Interupce v mé situaci?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
15.9.17 21:17
@Anonymní píše:
@andelka83 nevím, zubařka se mi ptala, jstli nejsem těhotná, v té době jsem jí řekla, že ne, netušila jsem o tom. Já vím s tím letákem se jistí, tak tam píšou raději, že v těhotenství ne, ale penicilinová antibiotika, která jsou dovolená to rozhodně nebyla.

Mame s manzelem zdravotnicke zarizeni a RTG, podotýkám, že zubní. OPG, CEPH a intraorální rentgen. U všech snímků je expozice tak malá, že když letíte letadlem, je zátež ionozujícím zářením mnohem vetsí. Absolutně neberte v potaz RTG jako faktor, který by mohl poškodit dítě. Neřeknu, kdyby Vám opakovaně delali RTG plic a kyčlí. Co se týče antibiotik, taky bych se nebála. Váš dr. je lempl. Měl by Vám zjistit možná rizika a informovat Vás. Zkuzte to v krajské nemocnici na rizikovém. Někdo schopný Vám to sdělí. ATB některé druhy mají vliv na zubní sklovinu například. A jeste me napadl Toxikologický ústav Praha. Jsou to takoví vědátoři. Mají na webovkách uvedené číslo a zdarma Vám odpoví. Chodili jsme tam na vejšce na přednášky a tam by to mohli vědět. Napište pak, jak jste dopadla s informacemi.

• Citovat
  • Nahlásit
3501
15.9.17 21:22
@Apaji píše:
Já v těhotenství prožila sedmihodinovou narkózu a operaci mozku (prasklé aneurysma) + angiografii (s kontrastní látkou) + rentgen mozku (s olověnou zástěrou) + léky po operaci (tj. antibiotika, analgetika, diuretika, projímadla, protože jsem nemohla na záchod a u některých léků se mi přiznali, že nejsou pro těhotné vhodné)…Byla jsem tedy v 6. měsíci těhotenství, ale přežila jsem i s dcerou a donosila jsem ji až do plánovaného císaře v 39. týdnu.Takže věřím tomu, že plod, který má žít, bude žít.

Tak to jste drsná! Můj partner měl to samé a pri predstave tehotenstvi…no jste hustá. Zázrak, že jste přežila Vy i dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4307
15.9.17 21:39
@andelka83 píše: Šla bych jinam než k běžnému gynekologovi. Na specializované pracoviště.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35848
17.9.17 16:42
@Qwentin píše:
Prý v prvních třech měsících platí „Buď všechno nebo nic.“,tak mi to říkal gynekolog, raději se zeptej toho tvého, co ti doporučí.

To plati 17 dni od poceti :_(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69020
17.9.17 19:27

@Pudloslava Asi platí, ale mně to tak řekl gynekolog. Není to moje řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35848
18.9.17 05:55
@Qwentin píše:
@Pudloslava Asi platí, ale mně to tak řekl gynekolog. Není to moje řeč.

myslim, ze jeden z vas si spletl tydny s mesici, tezko uz zjistime kdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.18 21:40

Moje mama brala biseptol na samem pocatku tehotenstvi a sestra je tzv. biseptolove dite…ma vrozenou vyvojovou vadu stev a konecniku plus lehkou mentalni retardaci, v rodine nic podobneho nemame, ja se narodila o rok pozdeji naprosto zdrava. Dle doktoru za to mohl prave Biseptol :/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.18 22:14
@Anonymní píše:
Moje mama brala biseptol na samem pocatku tehotenstvi a sestra je tzv. biseptolove dite…ma vrozenou vyvojovou vadu stev a konecniku plus lehkou mentalni retardaci, v rodine nic podobneho nemame, ja se narodila o rok pozdeji naprosto zdrava. Dle doktoru za to mohl prave Biseptol :/

V kolikatem tydnu prosim nevite?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.18 23:09

Co vim, tak biseptol uzivala a nevedela, ze je tehotna…takze hned napocatku…v cca 8.- 9.tydnu… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.18 06:50

Tak 8. -9. tyden uz je blby. Brala jsem taky nejake leky (asi 5 dni a ne za sebou,) a mela jsem hrozny strach..nastesti ve 3 - 3/4 tt a doktor me ujistil, ze se nemohlo nic stat a pokud jo, tak jsou poskozene bunky nahrazeny zdravymi. Nejrizikovejsi je obdobi od 5. -9.tt, kdy se vytvari vsevhny organy.

• Citovat
  • Nahlásit
22982
12.10.18 07:07
@Anonymní píše:
Tak 8. -9. tyden uz je blby. Brala jsem taky nejake leky (asi 5 dni a ne za sebou,) a mela jsem hrozny strach..nastesti ve 3 - 3/4 tt a doktor me ujistil, ze se nemohlo nic stat a pokud jo, tak jsou poskozene bunky nahrazeny zdravymi. Nejrizikovejsi je obdobi od 5. -9.tt, kdy se vytvari vsevhny organy.

Přesněji řečeno 3. - 9.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.18 07:16

Užívání léků je nejrizikovější během vývoje orgánů zárodku (od 3. do 10. týdne vývoje, tedy od 5. do 12. týdne těhotenství dle poslední menstruace). Tehdy mohou vzniknout vrozené vývojové vady. Dále je pak rizikové období kolem porodu, kdy léky mohou negativně ovlivnit porod nebo adaptaci

• Citovat
  • Nahlásit
1
13.10.18 10:01

Jsem v dost podobné situaci jako zakladatelka :? .

Doporučujete počkat do prvního screeningu, popř. na odběr plodové vody či ch. klků.
To já vše už mám za sebou (vše v pořádku), ale myslela jsem, že to by odhalilo příp. genetické vady, a ne vady způsobené během těhotenství (např. to, co je předmětem diskuze - RTG + léky).

Na konci měsíce jdu ke genetikovi pro výsledky, tak se na to optám, jestli by tím vyšetřením jistili i toto.
Kdyby ale někdo věděl něco dříve, budu jen ráda za uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.18 11:43

Vyse jsem psala, ze ma mama brala biseptol a sestra se narodila postizena, stejne jsem jako tehotna byla hlidana, co kdyby. No a po prvnim screeningu mi vysla vysoka pravdepodobnost, ze syn bude mit Edwardsuv syndrom, coz by bylo postizeni neslucitelne s zivotem, nebo by zil jen kratkou dobu. Toto postizeni s sebou nese i radu zmen na tele, byly by videt defekty na obliceji, rukach, nohach a celkove na postave. Ja jsem verila, ze syn bude zdravy, amniocentezu jsem treba nepodstoupila, zato jsem si vyzadala velice presny a podrobny ultrazvuk na specializovane klinice, nebot by uz byly tyto vady na utz viditelne, nic se neprokazalo, na utz bylo detailne dite prohlednuto a ja odchazela klidna. Uplne klidna jsem ale byla az po porodu, kdy jsem porodila zdraveho syna ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 23:48

Ahoj otěhotněla jsem neplánovane přes HA a už máme dítě 5 léte a teď musím na interupci nevíte do kolikateho týdnu je malá interupce? Zítra budu 7+1tt nemůžu si mimi nechat nastupuji od září do práce naposledy u dr mi řekl že mimi je větší než má být :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama