Intolerance laktózy v těhotenství

13.1.20 14:01

Intolerance laktózy v těhotenství

Ahojte, chtěla bych se zeptat jsem ve 35tt a všimla jsem si, že mi začalo vadit mléko a mléčné výrobky, během chvíle šílené křeče, průjem. I když už není co ven stejně na tom záchodě musím sedět a mám pocit, že už tlacim střeva. Užívám hylak, ale stejně to nějak nepomáhá. Měl jste to taky někdo? Přešlo to po porodu? Mám ráda sýry, jogurty a mléko celkově, nedokážu si představit to vyřadit z jídelníčku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19641
13.1.20 14:07
@Kristýnapusina píše:
Ahojte, chtěla bych se zeptat jsem ve 35tt a všimla jsem si, že mi začalo vadit mléko a mléčné výrobky, během chvíle šílené křeče, průjem. I když už není co ven stejně na tom záchodě musím sedět a mám pocit, že už tlacim střeva. Užívám hylak, ale stejně to nějak nepomáhá. Měl jste to taky někdo? Přešlo to po porodu? Mám ráda sýry, jogurty a mléko celkově, nedokážu si představit to vyřadit z jídelníčku

začala bych vyřazením čerstvého mléka -) v musli, kávě, jen tak atd. Hlavně ne na lačno. Třeba v albertu mají bezlaktózové a to je úplně v pohodě a není tak drahý jako náhrady typu mandlové, kokosové atd.
Uvidíš, podle mě bude stačit vyřadit mléko, mě to stačilo. Sýr,, máslo, jogurty i smetana mi zůstaly, ty stále můžu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
13.1.20 14:09

Možné to je, intolerance se může projevit v jakémkoliv věku. A v těhotenství asi také, nevím s tím zkušenost nemám. Já mám alergii na bílkovinu kravského mléka a pozoruji to tak dva roky, necelý rok to mám potvrzené z krve a to je mi 38 let. A pozor hylak obsahuje laktózu. Já ho dříve také užívala, vždycky mi pomáhal a v poslední době mi taky dělá zle. Lékař vám stejně vesměs řekne, že to co vám vadí nemáte jíst. Mně udělal krevní testy a jen po telefonu mi řekl, že je to pozitivní a ať si k tomu vše načtu na internetu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.20 14:20

@Keyllah já právě včera měla na svačinu jogurt a po něm to začalo 😔 dneska jsem si zkusila dát buchtičky s vanilkovým krémem, dala si pár lžiček a za chvíli křeče… Doufám, že je to nějaké přechodné období

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19641
13.1.20 14:22
@Kristýnapusina píše:
@Keyllah já právě včera měla na svačinu jogurt a po něm to začalo 😔 dneska jsem si zkusila dát buchtičky s vanilkovým krémem, dala si pár lžiček a za chvíli křeče… Doufám, že je to nějaké přechodné období

je možný, že už toho má žaludek/střeva dost a reagují takto na cokoli mléčného. Je otázkou, zda to je intolerance na laktózu nebo hůř nějaké alergie na mléko/mléčné výrobky. Teď to na pár dnů vynech ať se dáš do kupy a zajdi si za obvodním lékařem, ať ti udělá testy z krve, tam se to ukáže hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
13.1.20 16:03

Intolerance laktózy se stanovuje dechovým testem. Z krve se nepozná. Vyrad nyní z jídelníčku vše, co obsahuje mléko. Alespoň na 14 dní. Pak pomalu začni zařazovat tvrdé sýry a uvidíš, jak na ně bude tělo reagovat. V obchodech je dost slušná nabídka bezlaktozovych potravin včetně mléka a jogurtů a ceny nejsou úplně šílené. Mám syna s touto diagnózou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19641
13.1.20 18:39
@nozu píše:
Intolerance laktózy se stanovuje dechovým testem. Z krve se nepozná. Vyrad nyní z jídelníčku vše, co obsahuje mléko. Alespoň na 14 dní. Pak pomalu začni zařazovat tvrdé sýry a uvidíš, jak na ně bude tělo reagovat. V obchodech je dost slušná nabídka bezlaktozovych potravin včetně mléka a jogurtů a ceny nejsou úplně šílené. Mám syna s touto diagnózou.

mě to dělali v létě z krve :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
13.1.20 19:36

@Keyllah hele a synovi na dětském gastru ve fakultní nemocnici z toho dechového testu… Pravda je, že krev mu brali taky a těch rozborů byla tuna… Možná krev byla neprůkazná, tak šli do přesnějšího testu. Já jsem ty detaily neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19641
13.1.20 20:19
@nozu píše:
@Keyllah hele a synovi na dětském gastru ve fakultní nemocnici z toho dechového testu… Pravda je, že krev mu brali taky a těch rozborů byla tuna… Možná krev byla neprůkazná, tak šli do přesnějšího testu. Já jsem ty detaily neřešila…

mě zas brali krev na vícero testů na různé alergie, takže je klidně možný, že jen laktozu dělaj klidně jen z dechu, ale mě k tomu dělali i lepek atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
13.1.20 20:33

Fakt je možné, že dělali více testů a je více možností. Syn měl urputné bolesti břicha, takže se řešily i potenciální alergie. Fakt nevím, ten seznam byl dost dlouhý. lepek tam byl v krvi také, doktor říkal, že dle výsledků krve byl negativní a muselo by se to upřesnit odběrem vzorku ze střeva. Naštěstí tohle byla poslední varianta a předtím se potvrdila ta laktoza, takže na ní nedošlo. Jen jsem chtěla svý příspěvkem napsat, že ne vždy jsou testy z krve průkazné a mnohem přesnější je právě ten dechový test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat