Instantní rýžová kaše pro miminko

65
22.11.19 10:53

Instantní rýžová kaše pro miminko

Ahoj maminky. Začínáme s příkrmy a doktorka nám řekla, že můžeme začít i s kaší. Ale hrozně chvátala, takže jsem se nestihla na nic zeptat a jdeme tam až za 2 měsíce. Nejdřív chci postupně začít se zeleninou, ale pak i zařadit kaši, jen nevím, jak ji udělat, kolik ji dát a tak :D :D ve zdravotnický lékárně mi paní prodala rýžovou kaši, která je na fotce :) chci se zeptat jestli je vůbec vhodná pro 4měsíční miminko, jestli v ní neni moc cukrů :D nerozumím těm věcem na obalu :lol: a potom tedy jak ji udelat..kolik dát té kaše vůbec, kolik vody..nebo když ji budu delat s UM, tak jak to udělat :)?? Prosila bych kdo delal, jestli by poradil :) mockrat děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17989
22.11.19 10:58

@Happy1911 hele unahlila ses chápu, ale pro příště… Máš pusu, používej ji ;) lékárníci vždy sdel, pro jak staré dítě to chceš a dávkování. Ano rýžová kaše je vhodná, na každé jsem měla návod, ale vždycky jsem to sypala podle oka, já dělám kaši hustou, ze lžičky mi skoro neteče. Ze zactku bude stačit udělat 60 ml UM a do toho sypat a míchat, později 90,120… Někdo dává dopoledne, já dávala na večer někdy kolem 5. měsíce, pak ty od Sunaru krupicove, vanilkové. Najdi si má internetu 1000 dní a blog začínáme s příkrmy :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
22.11.19 10:59

@Happy1911 Udělej s UM a můžeš do ní potom přidat i trochu banánu, rozvařené jablko atd. Jinak 4 měsíčnímu bych zatím kaši nedávala a spíš jela zeleninu, maso, ovoce a kaši potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
22.11.19 11:00

@Happy1911 nebylo by lepsi koupit kasi radejiprimo pro miminka? NA kazde krabici je napsano, od jakeho mesice je vhodna :nevim: ja zacala kupovat nemlecnou od Hami, protoze jsem ji potřebovala zadelat s antialergickym mlekem. Take se da udelat s MM. Nebo pak koupit treba od Sunarku, ta se dela s vodou, protoze tam uz UM je. Ja nekupovala nic, kde neni napsane, od kdy to je vhodne.. A ze zacatku jsem delala treba jen 30 ml mleka a lzici kase a postupne zvysovala az na davku na krabici (stejne prvnich par dni to plivala a stacila lzicka a zbytek sel do kose :lol:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
22.11.19 11:03

Instatni potraviny moc nedavat. Ja je kupovala ze zacatku, kdy maly snedl treba jen 20g kase, protoze se nenechal odlozit a uvarit kasi bylo nerealne, ale jak jen to bylo mozne, zacala jsem varit kase normalne z ryze, jahel, pohanky, quinoi, kukuricne krupice. Kupuji to ve forme vloceknebo krupice :-). Jinak instantni kase jsou extrudaty, telu to nic neda. Je ale fakt, ze furt lepsi toto, nez kase typu Sunarka, Nestle, atd. Jinak co se tyce mnozstvi, vzdy pri zavadeni noveho prikrmu, jsem zacinala treba jen na trech lzickach a vzdy po dvou dnech po lzicce pridala, az jsem se dostala na 60g-syn mi vice do roka nesnedl. Delala jsem to proto, aby si telicko pomalu zacinalo zvykat na dalsi jidlo behem dne :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
22.11.19 11:05

@VeruMar to je plne cukru a jeste k tomu drahe. Neni lepsi zajit do zdrave vyzivy, koupit jahly, pohanku, ryzi a kasi uvarit doma? Vyzivova hodnota je uplne nekde jinde a jeste za lepsi penize :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
22.11.19 11:06

@VeruMar No za mě teda zase lepší tahle.Nebo já kupovala jáhlovou. Než ty ochucené a přeslazené humusy od Hami a nebo Sunaru. To, že někdo na obla napíše 4+ neznamená, že to opravdu vhodné je.

Jinak samozřejmě, že i ta rýže se dá uvařit doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
22.11.19 11:07

Jinak v 7 mesicich jsem zacala s obedy, v 8 se svacinkami a az v 9 s kasi rano ke snidani. Na noc se davat nema-je tezka do zaludku a muze bolet brisko. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4949
22.11.19 11:21

Nevím jak dlouho už dáváš příkrmy, kolik má tvé miminko. Je ti napíšu jak jsme to cca dělali my. Já najížděla spíše pomalu na vše. Začali jsme kolem 5m. Nejdříve měla dýni (kupovanou poprvé ve skleničce), pak jsem jela jen jednodruhovou zeleninu (mrkev, cuketa, brambor), jen uvařit a pak mixnout s kapkou oleje (olivový, nebo malinko másla). Postupně jsem ty zeleniny už míchala různé druhy dokupy. Povařila ve vodě. Nebo super je na páře. Měla jsem parní hrnec na elektřinu, je to ještě zdravější. Po měsíci jsem dávala maso. Kupovala jsem ve farmařském, telecí, krutí, kuřecí z obchodu. Ono miminku stačí 2×2cm na jednu porci. Takže po měsíci byla na tom že měla pořád mlíko, a jen oběd. Po dalším měsící jsem odpoledne dala přesnidávky a banán. Tak jsme jeli další měsíc. cca 3-4 denně mlíko, oběd, svačina. Kolem 8m jsem dala poprve kaši (já o kaších četla, a neni to nic super od 4-5m, jsou to prostě sacharidy, a nedávala bych večer, je to těžké, může bolet bříško v noci), takže kaši na snídaní (dělala jsemhodně domáci ovesná, rýžová…), a občas i ty kupované, ale jsou dost sladké, takže ty jsem dala někdy po roce a moc ji to nejelo. Takže v 8m měla ráno kaši nebo bílý jogurt, nebo banán. pak UM, pak oběd, odpoledne svačina (zase bud banán, nebo přesnidávka, nebo jogurt… pak už jen UM.
a kolem 10m jsem začala dávat večeři. Polévky. Zelennové.. různé. Jednodruhové, vícedruhové. Zahuštěné červenou čočkou, kuskusem (ten jsem dala poprve kolem 6m na zavedení lepku), někdy nezahuštěné jen zelenina. Polévky jsou super, večeři je i nyní ve třech letech. Kolem 8m jsem dávala i jednou týdně žloutek do jídla místo masa. Většinou jsem se snažila 3× maso, 3× zelenina, 1× žloutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
22.11.19 12:06

@Veru1987 super. S timto se ztotoznuji. Delala jsem to vlastne na chlup stejne, jen jsme celkove zacali az v 7 mesici a mlecne vyrobky az ted v roce. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15668
22.11.19 12:14

Ja koupila kendamil kaši rýžovou, neochucenou a dneska jsem mu ji dala do mlika, pil to z flašky, na snidani…první příkrm dostane v neděli, dýni. 4 měsíce má dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
22.11.19 12:37
@debra.morgan píše:
Ja koupila kendamil kaši rýžovou, neochucenou a dneska jsem mu ji dala do mlika, pil to z flašky, na snidani…první příkrm dostane v neděli, dýni. 4 měsíce má dnes.

A ta kaše se musi zalejvat horkou vodou? Nebo jak to delate? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15668
22.11.19 12:40
@Happy1911 píše:
A ta kaše se musi zalejvat horkou vodou? Nebo jak to delate? :)

ohřeju požadovane množství vody, ze ktereho dělám UM, u nas 210ml, ohřeji tak jak chci aby byla tepla, přidám UM a kaši, zatřepu, zacpu křičící otvor v posteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4949
@debra.morgan píše:
Ja koupila kendamil kaši rýžovou, neochucenou a dneska jsem mu ji dala do mlika, pil to z flašky, na snidani…první příkrm dostane v neděli, dýni. 4 měsíce má dnes.

K čemu je to dobré ve 4m? Proč nezačít tou zeleninou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
@Veru1987 píše:
Nevím jak dlouho už dáváš příkrmy, kolik má tvé miminko. Je ti napíšu jak jsme to cca dělali my. Já najížděla spíše pomalu na vše. Začali jsme kolem 5m. Nejdříve měla dýni (kupovanou poprvé ve skleničce), pak jsem jela jen jednodruhovou zeleninu (mrkev, cuketa, brambor), jen uvařit a pak mixnout s kapkou oleje (olivový, nebo malinko másla). Postupně jsem ty zeleniny už míchala různé druhy dokupy. Povařila ve vodě. Nebo super je na páře. Měla jsem parní hrnec na elektřinu, je to ještě zdravější. Po měsíci jsem dávala maso. Kupovala jsem ve farmařském, telecí, krutí, kuřecí z obchodu. Ono miminku stačí 2×2cm na jednu porci. Takže po měsíci byla na tom že měla pořád mlíko, a jen oběd. Po dalším měsící jsem odpoledne dala přesnidávky a banán. Tak jsme jeli další měsíc. cca 3-4 denně mlíko, oběd, svačina. Kolem 8m jsem dala poprve kaši (já o kaších četla, a neni to nic super od 4-5m, jsou to prostě sacharidy, a nedávala bych večer, je to těžké, může bolet bříško v noci), takže kaši na snídaní (dělala jsemhodně domáci ovesná, rýžová…), a občas i ty kupované, ale jsou dost sladké, takže ty jsem dala někdy po roce a moc ji to nejelo. Takže v 8m měla ráno kaši nebo bílý jogurt, nebo banán. pak UM, pak oběd, odpoledne svačina (zase bud banán, nebo přesnidávka, nebo jogurt… pak už jen UM.
a kolem 10m jsem začala dávat večeři. Polévky. Zelennové.. různé. Jednodruhové, vícedruhové. Zahuštěné červenou čočkou, kuskusem (ten jsem dala poprve kolem 6m na zavedení lepku), někdy nezahuštěné jen zelenina. Polévky jsou super, večeři je i nyní ve třech letech. Kolem 8m jsem dávala i jednou týdně žloutek do jídla místo masa. Většinou jsem se snažila 3× maso, 3× zelenina, 1× žloutek.

S prikrmy jsme začali az teprve vcera :) a budu samozrejme zacinat zatim jen zeleninou, ale postupne jsem chtela pridat i kasi. Ale tak nebudu s ni zacinat a zeptám se pak vic doktorky az tam budeme znovu :D snad bude mit cas..ted postupně budeme davat zeleninku :) dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat