Invalidní důchod 3. stupně a ukončení prac. poměru

19.4.21 13:01

Invalidní důchod 3.stupně a ukonceni prac.poměru

Dobrý den.
Obracím se na Vás s prosbou o radu. Moji mamince přišlo předběžné vyhodnocení o invalidním důchodu a dostala 3 stupeň invalidity tudíž ve svém současném zaměstnání kde pracuje na HPP musí skončit. Nevíme si však rady kdy tento fakt oznámit zaměstnavateli. Zda již teď kdy maminka dostala zatím jen předběžné vyjádření nebo ještě stále počkat. Byl někdo v podobné situaci? Předem moc děkuji za vaši odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8357
19.4.21 13:08

A opravdu musí v práci skončit? Při ID může pracovat, nemohla by si domluvit práci co by zvladla aspoň na zkrácený úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
19.4.21 13:12
@JancaS84 píše:
A opravdu musí v práci skončit? Při ID může pracovat, nemohla by si domluvit práci co by zvladla aspoň na zkrácený úvazek.

Podle mého, když bude nadále pracovat vezmou ji při další kontrole ID.
Kdyby mohla chodit do práce tak ji nepřiznají 3 Ale 1st-2st.
3 st je náhrada mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
19.4.21 13:14
@JancaS84 píše:

Ja mám 2st a pokaždé se mě ptají, zda jsem si omezila prac. Dobu. predpokladam, že kdyby ne, tak není důvod ID a seberou mi ho, když bych zvladala chodit dál na plný úvazek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.21 13:15
@Tinunka píše:
Podle mého, když bude nadále pracovat vezmou ji při další kontrole ID.
Kdyby mohla chodit do práce tak ji nepřiznají 3 Ale 1st-2st.
3 st je náhrada mzdy.

Přesně tak. Doposud měla 2 stupeň a to tedy na HPP mohla pracovat, ale když je 3 stupeň tak prac. výkon musí poklesnout o 70% tedy může docházet maximálně na brigádu. S čím si ale nevíme rady tak je to kdy to oznámit zaměstnavateli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
19.4.21 14:43

@Martina Číža zaměstnavateli bych to oznámila a čekala na vyjádření.
Bude mít s tím zkušenosti a třeba vám něco poradí a třeba dá možnost brigády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat