Insolvence prodej bytu ? Co čeká moji mamku...

55
23.11.20 12:30

Insolvence prodej bytu ? Co čeká moji mamku...

Dobrý den,
Moje máma chce podat insolvenci. Důchod má 18.000 a dluh činí cca 218.000 Kč. Insolvence pro důchodce je 3 roky. Je majitelem bytu v OV. Byt se dá prodat v této lokalitě za 600.000.

Mám pár dotazů.

1. je možnost neprijit o byt, když dlužník je schopen zaplatit skoro 100% za 3 roky.
  1. aby dlužník zaplatil 100% je možné mít insolvenci na 5 let ( s tím až to doplatí např. Po 3 letech a pár měsíců)? Nebo je daných 3 roky důchodce.

I

1. vím že existuje hodnota chráněného obydlí, ale nikde jsem nenašla z ceho se vypočítává.

V tom bytě bydlíme 3, já matka a moje dítě. Můj racionální názor je, že když je schopna zaplatit 100%, tak by nemusela přijít o byt, ale je mi jasné že takhke to nefunguje a záleží na soudu.

S přáním hezkého dne. L

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4441
23.11.20 12:36

Proč se nedomluví s věřiteli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74354
23.11.20 12:37

A co se vykaslat na insolvenci a odkoupit od mamky podil na bytu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.11.20 12:44
@Zumpa píše:
Proč se nedomluví s věřiteli?
Zkoušela ale nedomluvila. Hrozí exekuci.
@j.a.n.i1 píše:
A co se vykaslat na insolvenci a odkoupit od mamky podil na bytu?

No tak kdybych peníze měla, tak to neřeším. A zaplatím to za ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 13:02

Pokud na byt není žádná hypotéka nebo jakýkoli dluh tak to od mamky odkud za 218tis a vem si v bance účelovou půjčku na bydlení a mamka může sekyru okamžitě zaplatit.

• Citovat
  • Nahlásit
6244
23.11.20 13:30
@Anonymní píše:
Pokud na byt není žádná hypotéka nebo jakýkoli dluh tak to od mamky odkud za 218tis a vem si v bance účelovou půjčku na bydlení a mamka může sekyru okamžitě zaplatit.

Psala, ze bydli s ditetem u matky v tom byte.
Logicky ona sama nebude prilis ekonomicky silna a samostatna jednotka a na zadny uver zrejme nedosahne. Takze tva rada bude bohuzel jaksi nanic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.11.20 13:47

Děkuji za rady, ale kdybych ty peníze měla tak tady nezakládám diskuzi :zed:,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3678
23.11.20 14:13

@Loune Zakladatelko, doporučuji nějakou dluhovou poradnu (bývají často bezplatné). - zkus pohledat na netu. Tam mají zkušenosti, můžou ti poradit konkrétně při znalosti vaší konkrétní rodinné situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.11.20 14:20

@renduli volala jsem na dluhovou poradnu, člověk v tísni.

Spíš mě zajímala osobní zkušenost. Jestli je to možné či ne. Protože jestli dojde k prodeji, tak je snad možná lepší exekuce na důchod. Každopádně, mamka uhradí 100% ač tak ci onak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3678
23.11.20 14:24

@Loune A tam ti na tvé otázky, jestli to je možné, neodpověděli?
Zkusila bych i jiné poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1106
23.11.20 14:29

Já se teda v tomhle absolutně nevyznám.. Ten dluh je nutné zaplatit celý najednou? Proto uvažujete o insolvenci? Jen se ptám, důchod 18.t. je podle mě pěkný, ale asi záleží na poplatcích v tom bytě no. Byla by škoda byt prodat. Musely byste nejspíš asi do pronájmu, kde ty ceny jsou taky kolikrát strašný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.11.20 14:39

@Hotaru jsou to dvě půjčky. Jednu zaplatit okamžitě a druhá se splácí zatím řádně. Ale pokud by hrozila exekuce na plat od jedne banky, tak druhou splácet už nemůže, když ji zbude minimum. Právě mě přijde nereálné že když zaplatí skoro 100% prodat byt. Kdyby měla dluh milion a zaplatila by třeba jenom 50%, tak to chápu. Ale takhle. byt stejnou hodnotu. A nehledě na to že by si ještě víc zhoršila životní úroveň. Tím myslím náklady za pronájem atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1106
23.11.20 14:48

@Loune A nemáte třeba stavební spoření? Co by se dalo z toho zaplatit. Myslela jsem, že exekuce kouká i na to kolik člověk platí i jinde za půjčku, to tak jako nefunguje? Tak to je teda strašný. Že by člověk dostal splátkový kalendář na jednu půjčku, která ale zároveň ohrozí splácení druhé půjčky… A maminka už je na tom zdravotně špatně, není možnost nějaké menší brigády třeba? Máte to těžké, zkus více těch poradců, jak tu někdo radil, víc hlav víc ví a třeba někoho napadne další možné řešení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29495
23.11.20 15:00

18000 důchod? Tvl to existuje? Exekuce by pro ni vyšla dobře, teda pokud vůbec by ji soud uznal. Což si nemyslím, mám za to, že exekuce jde až od 250 00nahoru. Museli by jí nechat životní minimum. To je nějakých 9500. S tím dnes běžně důchodci žijí. Jste 3, tak snad to společně utáhnete. A pokud je mamka trochu schopná, tak brigádu. Nebo přepsat byt urychleně na tebe, pokud už není předmětem dluhu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 15:20

@Chytrak
Já jsem taky matka s dítětem.
Nepíše zda má rodičák nebo pracuje.
Pokud matka bere důchod může jít na brigádu, do práce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat