Intimní hygiena je potřeba když je mi 13?

8.6.20 15:11

Intimní hygiena je potřeba když je mi 13?

Ahoj vím že tu nemám co dělat, ale prosím poraďte mi, nemám se na koho obrátit..
:,( Moje hygiena není nic moc a včera večer jsem šla na internet a hledala jsem si všechny typy hygieny.. narazila jsem i na intimní. Nikdy předtím jsem nějak intimní hygienu neprováděla a oplachovala jsem si to jenom vodou, stačí to? Abych pravdu řekla tak ani po toaletě se moc neutírám někdy vůbec.. :? Je to důležité? Měla bych začít používat nějaký gel na intimní hygienu? Já jsem dnes doma hledala a mamka nic takového nemá a bydlíme na vesnici což tady asi nebude..
Prosím poraďte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26391
8.6.20 15:15
@Sára Maráčková píše:
Ahoj vím že tu nemám co dělat, ale prosím poraďte mi, nemám se na koho obrátit.. :,( Moje hygiena není nic moc a včera večer jsem šla na internet a hledala jsem si všechny typy hygieny.. narazila jsem i na intimní. Nikdy předtím jsem nějak intimní hygienu neprováděla a oplachovala jsem si to jenom vodou, stačí to? Abych pravdu řekla tak ani po toaletě se moc neutírám někdy vůbec.. :? Je to důležité? Měla bych začít používat nějaký gel na intimní hygienu? Já jsem dnes doma hledala a mamka nic takového nemá a bydlíme na vesnici což tady asi nebude..
Prosím poraďte

Voda je lepší než nějaké mýdlo. Jestli nemáš problémy, zatím bych to tak nechala. Čím se myje máma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
8.6.20 15:17

V tvém věku jsem intimní hygienu neřešila, ale utírání po močení bych se naučila :palec: Voda stačí, naopak mýdlo nebo sprchový gel, který není speciálně na intimní partie může být na škodu.
Až začneš menstruovat bude intimní hygiena důležitější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
8.6.20 15:17

Troll?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.20 15:18
@mackA159 píše:
Troll?

Ne:,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5513
8.6.20 15:19

Gel si muzes zakoupit, je jemnejsi na intimni casti.Tim nic nezkazis.
Po toalete ale rozhodne hygienu zlepsi, pokud jsi doma tak dej sprchu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
@Sára Maráčková píše:
Ne:,( :,( :,(

To tě máma nenaučila že se máš po toaletě utrit, a umýt si ruce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15565

Gely pro intimní hygienu používat nemusíš, ale utírat po toaletě by ses určitě měla. Jinak si koleduješ o zdravotní problémy (gynekologické - různé záněty a podobné „příjemnosti“).

Kromě toho, pokud se neutíráš, je to s největší pravděpodobností cítit (i když Ty sama to třeba nevnímáš) …. to už by pro Tebe, ve Tvém věku, taky mohlo být podstatné… ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
8.6.20 15:20

Nesmrdis sama sobe? Hygiena je samozrejme dulezita, u vsech, i tech, co nemaji sex…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26391
8.6.20 15:23

Začni tím, že se budeš utírat. To je zvláštní, že se o hygienu staráš až ve 13.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17570
8.6.20 15:29

Jak jako neutiras po toalete? Dyt musis smrdet. Jinak voda je fajn, běžné mýdlo nadela vic skody nez uzitku, ale nejaky intimni gel si klidne kup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
8.6.20 15:34
@jannina1 píše:
Gel si muzes zakoupit, je jemnejsi na intimni casti.Tim nic nezkazis.
Po toalete ale rozhodne hygienu zlepsi, pokud jsi doma tak dej sprchu..

Jako že má po každým použití záchodu chodit do sprchy? Není to trochu moc? Snad stačí, aby se normálně utirala, ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5251
8.6.20 15:37

@Kriss Tina Intimní mýdla jsou jen marketingový tah - jak vylákat z lidí zbytečně prachy za krávoviny. Opravdu čistá voda bohatě stačí a je to rozhodně zdravější. I ta mýdla pro intimní hygienu obsahují zbytečně parfémy a různé chemické látky, které dělají víc škody než užitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
8.6.20 15:40

@Sára Maráčková Nepoužíváte na mytí sprchový gel, mýdlo? Na záchodě se neutiras toaletní papírem? To snad ne :roll: Netřeba žádné speciální přípravky, ale běžné to co používá každý normální člověk, který se každý den meje a utira na záchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17570
8.6.20 15:44

@Zabatko ja nerikam ze v tom neni zadna chemie, osobne se necitim proste dostatečně umyta jen čistou vodou a ty intimni maj aspon upravené ph a jsou takový jemnější mi přijde, klasické mydlo mi nedela dobře ani na zbytek tela, natoz tam dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama