Insolvence, osobní zkušenosti máte?

Anonymní
28.4.20 13:27

Insolvence, osobní zkušenosti máte?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, Vas co máte s insolvencí osobní zkušenosti. Minulý týden, jsme s manžel kontaktovaly dluhovou poradnu. Vycházelo by to, že by manželovi zůstalo 18tisic plus můj rodicak 8000kc.Jak jste to zvládli finančně, po dobu těch 5 let? Musí se platit nájem, elektrika, oblečení pro vás a děti plus škola, kroužky.. Bude to asi náročné období. Děkuji za pozitivní reakce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1818
28.4.20 13:38

Tak je důležité vědět, kolik máte ty náklady. Někdo platí nájem 5tisic a někdo 20tisic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2776
28.4.20 13:43
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, Vas co máte s insolvencí osobní zkušenosti. Minulý týden, jsme s manžel kontaktovaly dluhovou poradnu. Vycházelo by to, že by manželovi zůstalo 18tisic plus můj rodicak 8000kc.Jak jste to zvládli finančně, po dobu těch 5 let? Musí se platit nájem, elektrika, oblečení pro vás a děti plus škola, kroužky.. Bude to asi náročné období. Děkuji za pozitivní reakce. :kytka:

Jo, vy okradete věřitele, ale máte starosti jen o sebe. Tenhle paskvil (insolvence) vůbec neměl vzniknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19205
28.4.20 13:50

Tak si spočti výdaje to ti tu nikdo nepoví, ale pobavilo mě že mezi důležité věci řadíš oblečení, promin holt se budeš muset sakra uskromnit a kroužky můžou mít děti při škole tam jsou náklady minimální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
28.4.20 13:52
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, Vas co máte s insolvencí osobní zkušenosti. Minulý týden, jsme s manžel kontaktovaly dluhovou poradnu. Vycházelo by to, že by manželovi zůstalo 18tisic plus můj rodicak 8000kc.Jak jste to zvládli finančně, po dobu těch 5 let? Musí se platit nájem, elektrika, oblečení pro vás a děti plus škola, kroužky.. Bude to asi náročné období. Děkuji za pozitivní reakce. :kytka:

Tak je to o tom, zit 5 let o chlebu a vode a zbavit se zavazku, ktere byste jinak nikdy nezvladli splatit. A porad vam zustava jeste dost penez. Neni to o tom, ze si v insolvenci budete kupovat novy mobily a jezdit na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.20 13:54
@ka2ka píše:
Tak si spočti výdaje to ti tu nikdo nepoví, ale pobavilo mě že mezi důležité věci řadíš oblečení, promin holt se budeš muset sakra uskromnit a kroužky můžou mít děti při škole tam jsou náklady minimální

Tak jsem to nemyslela, prostě když bude potřeba bunda na zimu, boty, takové ty důležité věci… Bude nám zbývá po odečtení nájmu, spoření, elektrika, obědy škola cca 16000tisic

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 13:55
@Cenarius píše:
Tak je to o tom, zit 5 let o chlebu a vode a zbavit se zavazku, ktere byste jinak nikdy nezvladli splatit. A porad vam zustava jeste dost penez. Neni to o tom, ze si v insolvenci budete kupovat novy mobily a jezdit na dovolenou.

Tak to jsme nejezdily ani tak.. Max 2 dny pod stan k rybníku…

• Nahlásit
  • Citovat
59265
28.4.20 13:57
@Anonymní píše:

Ex manžel měl 9 200 Kč a vyzit prostě musel.. Jako co čekáš, procházku růžovou zahradou? Za mě to nemá vůbec existovat.. Jinak nechapu, proč by manželovi zůstalo tolik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19205
28.4.20 13:58
@Anonymní píše:
Tak jsem to nemyslela, prostě když bude potřeba bunda na zimu, boty, takové ty důležité věci… Bude nám zbývá po odečtení nájmu, spoření, elektrika, obědy škola cca 16000tisic

no tak to vám zbyde hodně pokud nemáte teda deset dětí :think:
bundu v sekáči, boty laciný jak jinak to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1636
28.4.20 14:05

Tak pokud do nákladů uvádíš i spoření, tak ho sniž nebo pokud některý měsíc bude horší, sáhneš do spoření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.20 14:10
@ka2ka píše:
bundu v sekáči, boty laciný jak jinak to řešit?

Máme 3 děti

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 14:11
@ka2ka píše:
bundu v sekáči, boty laciný jak jinak to řešit?
Máme 3 děti
@Livlin píše:
Tak pokud do nákladů uvádíš i spoření, tak ho sniž nebo pokud některý měsíc bude horší, sáhneš do spoření.

Spoření je psané na děti, na to se nesmí sáhnout

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 14:24

Hej mám skúsenosti z insolvencii, priateľ má za sebou rok..Jinak never čo ti hovoria na dlhové poriadne alebo kalkulačky na internete, súd a správca konkurznej podstaty si to rovnako určí inak. Takže namiesto 18 ti môže zostať 13tis, záleží na faktoroch okolo. Takže byť tebou sa tejto sumy nedržia aby si nebola prekvapená. priatelovi z výplaty 28tis nechávajú 14200, - ako kedy. Berú všetko aj preplatky na daniach. A vôbec ich nezaujímajú, že platíte nejaké krúžky atď. Proste životné minimum, bodka. Inak my máme pred sebou ešte rok a pol a poviem ti je to bida, človek si nemôže urobiť ani účet, ak nemáš máš smolu. Vôbec sa nesmieš oneskoriť s platbou treba za paušál alebo internet. Inak priateľ má to chcel, mal platiť takže táto situácia je pre neho skôr trest. Hlavne keď pracuje celý mesiac nadčasy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 14:32
@Anonymní píše:
Spoření je psané na děti, na to se nesmí sáhnout

Ale můžou sáhnout, najdi si to klidně na netu, píše se to v různých poradnách, fórech atd.. Pokud tam odkláníš peníze, před insolvenčním správcem vezme vám to ani nemrknete..

• Nahlásit
  • Citovat
1636
28.4.20 14:35

V tom případě bych snížila spoření dětí na minimum. Žádný profit vám to po dobu insolvence neponese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama