Intramurální gravidita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maga_56
Povídálka 16 příspěvků 26.11.18 15:10
Intramurální gravidita

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli jste se někdo setkal s takovým pojmem. Gynekolog mi to napsal do zprávy a netuším co to může znamenat. Jsem po IVF, hcg nerostlo jak mělo…mimoděložní se nepotvrdilo, ale mám malý gestační vaček a tím pádem málo plodové vody. Dneska podle MS jsem 8+0 a už před 2 týdny bylo :srdce:
Budu vděčná za Vaše názory a zkušenosti :mavam:

Reakce:
ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 26.11.18 15:23

Jedine co jsem k tomu našla je toto :think: .
A doktor ti k tomu vůbec nic neřekl?

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 26.11.18 15:40

Právě k tomu mi vůbec nic neřekl, to jsem přečetla až doma ve zprávě. Děkuji, to jsem taky našla a žádné tělisko jsem nikdy neměla :nevim:

Whitedog
Závislačka 2652 příspěvků 26.11.18 15:44

@maga56

Můžu jen pomoci s termíny - děloha se skládá ze sliznice (endometrium) a svaloviny (myometrium). Normálně vajíčko hnízdí do sliznice. Při intramurární graviditě se vajíčko zahnízdilo až do vrstvy svaloviny (hlouběji než by normálně mělo). Vlastní zkušenost nemám, ať to dobře dopadne!

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 26.11.18 16:01

Děkuji, aspoň jsem něco málo v obraze…takže to těhotenství nemá šanci na dobrý konec? To by mohlo mít asi i špatný následky pro mě…? Kdyby došlo na revizi to mohla bych mít poškozenou děložní stěnu, nebo se pletu?

ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 26.11.18 16:09

@maga56 Já bych tomu teda taky tak rozmněla. Jenže pak vůbec nechápu, že ti k tomu doktor nic neřekl. To jsi byla na běžné kontrole nebo máš nějaké problémy?

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 26.11.18 16:18

Byla to jen kontrola, nemám žádné potíže (bolesti, krvácení, špinění). Jen jsem byla 2 krát na kontrole v nemocnici kvůli podezření na mimoděložní. Asi se objednám do CARu na konzultaci.

ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 26.11.18 16:23

@maga56 a nebo zkus do CARu zavolat, ať to to doktor vysvětlí

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 26.11.18 22:40
@maga56 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli jste se někdo setkal s takovým pojmem. Gynekolog mi to napsal do zprávy a netuším co to může znamenat. Jsem po IVF, hcg nerostlo jak mělo…mimoděložní se nepotvrdilo, ale mám malý gestační vaček a tím pádem málo plodové vody. Dneska podle MS jsem 8+0 a už před 2 týdny bylo :srdce:
Budu vděčná za Vaše názory a zkušenosti :mavam:

Mě to zní jako těhotenství ve stěně děložní, což by tedy dobré nebylo. Ale asi by ti takovou věc také řekl, nejen zapsal. Co bylo okolo toho za omáčku? Třeba zkratka susp.?

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 27.11.18 12:04

Je u toho jen napsané „cave“

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 03.12.18 12:45
@maga56 píše:
Je u toho jen napsané „cave“

to znamená něco jako „dávej pozor“

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >