Insolvence (snížená splátka) - rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:05
Insolvence (snížená splátka) - rodičovská dovolená

Zdravím,
najde se tu nějaká maminka, která je v insolvenci a má částku sníženou, tedy byla ji odsouhlasena a povolena jistá pravidelná částka?
Jde mi o to, jsem 2,5 roku v insolvenci, řádně splácím 5000,– měsíčně. Za jeden rok splácení jsem schopna uhradit takto cca 10,5% dlužné částky. Tudíž v lednu 2020 budu už na 30%. Po dobu pobírání mateřské se nebojím splácet dál, ale ráda bych věděla, jestli se opravdu musí po přechodu na rodičák splácet stejná výše i z té tříleté částky, což bude asi 8300,–?
Nově jsem se vdala, máme předmanželskou smlouvu. Můj správce mi sice napsal, že tuto danou částku mám pak posílat dál i z rodičáku, ale někde jsem četla, že pokud jsem schopna dosáhnout toho 30% minima po dobu trvání insolvence, tak mohu zažádat o nižší splácení.
Má tu někdo zkušenost? Prosím jen o opravdu přínosné komentáře. Ty ostatní, typu „proč si dělat dítě v insolvenci nebo nadělala jsi si dluhy“… atd., si prosím nechtě, nikdo neví důvody a ani příčiny. A teď bych opravdu ocenila hlavně radu ze zkušenosti, abych věděla na čem jsem. Děkuji moc a děkuji i za pochopení Anonymu

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 02.09.19 12:19

Vasi povinnosti je platit co nejvic co jste schopna. Uhradit za 5 let maximun. Nikoli se dostat na 30% a pak si placeni snizite. Veritele muzou namitat, ze proc nemuzete platit stejne, kdyz jste se vdala a vase financni situace je vlastne lepsi nez predtim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:34
@Cenarius píše:
Vasi povinnosti je platit co nejvic co jste schopna. Uhradit za 5 let maximun. Nikoli se dostat na 30% a pak si placeni snizite. Veritele muzou namitat, ze proc nemuzete platit stejne, kdyz jste se vdala a vase financni situace je vlastne lepsi nez predtim.

Chápu, máme ale předmanželskou smlouvu a vím, že to není pádný argument, ale taky bych mohla mít námitky na to, že věřitelům stačí malé ušmudlané splátky ode mě, ale ne od skutečného dlužníka a tím myslím bývalého manžela, ze kterého za 2,5 roku nic nevymámili a ani se o to nesnaží. To mě bohužel zaráží, ale vím, že s tím nic nenadělám.
Nejde mi o to nesplácet nic, to v žádném případě, jen mě zaráží, že mi zůstane i přes vyživovací povinnost na dvě děti částka 3300kč. Proto zjišťuji možnosti, jak to maličko zvýšit.

Děkuji za reakci. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:37

Ano, mateřská a rodičovská dovolená mohou být duvodem, aby insolvenční soud částku snizil, ale podstatné jsou i ostatní okolnosti. Pokud jsi vdaná a manzel má prijem, není to okolnost, která by Ti prihravala. On k Tobě i dítěti má vyživovací povinnost. Navíc se Ti zvýší nezabavitelne minimum o částku na vyživovane dítě. Věřitelé se vyjadrovat nebudou, budeš žádat přímo insolvenční soud a vyjádří se jen správce. Většinou se uchylují ke snížení splatek až po třech letech, dříve výjimečne.
Pokud to máš celkově na knop, tak od toho žádné zazraky nečekej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:41
@Anonymní píše:
Ano, mateřská a rodičovská dovolená mohou být duvodem, aby insolvenční soud částku snizil, ale podstatné jsou i ostatní okolnosti. Pokud jsi vdaná a manzel má prijem, není to okolnost, která by Ti prihravala. On k Tobě i dítěti má vyživovací povinnost. Navíc se Ti zvýší nezabavitelne minimum o částku na vyživovane dítě. Věřitelé se vyjadrovat nebudou, budeš žádat přímo insolvenční soud a vyjádří se jen správce. Většinou se uchylují ke snížení splatek až po třech letech, dříve výjimečne.
Pokud to máš celkově na knop, tak od toho žádné zazraky nečekej.

Mimčo se má narodit v prosinci tohoto roku. v době mateřské to bude se splácením ok, spíše to řeším pak po těch 28 týdnech, kdy klesnu na 8300,– to už vlastně tři roky budou (v lednu 2020). Jen zjišťuji možnosti, jak si trochu pomoci :think:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 02.09.19 12:42
@Anonymní píše:
Chápu, máme ale předmanželskou smlouvu a vím, že to není pádný argument, ale taky bych mohla mít námitky na to, že věřitelům stačí malé ušmudlané splátky ode mě, ale ne od skutečného dlužníka a tím myslím bývalého manžela, ze kterého za 2,5 roku nic nevymámili a ani se o to nesnaží. To mě bohužel zaráží, ale vím, že s tím nic nenadělám.
Nejde mi o to nesplácet nic, to v žádném případě, jen mě zaráží, že mi zůstane i přes vyživovací povinnost na dvě děti částka 3300kč. Proto zjišťuji možnosti, jak to maličko zvýšit.Děkuji za reakci. :palec:
  1. po byvalem to urcite chteji taky, ze z neho nic nedostanou je vec druha a je to jeho vec
  1. muzete mit mesicne vic, ale pak nemuzete projit insolvenci, sama jste do toho takto sla, abyste se dluhu zbavila a tak si nemate vubec na co ztezovat
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:44
@Cenarius píše:
  1. po byvalem to urcite chteji taky, ze z neho nic nedostanou je vec druha a je to jeho vec
  1. muzete mit mesicne vic, ale pak nemuzete projit insolvenci, sama jste do toho takto sla, abyste se dluhu zbavila a tak si nemate vubec na co ztezovat

Nestěžuji si, jsem s tím smířená. Vstupovala jsem do insolvence po rozvodu a jsem za tuto možnost a krok ráda, pomohlo to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:47
@Cenarius píše:

Taky si myslím, ze to po něm nejak vymahaji, ale prostě nemá prijem, v té chvíli nemůžou nic.
Ted se ty podmínky insolvence zase upravily ve prospech dlužníků, ale platí to pro nově podané žádosti.

Zakladatelko, nezbyde Ti nic jiného, než to probrat se spravcem a případně podat zadost o snížení splatek na insolvenční soud. Jak to dopadne, Ti tady nikdo nerekne. Píšeš, ze mas 2 a půl roku za sebou. S tím dítětem by bylo rozumnější ještě dva roky pockat, insolvence by byla téměř u konce :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:50
@Anonymní píše:
Nestěžuji si, jsem s tím smířená. Vstupovala jsem do insolvence po rozvodu a jsem za tuto možnost a krok ráda, pomohlo to.

Tak se musíš smířit s tím, ze cílem insolvence je a bude vzdy to, aby dlužník vrátil co nejvíc. Pokud to máš na knop, tak uz není kde snižovat. Přesto si tu žádost podej. Držím pěsti. A když to nevyjde, tak 2,5 roku budeš muset přežít s velmi malým příjmem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:59
@Anonymní píše:
Tak se musíš smířit s tím, ze cílem insolvence je a bude vzdy to, aby dlužník vrátil co nejvíc. Pokud to máš na knop, tak uz není kde snižovat. Přesto si tu žádost podej. Držím pěsti. A když to nevyjde, tak 2,5 roku budeš muset přežít s velmi malým příjmem.

Děkuji

Váš příspěvek
Reklama