Instruktorka na dětském táboře - ano nebo ne?

1096
14.7.15 13:48

Instruktorka na dětském táboře - ano nebo ne?

Ahoj maminky,

jely byste na dětský tábor na 14 dní jako instruktorky? Odmítla jsem teď podobnou nabídku od kamarádky, ačkoliv jsem dříve jezdila (za bezdětna), protože mám co dělat, abych uhlídala svou 2letou dceru, natož abych měla zodpovědnost za dalších 12 dětí a ještě vlastní dítě k tomu… Kamarádka se tomu dost podivovala, že je to v pohodě, ale mi to nepřijde. Rozhodnutí měnit nebudu, ale zajímalo by mě, jestli byste si to troufly VY. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4806
14.7.15 13:50
@robinka píše:
Ahoj maminky,jely byste na dětský tábor na 14 dní jako instruktorky? Odmítla jsem teď podobnou nabídku od kamarádky, ačkoliv jsem dříve jezdila (za bezdětna), protože mám co dělat, abych uhlídala svou 2letou dceru, natož abych měla zodpovědnost za dalších 12 dětí a ještě vlastní dítě k tomu… Kamarádka se tomu dost podivovala, že je to v pohodě, ale mi to nepřijde. Rozhodnutí měnit nebudu, ale zajímalo by mě, jestli byste si to troufly VY. :think:

Jezdila jsem a už nikdy, ta zodpovědnost, děkuji nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.15 13:51

Já ano, ale nesmělo by to být v blízkosti vody, tam bych mělastrach. já mám děti 3,běžně jsem hlídala4 malé, nejvíc 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
14.7.15 13:56

S 2 letým dítětem mi to přijde jako sebevražda…to bych rozhodně nejela. Se 4 leťákem už by se to podle mě dalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
14.7.15 13:59

Jela bych hned :) ale musel by to byt tabor s chatkou a elektrinou, abych mohla mit dite vecer na chuve. V tom pripade bych nevahala a uzila si to se vsim vsudy. Co jezdily kamaradky s malyma svyma detma, tak o nich temer nevedely, dedi z oddilu byly desne dulezite teticky chuvicky :lol: a prcek si to uzije, v kolektivu deti se i spoustu nauci. Ja letos jedu na tabor jen na vikend a sama, dvouleta bude doma s manzelem. Prave z duvodu, ze nas tabor je stanovy a bez elektriny, dcera chodi spat brzo a neusnula by v tom revu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
14.7.15 14:02

Nejela bych. Ta zodpovědnost za cizí děti a, co si budeme nalhávat, dnešní tendence vše nějak zpeněžit nebo se soudit, to by mi za ty nervy nestálo.

• Citovat
  • Upravit
1096
14.7.15 14:03

@Lenka002 Taky to tak cítím.
@mirecekblbecek Je to v blízkosti vody.
@malinika Dcera je trochu „živější“, mám co dělat s ní. :)
@Berousik Elektřina tam není, i voda se dováží v cisterně. Uspávání si vůbec nedokážu představit, musím asistovat. :) Užij si to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
14.7.15 14:07

@donaga Právě, ta zodpovědnost za cizí je obrovská. A když to beru z druhého pohledu - sama bych dceru nepustila jen tak někam, musela bych mít 1000000% jistotu, že je v „dobrých“ rukou, což nedokážu při vlastním batoleti ostatním rodičům zaručit a přes to vlak nejede…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
14.7.15 14:09
@robinka píše:
@Lenka002 Taky to tak cítím.
@mirecekblbecek Je to v blízkosti vody.
@malinika Dcera je trochu „živější“, mám co dělat s ní. :)
@Berousik Elektřina tam není, i voda se dováží v cisterně. Uspávání si vůbec nedokážu představit, musím asistovat. :) Užij si to!

Hm, vodu vem cert, ale pres tu elektrinu by vlak nejel. Nenechala bych malou bez video chuvy /a ta neni na baterky, detska jednotka musi byt zapojena do zasuvky/. Mela bych strach, ze se mi v noci vyda nekam na vejlet. A zase s ni chodit spat se slepicema, to je naprd. Vecer se u nas posedi, hraje se na kytary a je sranda. Jo uziju, diky. Tesim se jak mala holka, jak se ten vikend budu starat jenom sama o sebe :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
14.7.15 14:11

Já nikdy nejezdila a ani teď bych nejela. Moje 2 děti mi bohatě stačej. Vo to víc klobouk dolu před těmi, co jezdí a vezmou na sebe tu zodpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
14.7.15 14:12

nejela bych

Nejela bych a mámu dvouletého dítěte bych nezaměstnala. Už ne. Ale pár let mi toto poznání trvalo. Nemůžete se plnohodnotně starat o skupinu dětí a mít k tomu ještě vlastní batole. Vždy to někdo odnese, váš spolupracovník, který odře vaši práci za vás; děti, o které se máte starat a neděláte to, protože tu máte svoje batole; nebo to vaše batole, které je až na posledním místě. Kolegyně to nechápe a letos jsme se na toto téma párkrát nepohodly, ale ona přesně je ten typ, který se celou dobu stará o svoji holčičku a užívá si tábora a nevidí to ostatní.
Takže určitě ne. Udává se pravidlo, že vedoucí by tam neměl mít nikdy svoje děti / přítelkyni, nebo by dítě mělo být starší, než všichni ostatní účastníci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
14.7.15 14:17

@Lamm u nas to je tak, ze pokud tam ma vedouci svoje dite, tak to je v jinem oddile a cely tabor se tak jako „neznaji“ :lol: stylem nechod mi zalovat, od toho mas sveho vedouciho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
14.7.15 14:18

Jezdila jsem jako zdravotník a jednou jsem byla jako vedoucí. Jako vedoucí bych už nikdy nejela. Teď co mám dítě, vše beru nějak jinak. Hlídat deset nebo kolik cizích dětí, by mě připravilo o rozum. Hrozně bych se bála, že se něco stane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
14.7.15 14:25

@Lamm @Gepardice Díky, jsem ráda, že nejsem sama, kdo to takto cítí. Neříkám, že mě trochu nepřekvapila kamarádčina reakce (i když taky má malé dítě, ale holt každej jsme nějakej), ale spíš obecně, jak lehkovážně se někdy tyto věci berou. Až jednou dcera někam pojede beze mě, budu sakra opatrná na to, komu ji svěřím, a vůbec nerada bych, aby to byla osoba, která se tam stará o kupu dětí a hlavně svoje vlastní malinké… Přijde mi to jako hazard, ale toť můj osobní názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
14.7.15 14:25

@robinka taky jsem kdysi byla, ale dnes se svými dětmi bych si to nelajzla.. Za prvé mi došla ta obrovská zodpovědnost, už nemám to mladické, že se nemůže nic stát a proč by se jako mělo něco stát a za druhé dvouleťák by tě strašlivě brzdil a nemohla bys těm dětem vymýšlet, to správné, co si na táboře zaslouží si užít. Myslím, že ses rozhodla rozumě. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama