Inspekce nemovitosti, konkrétně bytu

Anonymní
10.2.20 17:45

Inspekce nemovitosti, konkrétně bytu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má smysl nechat dělat inspekci nemovitosti, konkrétně bytu, nějakou nezávislou organizací? Máte někdo prosím zkušenosti? Má to smysl nebo jsou to dle Vašich zkušeností spíše vyhozené peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

496
10.2.20 17:51

Ahoj, ja myslím ze ak sa v stavbách nevyznás, zmysel to ma. Síce to stojí peniaze, ale aspoň zistíš na čo si dať konkrétne pozor a ci kupuješ dobre. My sme napríklad na základe inšpekcie odstraňovali zásuvku pri umývadle, lebo podľa vyhlášky bola umiestnená až moc blízko a v prípade nedajbože nejakej poistnej udalosti by to bol problém.
Taky doporučujem revíziu elektriky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
10.2.20 17:56

Ešte doplním, že šikovný inšpektor ti dá aj zoznam predpokladaných výdajov na odstráneni chýb / vylepšenia kt. doporuči.
Je dobre pripraviť si dopredu otázky, čo je pre teba dôležité, dozvieš sa tak o byte celkom hodne.
Doporučujem zamerať sa i na vlhkosť a pleseň, aj keď nebude viditeľná, neznamená to, že byt nie je nanovo vystriekany savom (co nič nerieši) alebo komplet schválne vymaľovaný.
Ja som vďaka inšpektorovi taky zistila, že kachličky v tej krásnej kúpeľni sú úplne vydute a stačilo by do nich viac buchnut a celá stena nad vaňou by bola dola 8o viditeľným okom to vidno nebolo, a nikdy ma nenapadlo kontrolovať naleštené kachličky… Takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 17:58

Moc děkuji za reakci. Ještě jsem zapomněla napsat, že se jedná o byt v paneláku.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama