Intimní hygiena holčiček ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 10:54
Intimní hygiena holčiček ve školce

Omlouvám se za anonym, jsem paranoidní. :oops:
Taky máte někdo problém se školkovými holčičkami ohledně gynekologických potíží?
Nejdřív jsem si myslela, že jsem hrozná matka, nevěděla jsem, to je ta správná míra hygieny - nakoupila jsem speciální holčičí mýdlo od 3 let, myla jsem vodou bez mýdla, sprchovala jsem bezdotykově…
Výsledkem je, že pokus o jakékoliv mytí = dítě s podrážděnou frndou pláče, nechce čůrat, že to pálí. Tak jsme zvolnili, jenže pak ji tatínek párkrát ve sprše nedomyl a výsledkem byl páchnoucí výtok. :(
No tak jsme to řešili různě u praktičky i na dětské gynekologii a tam jsem se dozvěděla překvapivou informaci:
„No jo, chodí do školky, to je běžné, to ty děti ještě dobře neumí a učitelky to často neřeší“.
Od holky jsem se taky dozvěděla, že když má ve spoďárkách „kapičku“ (špatně se utřela a nebo běžela na poslední chvíli) a řekne to paní učitelce, tak ta řekne, že to nevadí - doma je zvyklá, že ji hned ženu převlékat.

Řešil(a) jste to někdo s učitelkami? Co je tak reálné od nich chtít? Nemůžou přece otírat každé dítě i po močení. Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 9578 příspěvků 16.01.19 10:57

Já si nemyslím že by z kapičky moči ve spodarech měla páchnoucí výtok teda. To spíš je buď náchylná k těmto potížím nebo má třeba sníženou imunitu a projevilo se to takto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 10:58

Hele.....nejen ve školce…
ale i ve školní družině vidím,že se ty holčičky po wc prostě neutírají.....
jdu na záchod,je vidět,že tam ne nacůráno,papír v toaletě není,nespláchnu­to.....
Nechápu.......ale je to bohužel tak.A to jsou školačky.

Olivia.s
Povídálka 18 příspěvků 16.01.19 11:00

Ahoj. Přikláním se k jinému původu potíží než kapičky z neutirani…

cverunka
Závislačka 2778 příspěvků 16.01.19 11:01

No, to asi učitelky těžko uhlídají. Leda se domluvit, že dcera bude hlásit, když má mokro a učitelky jí budou směřovat se převlíknout v takovém případě. Dcera je školce žádné takové potíže naštěstí neměla a to jí učitelky nechaly 2× durch pročůranou venku na dvorku :zed:

Kukacka123
Závislačka 3079 příspěvků 16.01.19 11:02

Taky si nemyslim, ze by za to mohla kapicka ze spatneho utreni…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 16.01.19 11:02

Tak ať to nehlásí paní učitelce a jde se převléct. Syn má taky tuhle instrukci. Občas se mu podaří si cvrknout, tak se jde do šatny převléct, jen to třeba paní učitelce nahlásí, aby ho nehledala. Jinak moje neteře (a to je tatínek lékař a maminka inženýrka) nejsou doma k utírání po čůrání vedené vůbec a dokonce si ani nemyjí ruce.
Chtít po paní učitelce, aby kontrolovala 25 dětí, že se pořádně utírají, je trochu přehnané.

zuzka6
Kecalka 422 příspěvků 16.01.19 11:02

Já jsem tedy neřešila, ale přijde mi divné, že by kapička měla až tak vadit. Večer se dítě myje a převleče do čistého. Je asi nějaká háklivější. Možná ještě dovysvětlit odkud kam se utírat, aby nedošlo ke kontaminaci stolicí a zkusila bych podávat probiotika.

Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 16.01.19 11:03

Nedokážu si živě představit, že učitelka bude chodit za každým z dvaceti dětí a utírat ho :nevim:. Tyhle hygienické základy by už měly děti znát. Jasně, většina z nich na to nemá čas. Ale taky si nemyslím, že z kapky moči dostane zánět a má výtok, spíš bude mít sklon k takovým problémům :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 11:10

Dodávám: probitoka má stabilně kvůli sklonům k zácpě (moc to nepomáhá, ta zácpa je asi spíš psychická, ale je to jakože bonbon a jí denně jeden), výtok měla jednou, když myl/nemyl tatínek. Od té doby ji koupeme vsedě a je to OK. Spíš je problém ta permanentní podrážděnost, zarudnutí a pálení při močení (infekci močových cest nemá, to se vyloučilo).

A když mi obě lékařky nezávisle na sobě tvrdily, že u vlastních dcer řešily to samé a že je to „normálka“, tak mě to taky překvapilo.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2341 příspěvků 16.01.19 11:15

A nemůže mít něco, co nebylo řádně přeléčeno a furt se jí to vrací? Chtělo by to udělat pořádné výtěry, rozbor moči a podávat probiotika. Z jedné kapičky moči fakt výtok není. Prádlo prát jen v bio prostředkách, přidat jedno máchání navrch a do posledního máchání dávat ocet. Jen bavlněné kalhotky a přežehlit. Toto mě zachránilo (pořádně přeléčit a poté postup na prací a žehlení prádla)

Olivia.s
Povídálka 18 příspěvků 16.01.19 11:15

Zkusit brusinky, víc pít a prohrivat- nohy v teple. Nekoupala bych denně a neužívala žádné speciální mycí gely. Pohyb a sauna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 11:21

Jsi hakliva a vůbec bych se nedivila,pokud bys jí to způsobila Ty svou prehnanou cistotnosti. Mám 4 holky,ani jedna nemela a nemá gynekologicke potíže. Vetsinou se teda utiraji,ale ja sama jsem se neutirala velmi dlouho,protože mi to nikdo nerekl,nikdy jsem nemela gynekogicke potíže ani zanet mocaku.Tím papírem je taky dobré setrit.Spravujeme se,vana výjimečně,na intim hygienu nic specialniho nepouzivame.

pikola
Neúnavná pisatelka 19874 příspěvků 16.01.19 11:23

Moje jímá taky červenější ve školce když byla menší, protože se špatně utírá. Naštěstí ve školce nechodí na velkou, to pak poznám i doma na kalhotkách. A to máme učitelek dost, ale prostě nemůžou kontrolovat každé dítě a ty děti se to časem naučí. Já dávám abych ji při koupání pořádně umyla i vevnitř a když začíná červenat tak mazat. Ale záněty z kapky v kalhotkách to asi nebude tím.

mapu
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 16.01.19 11:25

A nemůže to mit třeba z nějakých potravin? Mamka tohle u mne též resila, a pak se zjistilo, ze to mam z citrusu…jen ná­pad…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >