Inspirativní knihy pro maminky na mateřské

10.1.20 10:37

Inspirativní knihy pro maminky na mateřské

Cau kočky,
mám 5mes mimco a poslední dobou prozivám menší krizi :P Jelikož před mimi jsem byla hodně aktivní člověk, se spoustou koníčků, plánů a snů.. no a nyní mám pocit, ze už me v životě nic nečeká, jsem stará, na cestování nebudou peníze, protože hypotéka a pod. Obcas mám pocit, ze mi z mateřské hrabne (a nedovedu si představit, ze to takto bude ještě minimálně rok a půl) 8o Četly jste nějakou zajímavou inspirativní knížku o nějaké akční ženě-mamince, která vám v tomhletom období dodala sílu a nakopla vás? Nebo nějakou klasickou motivační knihu, nemusí být nutně pro maminky. Nebo případně jestli mate nějaké praktické rady a tipy jak jste si našly čas na sebe a rozvíjely se i na mateřské…
Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6856
10.1.20 10:46

@Natti555 jdi v době, kdy je doma otec, na pár hodin do práce. Uvidíš, jak dobře se budeš cítit. A to opravdu nemyslím špatně, já šla ve čtyřech měsících malé, dělám 6× měsíčně kolem 5 hodin, od dětí (2 roky a 6 měsíců) si odpočinu, neskutečně se na ně těším a oni ani většinou téměř nezaregistrují, že jsem byla pryč. A připadám si zase jako normální člověk :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
10.1.20 11:16

Aktivni muzes byt i s ditetem. A rozvijela bych predevsim svoje dite a byla vdecna za to, ze ho mam. Ty znis jako, kdyz ti skoncil svet a jestli se bojis, ze na materske zaostanes, tak 5 mesicni dite dost spi, tak si behem te doby cti, studuj, kazdy den si treba prekladej z anglictiny zpravy ze sveta, chod cvicit. To muzes i s ditetem. Je toho spousta.
Kniha: Akcni rodice od A do Z

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
10.1.20 11:28

@Natti555 tak začni třeba dálkově studovat nebo dělat aktivity s prckem. Je to fakt hodně. Důležité je najít si směr. Cestovat můžeš i s dítětem, nemusí to být exotika, i.mas je taky pěkně. A jestli myslíš že že v životě už nic nečeká tak to není pravda,.právě s dítětem té toho čeká hrozně moc. Otázka je co si pod pojmem „něco v životě čekat“ představuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 12:36

No, tak 18 mesicu jsem prokrastinovala s miminem na e-miminu, pak jsem sla do prace a to bylo elánu, dokonce i statnice z angliny jsem dala :lol:
Rok vydrz, to vznika pripoutavaci vazba a pro mimino jsi absolutni jednicka, pak uz te muze zaslocit nekdo jiny ze smečky, tak se porozhlidnes po jobu.

Jinak miluju psychoterapeuticke pribehy Davida Yaloma, i se to krasne cte (nejvic Lzi na pohovce a Laska jako kat). A sama jsem si ted na materskou zakoupila knihy v nemcine a holedbam se, ze to prelouskam :lol: :dance:

Jo a jak se pise vyse, s ditetem se clovek i sam intelektualne obohatí, jak beru mladeho na ruzne koncerty a trochu cestujeme, tak najednou nejsem lina si o tom nacist a diskutujeme. Ditko mam nastesti zvidave, takze clovek si vzpomene i na hluboko zasute neskodne zajimavosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama