Intolerance laktózy v dospělosti

Anonymní
23.2.21 14:37

Intolerance laktozy v dospelosti

Ahoj, ma tady nekdo zkusenost s intoleranci laktozy a jejimi projevy? Jak jste na ni prisli? Jiz x let mam odkouka i, ze mi nedelaji mlecne vyrobky dobre, mivala jsem silene krece v brichu, konkretne vlevo v brise. Kolonoskopie nic neukazala, jine vysetreni jsem nemela. To bylo pred 3 lety. Ted mam 5 mesicu po operaci zlucniku a bolesti bricha jsou na dennim poradku. Po hovezim mase strasne trpim, ale jak kterem. K lekari pujdu jakmile to pujde a budu mit hlidani, ale zajima me zkusenost s tou intoleranci a jak jste se ji zbavili, jestli vubec.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.2.21 14:48

Není to tak složité. Kupovat bezlaktózové mléčné výrobky nebo (někomu stačí) brát laktázu v tabletách. Hlídat si přidanou laktozu např v sušenkách a pečivu, v uzeninách atp. Nebo úplně mléčné výrobky vysadit.
Přišla jsem na to tak, že po střevní viróze měsíce přetrvávající průjmy mi byly lékařem diagnostikované jako dráždivý tračník a mám si na to brát imodium a navštívit psychologa. Což mi přišlo jako namazat si zlomenou nohu ibalginovou mastí a chodit po ní dál. Tak jsem zkusila hledat na internetu, vysadila laktozu a za 4 dny byla bez potíží. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:54

Ještě dodám, že teď po letech už můžu i smetanovou zmrzlinu. Nedostatek laktázy může být i dočasný.
U tebe to může být i od toho žlučníku, když jsou potíže s trávením masa…

• Citovat
  • Nahlásit
64264
23.2.21 15:24

Mi se objevila pp druhém porodu.. Prostě je mi pak blbě, někdy jen těžko, když to prezenu, tak zvracim, no.. Moc to neřeším, když mám chuť, dám si, jsem lempl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 16:13
@Anonymní píše:
Není to tak složité. Kupovat bezlaktózové mléčné výrobky nebo (někomu stačí) brát laktázu v tabletách. Hlídat si přidanou laktozu např v sušenkách a pečivu, v uzeninách atp. Nebo úplně mléčné výrobky vysadit.
Přišla jsem na to tak, že po střevní viróze měsíce přetrvávající průjmy mi byly lékařem diagnostikované jako dráždivý tračník a mám si na to brát imodium a navštívit psychologa. Což mi přišlo jako namazat si zlomenou nohu ibalginovou mastí a chodit po ní dál. Tak jsem zkusila hledat na internetu, vysadila laktozu a za 4 dny byla bez potíží. :zed:

To dodrzuji, jine, nez bezlaktozove mleko si nedam, to stejne jogurt, pomazankove maslo, cottage, co sezenu, kupuju bez laktozy. Cokoladu jsem teda bez laktozy nevidela a te se vzdat je pro me uplne silena predstava 8o. Mela jsem to uz vypozorovane, co mi dobre dela a co ne. Ja prave nevim, zda to ted je laktoza, ale diky zlucniku se to zhorsilo, nebo neco jineho, protoze ty bolesti jsou temer kazdou noc a treba o vikendu jsem nebyla schopna vubec fungovat, ale ten den jsem nemela z laktozy ani kousek. Muzu se zeptat, melas ty bolesti u zaludku a v leve spodni casti bricha? Protoze takhle me to od zacatku bolelo, hlavne ta leva strana. Jednou (jeste nez jsem to vedela) jsem skoncila na pohotovosti po activii… tu nemuzu ani videt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 16:17
@Anonymní píše:
Přišla jsem na to tak, že po střevní viróze měsíce přetrvávající průjmy mi byly lékařem diagnostikované jako dráždivý tračník a mám si na to brát imodium a navštívit psychologa. Což mi přišlo jako namazat si zlomenou nohu ibalginovou mastí a chodit po ní dál. Tak jsem zkusila hledat na internetu, vysadila laktozu a za 4 dny byla bez potíží. :zed:

Jinak prave taky jsem tehdy lekare obihala a prakticky mi rekli to stejne. Ted jsem 9m po porodu, kdy jsem v tehotenstvi mela silene bolesti bricha a zacpu, nakonec jsem skoncila na akutnim cisari, selhaly organy no a resili zlucnik, ktery mi vytahli prakticky zdravy a streva nikdo neresil, ikdyz jsem je na to upozornovala a vysledky krve se zlepsovaly az jak jsem si poradne dosla po skoro 10 dnech na wc. No a se zlucnikem jsem behala, tak se mi ted zase nekam lezt nechce kor v tehle dobe, ale asi budu muset :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 17:11

Já neměla nějaké extra bolesti, já měla průjmy. A to takové, že byl problém mimo byt někam doběhnout.
Hořké čokolády mléko neobsahují. A mléčné bezlaktozové se dají sehnat na netu.
To co popisuješ mi úplně jako jen laktozová intolerance nepřipadá. Můžeš si to nějaký čas opravdu důsledně dodržovat a uvidíš víc. Ale mohly by to být i jiné potravinové alergie. Nebo nějaký zánět ve střevě když jsou tam bolesti. To asi tady nevymyslíme, to bude chtít zase doktora.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat