Intervaly mezi krmením UM - jak prodloužit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 59 příspěvků 18.03.18 11:56
intervaly mezi krmením UM - jak prodloužit

Ahoj. Nedávnou jsme s malou najely na krmení UM, ale přijde mi, že krmíme poměrně často, na to, že toho zřejmě vypije o dost víc, než u kojení. Malá má v sobě tak nějak zajeté ty dvouhodinové intervaly, což je ale asi dost brzo. Ono během krmení toho nevypije zrovna málo, takže bych jí nerada způsobila např. bolení bříška, průjmy aj. Snažím se to postupně prodlužovat alespoň na ty tři hoďky, ale dá to docela práci. Musím jí stále zaměstnávat, dávat do kočárku, jít s ní ven apod. a i tak ty tři hoďky ne vždy vydrží. Určitě jí nechci nějak překrmovat, ale moc nevím, jak ty intervaly (i v noci) přirozeně prodloužit. Asi to chce nějaký čas, přeci jen nemůže to jít hned, ale ráda dám na nějaké rady. Hodinu řvát jí teda zatím nechat nechci. Jinak malá není už zrovna drobek, má skoro 4m a téměř 7 kg. Není to ale tak z toho UM, protože na to jsme najely tak před pár dny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vaks
Kecalka 122 příspěvků 18.03.18 12:02

A kolik toho teda vypije? já jsem dávala často i po 2,5h…příkrmy ještě nedáváš?

Nell2
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 18.03.18 12:03

No my jsme dáváme dudlík, vodu nebo čaj, trvalo to 2 dny a už vydrží min. 3 hodiny, včera měla nějaký špatný den, chtěla pokaždé dřív, tak jsem ji musela nějak zabavit, protože kdybych dala dřív tak ji to dělá v bříšku neplechu.

Schíza008
Stálice 59 příspěvků 18.03.18 12:04
@vaks píše:
A kolik toho teda vypije? já jsem dávala často i po 2,5h…příkrmy ještě nedáváš?

Ne, zatím ne, ale zřejmě s nimi zkusím brzy začít. No na jednu dávku je schopná, vypít třeba i 150 ml, což asi není málo. Rozhodně nevypije pod 100 ml.

Taka
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 18.03.18 12:05

A ona už potíže má, nebo se toho jenom bojíš? Myslím to bolení, průjmy, zvracení… Jestli jí nic není a fakt si o jídlo říká na minutu přesně po 2 hodinách, snažila bych se udržet rozestupy třeba 2 hodiny 5 minut, druhý den 2 hodiny 10 minut. Ale nenásilně. Kdyby si říkala po hodině, zvažovala bych výměnu mléka, ale 2 hoďky mi přijde v pohodě, když jí to nic nedělá :)

pannda
Kelišová 6267 příspěvků 28 inzerátů 18.03.18 12:06

Zkusit nabízet čaj, a aspoň intervaly 2,5hod, to by mezi dávkami stačilo.

vaks
Kecalka 122 příspěvků 18.03.18 12:15

S příkrmama bych už teda asi začla..mlíko už ji zřejmě nestačí. a v noci se ti na krmení také budí po 2h.?150ml mi nepřijde extra moc, je to takový průměr, malá mi pila 120ml/2,5h. 6×d+1 masozele­nonový příkrm..kolikrát denně ji těch 150 dáváš?

ka2ka
Extra třída :D 11503 příspěvků 18.03.18 12:31
@Schíza008 píše:
Ne, zatím ne, ale zřejmě s nimi zkusím brzy začít. No na jednu dávku je schopná, vypít třeba i 150 ml, což asi není málo. Rozhodně nevypije pod 100 ml.

podle mě je to normální dávka koukni na krabici s mlíkem

Lianys
Kecalka 227 příspěvků 18.03.18 12:57

Heleď a kolik k těm 7kg měří?

Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 18.03.18 13:01

Ve 4 měsících mi malý pil 200 ml. Zkus dát víc, třeba jí těch 150 ml nestačí. :nevim:

Janatans
Stálice 76 příspěvků 18.03.18 13:06

Pokud nemá nějaké problémy, nijak radikálně bych to neřešila. Pokud ma UM jen chvilku, mohlo se to třeba zrovna sejít s tím, že má nějaký růstový spurt, začla se víc hýbat, tak má zrovna hlad… Možností je spousta.

Schíza008
Stálice 59 příspěvků 18.03.18 13:36
@Taka píše:
A ona už potíže má, nebo se toho jenom bojíš? Myslím to bolení, průjmy, zvracení… Jestli jí nic není a fakt si o jídlo říká na minutu přesně po 2 hodinách, snažila bych se udržet rozestupy třeba 2 hodiny 5 minut, druhý den 2 hodiny 10 minut. Ale nenásilně. Kdyby si říkala po hodině, zvažovala bych výměnu mléka, ale 2 hoďky mi přijde v pohodě, když jí to nic nedělá :)

Ne, zatím nemá, ale spořádá toho dost a myslím si, že jí opravdu neuškodí větší odstupy mezi krmením. Ono jsme na tom UM zatím jen pár dní, takže mám trochu obavy. Zkusím prostě prodlužovat postupně, ona ta hodina mi někdy přijde fakt dost.

Schíza008
Stálice 59 příspěvků 18.03.18 14:41
@vaks píše:
S příkrmama bych už teda asi začla..mlíko už ji zřejmě nestačí. a v noci se ti na krmení také budí po 2h.?150ml mi nepřijde extra moc, je to takový průměr, malá mi pila 120ml/2,5h. 6×d+1 masozele­nonový příkrm..kolikrát denně ji těch 150 dáváš?

Ne, v noci vydrží déle, ale ne nějak extra, tak 3,5 hodky dejme tomu. Tak co se snažím, trošku intervaly prodlužovat, tak krmím asi tak 5× denně a dvakrát v noci. Není to ale vždy stejné. Je pravda, že když jsem jí teď párkrát dala víc, tak mi pak i líp spala, tak to budu zkoušet.

andreaanton
Povídálka 21 příspěvků 18.03.18 14:59

Syn pil po 2 hodinách a nikdy jsem to neřešila. Když jsem dala víc, tak zbytečně zvracel, když méně, tak ale musel po 2 hodinách. Nijak nám to nevadilo.

vaks
Kecalka 122 příspěvků 18.03.18 15:55

@Schíza008 zkus navýšit třeba jen o 15ml(pul odm.UM)a uvidíš, jestli to pomůže…já jsem takto po troškách navyšovala, ale i z důvodu, že malá měla reflux, tak jsem ji nechtěla překrmit..osvědčilo se nám to.. ;) podle tabulek by měla vypít 150ml/kg váhy(myslím),takže momentálně splňujete a každopádně bych se nebála přidat…naše malá byla taky jedlík a závislák na UM a kolem 9m.se to zvrtlo a teď ve 14m.jsem ráda, že někdy sní celou porci(dá max.160g a UM pije jen jednou denně ráno 150ml a někdy ani to nevypije),takže ráda vzpomínám na bezproblémové krmení ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama