Intimní hygiena v 15 letech.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 18:04

Intimní hygiena v 15 letech.

Dobrý den, je mi 15 let a tak prosím pochopte můj dotaz. Mamka nepoužívá žádný intimní gel ani nic takového. Já používat chci, protože si jinak přijdu neumytá a taková prostě blé. Mamka mi porad říká, že mi to může přitížit než spíš přilepšit a jsou to zbytečné peníze. Mně to vyhovuje a žádné problémy z toho nemám a už je měsíc co jsem si intimní gel koupila (růžový lactacyd). A při menstruaci nepoužívat mi přijde ještě víc fuj.. Je fakt pravda, že mi to spíše uškodí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18809
16.10.21 18:12

Tvoje máma má pravdu.

Pochva je samoůdržbová - omývá se pouze a jedině z venčí, v žádném případě zevnitř - narušíš tím zdravé prostředí. Čím méně do systému zasahuješ, tím bývá zdravější (vztahuje se i na všechny nesmyslně parfemovnaé a jinak napajcované vložky)

Když tak tak nenos spodní prádlo z umělých vláken a upnuté kalhoty- případný pocit nečistoty bývá primárně daný zapařením, že.

Když tak kup třeba tenhle gel, ten má docela slušné složení a používej ho - ale jen zvenčí.

https://www.dm.cz/…6651282.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
16.10.21 18:13

Kupuju si čistě přírodní, veganské intimní gely, ubírala bych se tímto směrem, než používat sra. čky z drogerie.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 18:13
@Ou píše:
Tvoje máma má pravdu.

Pochva je samoůdržbová - omývá se pouze a jedině z venčí, v žádném případě zevnitř - narušíš tím zdravé prostředí. Čím méně do systému zasahuješ, tím bývá zdravější (vztahuje se i na všechny nesmyslně parfemovnaé a jinak napajcované vložky)

Když tak tak nenos spodní prádlo z umělých vláken a upnuté kalhoty- případný pocit nečistoty bývá primárně daný zapařením, že.

Když tak kup třeba tenhle gel, ten má docela slušné složení a používej ho - ale jen zvenčí.

https://www.dm.cz/…6651282.html

Samozřejmě, že používám jen zvenčí.

• Citovat
  • Nahlásit
3647
16.10.21 18:21

Tak kdyz tva mama nepouziva intimni gel, tak se tam nejspis myje klasickym sprchovym gelem a to prece neni blee a neumyte, ne? Jinak pokud chces pouzivat intimni gel, klidne si ho pouzivej, neni na tom nic zavadneho. Ale ja osobne ho treba nikdy nepouzivala, nejsem v tech mistech nijak precitlivela a na gynekologicke potize netrpim, takze se myju beznym sprchovym gelem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 18:23
@Ernais píše:
Tak kdyz tva mama nepouziva intimni gel, tak se tam nejspis myje klasickym sprchovym gelem a to prece neni blee a neumyte, ne? Jinak pokud chces pouzivat intimni gel, klidne si ho pouzivej, neni na tom nic zavadneho. Ale ja osobne ho treba nikdy nepouzivala, nejsem v tech mistech nijak precitlivela a na gynekologicke potize netrpim, takze se myju beznym sprchovym gelem :nevim:

Mamka prý používá pouze vodu.

• Citovat
  • Nahlásit
26462
16.10.21 18:34

Taky bych ti s tím moc nepřeháněla, voda většinou stačí, pokud nemáš tu ms nebo nějaké výtoky. Ono to narušuje to přirozené prostředí a pak jsi akorát víc náchylná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6532
16.10.21 18:39

@Ernais Myt si beznym sprchacem intimni mista neni dobre, pokud to tedy neni nejaky non toxic detsky sprchac. Ja nepouzivam nic, jen vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1924
16.10.21 18:43

Vagína je jako pusa. Otvor, ve kterém je citlivá sliznice. Tak jako ženské nepoužívají čistící vodu/gel na obličej v puse, tak intimní gel se nepoužívá dovnitř. A stejně tak jako řeknou některé ženské, že na tvář si nechtějí patlat chemii a myjí si ji jen vodou, tak některé řeknou, že nepoužívají intimní gel, ale jenom vodu.
Dnešní gely jsou citlivé, a pokud ho používáš zvenčí, jak píšeš, tak nevidím problém. Každá máme něco. Znám holky, které nepoužívají ani sprcháč a myjí se jenom vodou po celém těle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
16.10.21 18:44

@Wani myju se tak cely zivot, nikdy jsem nemela jediny zanet ani jiny gynekologicky problem, takze to asi zas takove zlo nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3407
16.10.21 18:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 15 let a tak prosím pochopte můj dotaz. Mamka nepoužívá žádný intimní gel ani nic takového. Já používat chci, protože si jinak přijdu neumytá a taková prostě blé. Mamka mi porad říká, že mi to může přitížit než spíš přilepšit a jsou to zbytečné peníze. Mně to vyhovuje a žádné problémy z toho nemám a už je měsíc co jsem si intimní gel koupila (růžový lactacyd). A při menstruaci nepoužívat mi přijde ještě víc fuj.. Je fakt pravda, že mi to spíše uškodí?

Tak pokud ti vyhovuje, tak ho používej :nevim:. Asi si ho teda budeš muset kupovat z kapesného.

Já na intimní partie používám pouze vodu. I tou vodou se dá dobře omýt, žádné fuj či bléé nepociťuji. Vedu k tomu i obě holky. Je potřeba taky nosit prádlo z přírodního materiálu a vhodného střihu. I nevhodné prádlo může způsobit potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
16.10.21 19:02

Vida staci, muze se to to zda nechutne, mne se to v tem veku taky zdalo extra nevhutne. Kazdopadne to je naprosto dostacujici. V onech partiich proste z duvodu biologickeho nejaky ten oder proste je. Pokud si nechces zadelat na zanety, tak bych pouzivala fakt jen tu vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
16.10.21 19:06

Je mi 37 a neumyvam se žádným gelem, ani intimním ani sprchovým. Zcela výjimečně pouziju mýdlo. Žiju a nesmrdim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17688
16.10.21 19:22

Asi budu jiná bublina :lol:
Myju se intimním mýdlem, stačí mi to z Lidlu a když se necítím úplně ok, použiju sprchový gel. Snažím se ale ten sprcháč vynechávat.
Nikdy jsem neměla žádný zánět, snad jen jednou po atb.
Mýt se pouze vodou je pro mě nehygienické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
16.10.21 20:07

Já se vždy myla normálním sprchovým gelem, neumýt se tam dole mýdlem pro mě bylo nepředstavitelné. Už nevím, jak jsem k tomu dospěla, ale posledních pár let se dole myji jen vodou a opravdu žádné mýdlo, ani to intimní, není potřeba (samozřejmě za předpokladu, že je žena zdravá a nemá nějaké výtoky nebo jiné problémy).
Pokud se bez mýdla cítíš neumytá, tak používej intimní mýdlo, to ti neuškodí. Mně neškodilo ani to klasické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat