Institut vzdělávání a poradenství

11.2.20 22:24

Institut vzdělávání a poradenství

Ahoj,
zvažuji podání přihlášky na Institut vzdělávání a poradenství ČZU na obor Poradenství v odborném vzdělávání, a tak se chci zeptat jestli tady někdo tuto školu studuje, pokud ano, můžete mi prosím napsat jestli jste spokojení, jestli to byla dobrá volba? Jak náročný je tento obor? Snažila jsem se googlit, ale o této škole se moc neví, takže na internetu jsem moc informací nenašla.
Popřípadě jestli byste mi mohli napsat, jak náročné jsou přijímací zkoušky, z jakých knih/učebnic atd. jste se na ně učili? Nebo jestli existují nějaké přípravné kurzy?

Děkuji moc. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.2.20 22:48

Jelikož je to pseudovysoká a továrna na titul. Co je jí ku cti je ten fakt, že je státní. Takže když už nic jinýho, tak lepší Bc. z CZU nez z 99.9 % soukromých VS (čest výjimkám).

Příspěvek upraven 11.02.20 v 23:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
11.2.20 23:23

Já tam letos dokončila Bc. :) Také obor Poradenství v odborném vzdělávání (kombinovaně). Za mě to byla dobrá volba. První rok probíhal v Suchdole, poté v Chuchli. Příjímací zkoušky mi nepřišly těžké, ani jsem se na ně neučila. Studium bylo náročné tak průměrně - Něco těžší něco snazší. Úkolů na zápočty bylo celkem dost (z mého pohledu), ale daly se v pohodě zvládnout.
Jinak co vím, tak mají málo zájemců a potřebují studenty. :kytka: Šla bych do toho. Je to tam takové rodinné. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 23:30

@Yasmina21 děkuju, to jsem chtěla slyšet :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
11.2.20 23:34
@Yasmina21 píše:
Já tam letos dokončila Bc. :) Také obor Poradenství v odborném vzdělávání (kombinovaně). Za mě to byla dobrá volba. První rok probíhal v Suchdole, poté v Chuchli. Příjímací zkoušky mi nepřišly těžké, ani jsem se na ně neučila. Studium bylo náročné tak průměrně - Něco těžší něco snazší. Úkolů na zápočty bylo celkem dost (z mého pohledu), ale daly se v pohodě zvládnout.
Jinak co vím, tak mají málo zájemců a potřebují studenty. :kytka: Šla bych do toho. Je to tam takové rodinné. :-)

Ahoj, jak moc hlidaji dochazku pri dalkovem studiu? A jsou prednacky a cvika v tydnu nebo o vikendu a pripadne v jakych casech? Diky moc za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
12.2.20 06:17

@roba18 Docházku docela dost hlídají. Lepší bylo, pokud jsme se učiteli předem emailem omluvili, že nedorazíte. Ale i nějakou absenci tolerují. Já se snažila chodit opravdu vždy, tak nevím, jak to řešili ti, co tam tak často nechodili. Kvůli docházce jsme se podepisovali, tak kdo ví. :)
Chodí se pátky a soboty jednou za 14 dnů. A od 8.00 nebo 8:45 na celý den. Jednou jsme tam byli i do 18:00, jindy do 14:00. :-) A my měli pořád vše formou přednášek))
A ještě jsme museli splnit 14 denní praxi (týden v létě + týden v zimě myslím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
12.2.20 07:28
@Yasmina21 píše:
@roba18 Docházku docela dost hlídají. Lepší bylo, pokud jsme se učiteli předem emailem omluvili, že nedorazíte. Ale i nějakou absenci tolerují. Já se snažila chodit opravdu vždy, tak nevím, jak to řešili ti, co tam tak často nechodili. Kvůli docházce jsme se podepisovali, tak kdo ví. :)
Chodí se pátky a soboty jednou za 14 dnů. A od 8.00 nebo 8:45 na celý den. Jednou jsme tam byli i do 18:00, jindy do 14:00. :-) A my měli pořád vše formou přednášek))
A ještě jsme museli splnit 14 denní praxi (týden v létě + týden v zimě myslím).

Díky za info. Takže pro pracujícího na plný úvazek od 8 do 16:30 to tedy moc není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
12.2.20 07:53
@mývalova žena píše:
Jelikož je to pseudovysoká a továrna na titul. Co je jí ku cti je ten fakt, že je státní. Takže když už nic jinýho, tak lepší Bc. z CZU nez z 99.9 % soukromých VS (čest výjimkám).Příspěvek upraven 11.02.20 v 23:30

Vy jste CZU studovala, nebo znate osobne nejakeho studenta?
Dovolim si castecne nesouhlasit. Studuji presne ten obor, o ktery se zakladatelka zajima. Ano, temer vsechny humanitni obory jsou o dost lehci nez technicke, presto i tak studium da pomerne zabrat. Jak se zde uz psalo, neco je tezsi, neco lehci…
Presto zakladatelce rozhodne muzu studium doporucit, jen doporucuji to hned v prvaku nevzdat, ten je da se rict „vyrazovaci“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
12.2.20 08:16

@roba18 Ano, od 8:00 většinou tak do 16.00 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 08:44
@zyoma píše:
Vy jste CZU studovala, nebo znate osobne nejakeho studenta?
Dovolim si castecne nesouhlasit. Studuji presne ten obor, o ktery se zakladatelka zajima. Ano, temer vsechny humanitni obory jsou o dost lehci nez technicke, presto i tak studium da pomerne zabrat. Jak se zde uz psalo, neco je tezsi, neco lehci…
Presto zakladatelce rozhodne muzu studium doporucit, jen doporucuji to hned v prvaku nevzdat, ten je da se rict „vyrazovaci“.

Ano, mám, také jsem tam studovala, naštěstí ale jen par předmětů, nikoli obor. Pokud si zakladatelka chce kvůli práci dodělat titul, tak si myslím, že je to 100× lepší volba než platit někomu nějakou pochybnou VŠ. A mohlo by jí ro i bavit. Ale náročnost studia bych nijak nedramatizovala, jejich požadavky jsou opravdu minimum, co by měl člověk schopný studovat a dokončit VŠ zvládat…ano, na ČZU se kouká kdekdo skrz prsty a je to vlastně škoda, jelikož je tam řada užitečných oborů, kde to clovek zadarmo nedostane:)) ale opravdu upřímně, IVP k nim nepatří. Je ale dobré, že si zde člověk může rozšířit i kvalifikaci na vzdělávání a má ve svém oboru širší záběr…jinak je uplatnění IVP široké, nic neříkají, prostě máte papír na hlavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
12.2.20 09:11

Manžel jí má, loni končil bakaláře. A za mě je to opravdu továrna na titul, ještě ne moc povedená. Ostatně o tom svědčí už to že měli problém na ten obor získat novou akreditaci. Ale pokud chceš titul jen kvůli práci tak to není špatná volba. Jinak já sama mám dvě VŠ v příbuzných oborech, ale z jiných škol, můžu srovnávat. A za mě je to obor k ničemu, na personalistu tam chybí hlubší znalosti psychologie, práva. Na lektorka dospělých osob opět psychologie a andragogika. Takže můžeš tak učit, když si k tomu doděláš odborný předmět. Jinak je to jen titul a chce to vzdělání v jiném oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama