Reklama

Insolvence v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 21:18
Insolvence v těhotenství

Omlouvám se za anonym. Chci se zeptat, když mám práci ale jsem těhotná, schválí mi insolvenci? Rodicak chci pak na dva roky takže to bude přes 11 000kc dají se ty splátky potom snížit a až nastoupim zpět do práce zase zvýšit?

Reklama

Reakce:

Victoria1988
Stálice 67 příspěvků 07.09.18 21:46

Záleží na výši vašich dluhu,ale z 11 tisíc se nedá nic srazit. Kolem 1200 se měsíčně platí odměna správci a plus budete mít nejméně 1 vyzivovanou osobu. Doporučuji požádat někoho o sepsání darovací smlouvy.
Splátky se nijak nezvyšuji,nez­mensuji. Strhává se vše do nezabavitelneho minima. Takže pokud jeden měsíc je výplata 15 tisíc a pak třeba vánoční odměny a výplata 25,tak na účet vám dojde stejná částka.
Pokud napíšete celkovou výši dluhu,mužu vám zhruba říct kolik potřebujete min měsíční mzdu/darovací smlouvu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 21:58

@Victoria1988 podle kalkulačky kdy mám čistý plat 20 000 mi vyšlo 9000 jenže když potom nastoupim na mateřskou / rodicak tak právě nevím jak to je..

Victoria1988
Stálice 67 příspěvků 07.09.18 22:20

Ano,nezabavitelna částka se pohybuje kolem 9-10 tisíc. To prave je problém a musela byste mít darovací smlouvu či nějakou brigádu. Podmínka je zaplatit minimálně 30 procent dluhu za 5 let a to se z mateřské/ rodicaku nedá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 08:21

@Victoria1988 a jak je možné že někomu při mateřské sráží jen odměnu insolvencnimu spravci těch 1200?

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 08.09.18 09:25
@Anonymní píše:
@Victoria1988 a jak je možné že někomu při mateřské sráží jen odměnu insolvencnimu spravci těch 1200?

Protože měla malé dluhy a takové příjmy, že byla schopná splácet výrazně více jak 30% dluhů. Pak jí bylo umožněno platit jenom odměnu IS. Jestli ty už teď splácíš na hranici 30% + odměna IS, nemůžeš pod tuto hranici přestat platit, jinak je to důvod pro zrušení oddlužení. Nižší příjem je potřeba nahradit např. darovací smlouvou, kdy se dotyčný zaváže za tebe měsíčně platit.

Amalka789
Povídálka 39 příspěvků 08.09.18 11:19

Taky si chci zazadat

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama