Reklama

Internetové bankovnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nina098
Nováček 4 příspěvky 23.09.18 21:43
Internetové bankovnictví

Ahoj,
mám nově založený účet u UniCredit bank. Paní se mnou všechno udělala, ale měla jsem zasekaný telefon, a tak jsem musela udělat hrad reset. Když jsem si všechno stáhla a potom se chtěla přihlásit do internetového bankovnictví chtělo to po mě user ID ( to mám napsané na takové kartičce), ale pak to po mně chce nějaký aktivační kód, který má být v SMS. Pamatuji si, že mi ta paní něco takového posílala. Ale teď ho nikde nemám. Jelikož SMS jsem nezalohovala, tak je to někde ztracené. Myslíte, že musím do banky nebo tam stačí jenom zavolat?
Omlouváme, jsem možná hloupá, ale účet mám poprvé. Je mi 16 let a vůbec tomu nerozumím.

Reklama

Reakce:

Prof. Farnsworth
Závislačka 4390 příspěvků 23.09.18 21:47
@nina098 píše:
Ahoj,
mám nově založený účet u UniCredit bank. Paní se mnou všechno udělala, ale měla jsem zasekaný telefon, a tak jsem musela udělat hrad reset. Když jsem si všechno stáhla a potom se chtěla přihlásit do internetového bankovnictví chtělo to po mě user ID ( to mám napsané na takové kartičce), ale pak to po mně chce nějaký aktivační kód, který má být v SMS. Pamatuji si, že mi ta paní něco takového posílala. Ale teď ho nikde nemám. Jelikož SMS jsem nezalohovala, tak je to někde ztracené. Myslíte, že musím do banky nebo tam stačí jenom zavolat?
Omlouváme, jsem možná hloupá, ale účet mám poprvé. Je mi 16 let a vůbec tomu nerozumím.

Budeš muset do banky osobně, protože mobil se používá jako ověřovací postředek u internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace přímo provádí aktivní operace. Takže zrovna tohle je věc, kterou jinak než osobně nelze řešit. A v bance budou chtít vidět občanku.

Prof. Farnsworth
Závislačka 4390 příspěvků 23.09.18 21:48

Po telefonu to vyřídit nepůjde - pokud by to šlo, mohl by se kdokoli vydávat za tebe…

Uživatel je onlinecarsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 23.09.18 21:51

U Unicredtitbank to funguje tak, že zadáš do internetového bankovnictví ta dvě čísla (ID a heslo ) a na telefonní číslo, které jsi udala a ti přijde sms s aktivačním kódem, který zadáš do příslušného řádku. Není to nic složitého.

nina098
Nováček 4 příspěvky 23.09.18 21:55

@carsa Jakmile zadám user ID chce to po mně hned ten aktivační kód. Není tam žádná jiná kolonka na heslo ani nic podobného..

Uživatel je onlineTMana
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 23.09.18 22:15

Tak to máte „kalkulačku“ na generování kódů, ne?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5662 příspěvků 9 inzerátů 23.09.18 22:44

V každým případě zavolej na infolinku. Mě totiž ty aktivační kódy posílali do emailu. U prvního jsem prošvihla platnost, poslali mi druhý. Ale nepamatuju se, jestli to bylo jen na základě telefonátu nebo mi to vyřizoval finanční poradce.

Ukulina
Extra třída :D 14470 příspěvků 23.09.18 22:46
@Janli píše:
V každým případě zavolej na infolinku. Mě totiž ty aktivační kódy posílali do emailu. U prvního jsem prošvihla platnost, poslali mi druhý. Ale nepamatuju se, jestli to bylo jen na základě telefonátu nebo mi to vyřizoval finanční poradce.

Ano, potvrzuji. Taky jsem prošvihla platnost kódu. Poslali mi na základě telefonické žádosti bankovní poradkyni.

Jagwa
Kecalka 212 příspěvků 24.09.18 08:22

Mě to po telefonu vyridit šlo, ale mám jinou banku :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >