Insolvence - úpadek (rady a zkušenosti)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Anonymní  22.09.17 17:43
Insolvence a problem

Prosim potrebuji pomoc vydelavam zhruba 12 000 plus darovaci smlouva 3700,muj spravce mi posle vzdy castku neco kolem 9500 jelikoz mam dve deti, ale uz je to neusne jsem samozivitelka zaplatim byt a nezbyde mi nic..ted mam moznost nastoupit jeste do jedne prace ale nevim zda se mi to oplati nebo jestli vsechno ostatni co vydelam mi vezmou na dluhy, ale jak mam dal zit? to se neda…

Chupita
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 22.09.17 18:08

https://www.vyplata.cz/…-mzdy-17.php?…
tady si spočítej, kolik ti má platit a pokud tam budou nějaké nesrovnalosti, obrať se na soud, ať správci uloží to zdůvodnit, případně ti nezabavitelné minimum doplatit.

jan.datel
Povídálka 27 příspěvků 22.09.17 18:56

Jelikož to co dostaneš darem (3700kč) jde rovnou na oddluzeni. Počítá se nezabavitelné minimum z 12000 výplaty. Z 12tis je nezabavitelných 10 156kč takže to vychází správně. Nezabaví ti příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Pokud nastoupíš do další práce příjmy s obou prací se ti sečtou a z toho se vypočítá nezabavitelné minimum a to dostaneš. Příklad 12tis + 6tis tak ti nechají 12 156. V podstatě z dalšího výdělku ti zbude hruba 1/3 toho co vyděláš. Realita oddlužení přežíváme už tak 55měsíců a už je to špatný.

Anonymní  22.09.17 19:16

@jan.datel a je normalni kdyz jsem mela 16100 v tom z ta darovaci smlouva aby mi poslal 9400??me se to nejak nepozdava…:/ jsem z toho velice spatna takhle se opravdu neda zit…na pridavky a prispevky jit nemuzu protoze tam pocitaji vsechno a me dluhy je nezajimaji…

honeybunn
Kecalka 103 příspěvků 22.09.17 19:23

Zkus pozadat o snizeni splatek, pokud ti oddluzeni vychazi dobre procentualne, tak by k tomu soud mohl prihlednout (ale je to samozrejme na jeho zvazeni)… nebo si najdi jinou praci a spocitej si v te insolvencni kalkulacce (na netu jich je milion), kolik by ti zbylo…

Kobliha51
Extra třída :D 13093 příspěvků 22.09.17 19:30
@jan.datel píše:
Jelikož to co dostaneš darem (3700kč) jde rovnou na oddluzeni. Počítá se nezabavitelné minimum z 12000 výplaty. Z 12tis je nezabavitelných 10 156kč takže to vychází správně. Nezabaví ti příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Pokud nastoupíš do další práce příjmy s obou prací se ti sečtou a z toho se vypočítá nezabavitelné minimum a to dostaneš. Příklad 12tis + 6tis tak ti nechají 12 156. V podstatě z dalšího výdělku ti zbude hruba 1/3 toho co vyděláš. Realita oddlužení přežíváme už tak 55měsíců a už je to špatný.

To už máte zapár a pak bude klid, ne? Je to hodně těžké. :mrgreen: Přeju hodně sil.

Anonymní  22.09.17 19:44

Podle kalkulacek by mi melo zustavat vice nez mam…:/

jan.datel
Povídálka 27 příspěvků 22.09.17 20:17

Ale dar se nepočítá do příjmů dar se dává přímo na odlužení. Takže příjem máte jen to co vyděláte. To je život nás je 5 (2dospělí a 3 děti) a na týden mi zbude 1600 na jídlo a teď jsem s toho musel ještě platit učebnice. Kdyby jsme netopili dřevem co mám z lesa zadarmo tak jsme v pr…

jan.datel
Povídálka 27 příspěvků 22.09.17 20:21
@Kobliha51 píše:
To už máte zapár a pak bude klid, ne? Je to hodně těžké. :mrgreen: Přeju hodně sil.

V pohodě. Co jsem si nadrobil to si i vyžerem. Horší je to ze před 4mi lety nám zbývalo zhruba to co teď, ale od té doby se výrazně zdražilo.

Kobliha51
Extra třída :D 13093 příspěvků 22.09.17 20:26
@Anonymní píše:
Podle kalkulacek by mi melo zustavat vice nez mam…:/

Proč si myslíš, že oni jsou hloupí a schválně tě chtějí poškodit? Nech si to vysvětlit od svého insolvenčního správce.

Anonymní  22.09.17 20:40

Jelikoz sem dar pochopila protoze jsem nemela dostatecny prijem proto mi ho pritel napsal..ale ted budu mit vic penez a ani tu darovaci smlouvu nepotrebuji..ja nevim asi jsem to nejak nepochopila cele tu insolvenci..:(

jan.datel
Povídálka 27 příspěvků 22.09.17 20:57

Bohuzel jednou mas dar a ten dar musi insolvenční správce dostat kazdy mesic. Bohužel insolvence je drsná v tom, že ti moc nezbude. No za blbost a dluhy se platí. Mám to stejně já už se modlím aby to skončilo. Nevím kdo ti dělal insolvenční návrh, ale měl ti vysvětlit všechny problémy s tím spojené. Chraň bůh třeba v insolvenci dědit - všechno jde na dluhy.

Anonymní  22.09.17 21:09

Ano ale taky jde ten dar zrusit, no delal mi to jeden pan a ten mi rekl ze nemam dostatecny prijem jinak by mi to ani nevyslo, byla jsem rada ze mi to vyslo. Byvaly Pritel to chce zrusit a nemit s tim nic spolecneho a to by se vykompenzovalo tim ze bych nastoupila do prace, za dva mesice to bude teprve rok.rok jen prezitku a uz to tak nejde, ano za chyby se plati, ale clovek se snazi aspon najit praci a ne jen jednu aby mu trosku neco navic zustalo, ale pokud to vse padne na dluhy tak je to na nic, a ani nevim zda nekde jinde jeste nastupovat

JTom
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.09.17 03:20
@Anonymní píše: …pokud to vse padne na dluhy tak je to na nic…

Splácet dluhy je na nic?
Podle mého jsou na nic spíš úroky, pokuty z prodlení, soudní poplatky, palmáre, platba insolvenčnímu správci a exekutorům.
Je nezbytně nutné zvýšit příjem a snížit výdaje. O tom nemá smysl diskutovat. Zvlášť, když přítel chce vypovědět smlouvu o důchodu. Hrozí konkurz!!! Jak to ve skutečnosti praktikujete? Peníze mu vracíš nebo ti je skutečně dává?

Anonymní  12.10.17 17:42

@JTom prijem budu mit svuj…ale kdyz mi spravce posle 10000 z toho platim byt 8500 a do toho diite jak mam potom zit

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tanga přestala být sexy. Ženy dávají přednost rafinovanějším střihům

Už žádný diskomfort a „ypsilon“ vykukující zpod lemu džín. Místo toho pohodlí... číst dále >

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém... číst dále >

Reklama