatuje. Insolvenci lze řešit různými způsoby, u fyzických osob oddlužením nebo konkursem.

A u všech? Kde jste to četla?

Přesně se to jmenuje „Návrh na povolení oddlužení“. Nevím, že bych někde napsala, „u všech“.:) Předpokládám, že pán je fyzická osoba a že nemá žádný majetek. Soud zahájí řízení - a teprve až vše „prozkoumá“, rozhodne, zda se oddlužení povolí a jakým způsobem, anebo zda se zamítne. Upozorňovala jsem, že to trvá dlouho (3-4 měsíce navštěvovat poradnu + asi půl roku u soudu), takže pokud je pán závislý na automatech, pochybuji, že tak dlouhou dobu vydrží bez automatů (a pak i nadále). Takže nejdříve by měl určitě udělat něco sám se sebou.

Příspěvek upraven 25.02.17 v 08:51

eumedon
Extra třída :D 13314 příspěvků 25.02.17 08:32
@dagmar2202 píše:
@eumedon píše:
Nevím, že bych někde napsala, „u všech“.:)

Tak si to po sobě přečtěte.

dagmar2202
Povídálka 42 příspěvků 25.02.17 08:56
@eumedon
@eumedon píše:
@dagmar2202 píše:Tak si to po sobě přečtěte.

Aha, to myslíte „u všech půjček…“ Já jsem hledala, kde jsem psala, že to povolují všem. :) Tak to se omlouvám.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 09:01
@dagmar2202 píše:
@eumedonAha, to myslíte „u všech půjček…“ Já jsem hledala, kde jsem psala, že to povolují všem. :) Tak to se omlouvám.

nemáš se zač omlouvat, popsala jsi situaci z praxe a slovo „všech“ jsi použila správně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama