Insolvence manželů

Anonymní
22.1.14 08:49

Insolvence,prosím o radu

Byly byste tak hodné a zodpověděly mi otázku týkající se insolvence?
S manželem máme tři děti. On má přijem 18100kč, já 11tis. Dluhy máme ve výši cca 1.200.000kč.
Pokud podáme návrh k insolvenci jako manželé, naše příjmy se sečtou, či každému zvlášť vypočítají nezabavitelnou část?
Děkuji za odpověd
Omlouvám se za anonymitu, ale chodí sem rodina a nechci, aby o naší fin. situaci věděli.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

338
22.1.14 08:55

Mým rodičům to před rokem počítali dohromady, protože jsou manželé a dluhy byli společný. Snad jsem Vám pomohla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 08:56

@AndreaV Pomohla.Pokud se nám to bude počítat dohromady, dosáhneme na to. Pokud ne, máme smůlu a bohužel máme hodně vysoké úroky, že není v našich silách to splatit.

• Nahlásit
  • Citovat
14675
22.1.14 09:00
@Anonymní píše:
@AndreaV Pomohla.Pokud se nám to bude počítat dohromady, dosáhneme na to. Pokud ne, máme smůlu a bohužel máme hodně vysoké úroky, že není v našich silách to splatit.

Ostatně: Ani kdyby se ty příjmy nepočítaly dohromady, tak by to mělo řešení: Darovací smlouvu. V ní by se ten, jehož příjmy se nepočítají (kdo by do insolvence nešel) zavázal přispívat tomu, kdo by šel do insolvence, čímž by jeho příjmy zvýšil tak, aby na oddlužení dosáhl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1570
22.1.14 09:05
@eumedon píše:
Ostatně: Ani kdyby se ty příjmy nepočítaly dohromady, tak by to mělo řešení: Darovací smlouvu. V ní by se ten, jehož příjmy se nepočítají (kdo by do insolvence nešel) zavázal přispívat tomu, kdo by šel do insolvence, čímž by jeho příjmy zvýšil tak, aby na oddlužení dosáhl.

přesně tak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 09:11

@eumedon nikoho takového nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
1570
22.1.14 09:20

Ty jsi zakladatelko zaměstnaná? Pokud ano tak nebude problém/neměl by být…Máte život. minimum kolem 11tis.,měli by jste došáhnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 09:23

@kikoška85 živ. minimum je 11990kč, nezabavitelné okolo 14tis.ALE bylo mi řečeno, že každému zvlášť vypočítají to nezabavitelné.
Já nevím jak to je, pokud by každému nechali 14tis, tak na to nedosáhneme.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.14 09:25

http://www.penize.cz/…obni-bankrot#… podle této kalkulačky nám to nevychází

• Nahlásit
  • Citovat
1570
22.1.14 09:38
@Anonymní píše:
http://www.penize.cz/…obni-bankrot#… podle této kalkulačky nám to nevychází

Na to nedej, v reálu je to úplně jinak, třeba odměna správci… počet věřitělů se nezapočítává jen výše dluhů příjmy a minimum, počítej 29tis a i kdyby - 12tisíc máš 17 tis cca 6-7 tisíc na inso… mělo by to dát :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1570
22.1.14 09:40
@Anonymní píše:
@kikoška85 živ. minimum je 11990kč, nezabavitelné okolo 14tis.ALE bylo mi řečeno, že každému zvlášť vypočítají to nezabavitelné.
Já nevím jak to je, pokud by každému nechali 14tis, tak na to nedosáhneme.

Tak to není ;) vím o čem píšu… Nechají vám jen těch 14 tisíc víc ne zbytek půjde na splácení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1570
22.1.14 09:48

Zakladatelko, já to napsala trošku zjednodušeně, ale jestli chceš napiš soukromou zprávu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 09:55

@kikoška85 Ty se insolvencí zabýváš?

• Nahlásit
  • Citovat
1570
22.1.14 09:58
@Anonymní píše:
@kikoška85 Ty se insolvencí zabýváš?

no vím o tom, něco málo, ale to proto, že v ní jsme a máme to samé co vy, akorát o 200tis. víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.14 23:20

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Požádali jsme s manželem o společné oddlužení a byl nám schválen platební kalendář dne 28.3.14. Můj i manželův příjem byl nízký a proto byla připojena smlouva o důchodu. Ráda bych vás požádala o radu, jak to bude s danovým přeplatkem za lonský rok, který vznikl ze slevy na děti. Musíme celou částku odevzdat danovému zprávci? Bylo nám řečeno, že ano. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama