Intolerance laktózy, kaisenu a mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 10:51
Intolerance laktozy, kaseinu a mléka

Je tu někdo kdo má stejne intolerance jako já na všechny tři složky? Děkuji.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 12:12

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bebuše
Echt Kelišová 7906 příspěvků 23.11.18 11:52

Mám jen na laktózu. Kasein ani mléčná bílkovina mi nevadí (zatím). Mám od porodu.

Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 11:55

Ja se bohuzel nezeptala co vlastně muzu jist. Ale asi nic z toho mléčného

Pavlahar
Stálice 72 příspěvků 23.11.18 12:03

Syn má. Nesmí nic z mléčných výrobků. U všeho ostatního cist složení, aby výrobek neobsahoval syrovatku či sušené mléko…

Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 12:11

Takže vše nahrazovat za rostlinné atd ze?

elen-ka
Extra třída :D 12543 příspěvků 23 inzerátů 23.11.18 12:22
@Cup10 píše:
Ja se bohuzel nezeptala co vlastně muzu jist. Ale asi nic z toho mléčného

Pokud nesmíš laktozu ani mléčnou bíkovinu, tak opravdu nesmíš nic z mléčného. A je potřeba poctivě číst etikety.

elen-ka
Extra třída :D 12543 příspěvků 23 inzerátů 23.11.18 12:22
@Cup10 píše:
Takže vše nahrazovat za rostlinné atd ze?

jo a pozor i máslo!

Pavlahar
Stálice 72 příspěvků 23.11.18 12:24

Ano, vše nahrazovat. A bacha i na pečivo. Vsichni prodejci by měli mít k dispozici složení výrobků a ta syrovátka je skoro vsude :zed:

Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 12:25

Ano, vím, je to ve všech mléčných výrobcích. Hold si začnu kupovat tofu, sojové smetany atd.. kdyby to byla je ta laktoza, tak to je ještě v poho, je plno výrobku bez laktozy. ale s dalším je už problém..

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 23.11.18 12:32

@Cup10 A ty máš intoleranci i u kozích a ovčích produktů? Většinou bývá alergie na kravské…
Pokud teda jo, tak mléko je docela snesitelné rýžové, mandlové a ovesné.
Místo sýrů to tofu, jen teda nevím, jak nahradit tvaroh a jogurty… :think:

Paoloska
Echt Kelišová 8135 příspěvků 23.11.18 12:35
@MartinaIrena píše:
@Cup10 A ty máš intoleranci i u kozích a ovčích produktů? Většinou bývá alergie na kravské…
Pokud teda jo, tak mléko je docela snesitelné rýžové, mandlové a ovesné.
Místo sýrů to tofu, jen teda nevím, jak nahradit tvaroh a jogurty… :think:

Sójové jogurty jsou běžně v prodeji.

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 360 příspěvků 23.11.18 12:40
@Cup10 píše:
Ano, vím, je to ve všech mléčných výrobcích. Hold si začnu kupovat tofu, sojové smetany atd.. kdyby to byla je ta laktoza, tak to je ještě v poho, je plno výrobku bez laktozy. ale s dalším je už problém..

Tak tohle přesně nedělej. Nebo si vypěstuješ alergii i na sóju. :-) Při alergiích na mléko je potřeba zacházet s ní hodně opatrně. Spíš hledej mandlové, rýžové, ovesné nebo kokosové alternativy. ;)

Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 12:43

@MartinaIrena na kravské mléko

Cup10
Nováček 10 příspěvků 23.11.18 12:45

@modravlocka právě že ta soja mě nadýmá, ale intolerance na ní zatím nemám. :D :D

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 360 příspěvků 23.11.18 12:51
@Cup10 píše:
@modravlocka právě že ta soja mě nadýmá, ale intolerance na ní zatím nemám. :D :D

Tak to raději nepokoušej. :-) Ona má totiž hodně podobnou bílkovinu jako kravské mléko, takže řada alergiků na mléko při její nadměrné konzumaci začne reagovat i na ni. Ze stejného důvodu se nedoporučuje přehánět to ani s dalšími živočišnými mléky (ovčí, kozí, buvolí…) - i když ty jsem v bezlaktózové úpravě asi ještě neviděla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >