Interupce - vývojová vada po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenny30
Nováček 1 příspěvek 19.05.19 07:46
Interupce - vyvojova vada po IVF

Chtela bych se vam sverit se svym trapenim a zeptat se, jestli se tu stalo nekomu neco podobneho.
O miminko se snazime 2,5 roku. Lekari nam doporucili umele oplodneni. Z prvniho cyklu se povedlo 6 embryi, takze 4 pokusy. Pri prvnich 3 se embrya vubec neuchytila. Vzdy jsem to obrecela, bylo to dost psychicky narocne. Posledni pokus se podaril. Byla jsem naprosto stastna. V 10.tydnu rekli, ze to vypada, ze ma vadu hlavicky a musela jsem tyden cekat na kontrolni vysetreni. Byl to tyden hruzy plny nezastavitelneho place, zoufalstvi a depresi. Po tydnu se spatna zprava potvrdila. Miminko nema sanci narodit se zive. Bud dojde v pokrocilem tehotenstvi k samovolnemu potratu nebo porod mrtveho ditete.
Rozhodli jsme se tedy pro ukonceni tehotenstvi. Interupci provedli na konci 11tt. Nyni jsem 2 dny po revizi. Cekala jsem, ze se po zakroku zhroutim, ale nic se nestalo. Je mi smutno, citim obrovskou prazdnotu, i kdyz citim, ze bych se potrebovala vybrecet, plac neprichazi.
Za tri mesice se muzeme zacit opet snazit, ale uz ted citim, ze ten strach, tam bude porad.

Reakce:
Lirio
Kecalka 103 příspěvků 19.05.19 08:02

@Lenny30 Moc mě to mrzí. Já prošla čtyřmi zamlklými těhotenstvími. Z mé zkušenosti smutek přišel později. Také jsem vždy po revizích byla „dobrá“, ale později to na mě padlo. Teď čekáme miminko z ivf a co určitě doporučuji je, aby jste si při dalším ivf nechali udělat genetiku embryí jako my. Měla jsem tak větší jistotu, že mi dávají zdravé embryo a mohli byste se takovémuto neštěstí vyhnout. Ve vašem případě by to mohla již hradit pojišťovna. Chce se to zeptat. Držím palce a přeji moc sil a štěstí! :four_leaf_clover:

kamiŠ
Generální žvanilka 23846 příspěvků 19.05.19 08:37

@Lenny30 toho strachu se nikdy nezbavis. Podstoupila jsem ukonceni tehotenstvi pro VVV po IVF ve 21 tt. Nebylo to jednoduche.
Nicmene mame nakonec 3 deti a bez IVF ;)
Pri kazdem tehotensvi jsem byla na nervy, co kdyby…

histep
Závislačka 4828 příspěvků 19.05.19 08:46

Potvrzuji co je vyse. Mam za sebou 4 potraty (2× SP a 2× ZT). Smutek skutecne prichazi pozdeji, nejdriv je jen ta prazdnota. A strachu ze spatneho dalsiho tehotenstvi se uz nikdy nezbavis.

maja45
Kecalka 154 příspěvků 19.05.19 09:57
@histep píše:
Potvrzuji co je vyse. Mam za sebou 4 potraty (2× SP a 2× ZT). Smutek skutecne prichazi pozdeji, nejdriv je jen ta prazdnota. A strachu ze spatneho dalsiho tehotenstvi se uz nikdy nezbavis.

Souhlasím se vším, mám za sebou podobnou anamnézu, dnes už i 2 děti, ale na období každého těhotenství vzpomínám velmi nerada, byl to jeden velký stress. Zakladatelce držím palce, jednou se to určitě podaří…

Váš příspěvek
Reklama