Intolerance laktózy - zácpa

Anonymní
17.7.19 15:44

Intolerance laktózy - zácpa

Ahoj, může se intolerance laktózy projevovat zácpou? Vím, že běžně se projevuje průjmem, ale u sebe mám podezření, že mi mléko a výroblky z něj působí zácpu. Žádná změna ve stravě neproběhla, pohybu mám taky dost, piju kolem tří litrů vody denně a k té zácpě nemám jiné vysvětlení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
775
17.7.19 15:50

Nejsem doktor, ale syn má intoleranci a projevuje se to u něj průjmem a byl hodně osypaný svědivou vyrážkou. Po vynechání laktózy se vše do pár dní upravilo do normálu. Však zkuste na chvíli vynechat výrobky s laktózou a uvidíte. Příčinu zácpy bych ale asi viděla někde jinde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 16:11

Ja mám intoleranci laktozy a mam tedy průjem potom. Na vasem miste bych si zašla k lekari, aby vyloucil pravdepodobné příciny. Napriklad hypofunkci stitne zlazy aj. http://www.ipsen.cz/…riciny-zacpy

A pokud mate pocit, ze je to ipravdu způsobeno mléčnými výrobky, vysadte je a nejpozdeji za 14 dnu by melo dojit ke zmene.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 16:22

Syn měl zpočátku (jako batole) právě spíše zácpu. Průjem se dostavil později.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 01:42

Jo, ja to mam taky tak. Zacpa a nadymani. Od te doby, co jsem zacala jist bezlaktozove vyrobky, pripadne si davat k jidlu laktazu, je to vyrazne lepsi. Objevilo se mi to ve 38 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:01

Já právě ml. výrobky nejím až tak často, proto jsem si všimla, že je to vždy po nich. Zkusím je teda na čas vynechat úplně, uvidím jestli se stav zlepší. Později bych zkusila bezlaktozové výrobky. Je mi 39 a četla jsem, že s věkem snášenlivost laktozy klesá, tak asi jsem ten případ :D

• Citovat
  • Nahlásit
23
6.1.20 15:02

Setkavala jsem se spíš s průjmem, nez se zacpou, ale všechno je možné. Bereš na to nejaké potravinové doplnky? Myslím na tu intol..laktozy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama