Invalidní důchod a hypermobilita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niki9084
Nováček 6 příspěvků 31.07.19 18:20
Invalidní důchod a hypermobilita

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda tu má někdo zkušenosti s tím, že má migrény a hypermobilitu, resp díky těmto „výhodám“ je v invalidim důchodu či o něj žádal? Předem děkuji za jakoukoli odpověď a informace… :kytka:

Reakce:
stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 31.07.19 18:24

@Niki9084 nechápu, proč by na migrénu a hypermobilitu měl být invalidní důchod?
znám paní, která má vážnou RS a je po operaci srdce, je jí 50 a má jen jakýsi částečný inv. důchod, takže aby neumřela hlady, musí do práce

Niki9084
Nováček 6 příspěvků 31.07.19 18:48

@stinga protože jsem ráda, že zvládám s obtížemi domácnost a neumím si představit práci, kde bych byla užitečná

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 31.07.19 18:50

@Niki9084 no - nevím, a co na to tvůj lékař? nicméně zkusit požádat určitě můžeš, já nejsem žádný odborník, píšu jen laický názor, ale poslední roky je přiklepnutí inv. důchodu dost přísné

silvie1978
Kecalka 336 příspěvků 31.07.19 19:00

Pracovala jsem na lps spoustu let a na migrenu jsme nikdy id nedali. Na druhou stranu za zkoušku člověk nic nedá. Každopádně to chce odborné nálezy, pokud někam chodíte.

Karleon
Kelišová 5784 příspěvků 31.07.19 19:15

Na to je spíš rehabilitace než ID, ne?

mojmira
Hvězda diskuse 78855 příspěvků 31.07.19 19:25
@stinga píše:
@Niki9084 nechápu, proč by na migrénu a hypermobilitu měl být invalidní důchod?
znám paní, která má vážnou RS a je po operaci srdce, je jí 50 a má jen jakýsi částečný inv. důchod, takže aby neumřela hlady, musí do práce

jo, může být i na migrény ID

Niki9084
Nováček 6 příspěvků 31.07.19 19:35

@mojmira máte s tím nějakou zkušenost? Předem děkuji za odpověď

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 20:45

Já to nechápu, znám lidi co pracovali s rakovinou po chemošce šli do práce jen si vzali propustku, pak znám paní co jí je 60 má skřivené klouby na rukách, každý pohyb ji bolí a dělá u pásu a sama říká že je ráda že ještě může pracovat a pak se najdou takoví lidé kteří žádají invalidní důchod na migrénu? Nechápu, ale pokud ho dostanete vy tak nepochopím že ho vzali známé která nemá jednu nohu stim že pracovat může. Anonym z důvodu nemoci známých

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 31.07.19 20:48

I kdybys ti priklepli invaliditu, mas dostatecne odpracovanych dob abys dostala i invalidni duchod? A i kdybys dostala invalidni duchod tak na migrenu se tretim stupnem moc nepociteh. Spis jednicku nebo dvojku a pri techto dvou stupnich bys stejne mela pracovat. Pokud tedy nechces sverkat svaby cely mesic a mit treba nekdy narok na starobni duchod.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 31.07.19 20:50
@Anonymní píše:
Já to nechápu, znám lidi co pracovali s rakovinou po chemošce šli do práce jen si vzali propustku, pak znám paní co jí je 60 má skřivené klouby na rukách, každý pohyb ji bolí a dělá u pásu a sama říká že je ráda že ještě může pracovat a pak se najdou takoví lidé kteří žádají invalidní důchod na migrénu? Nechápu, ale pokud ho dostanete vy tak nepochopím že ho vzali známé která nemá jednu nohu stim že pracovat může. Anonym z důvodu nemoci známých

Na migrenu pochybuji ze vubec neco dostane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 22:44

Mívám migrény a hypermobilni jsem taky. Hlava mě teď bolí skoro kazdy den. Naštěstí nezvracim často a většinou jsem další den, pokud se vyspím, v pohodě. Kvůli problemum s páteří jsem měla strach, že neseženu žádnou práci. Nastesti jsem sehnala na zkrácený úvazek a v práci sedím, takže v pohodě. Jenže já s tim nechodím po doktorech. Zkoušela jsem se zadama, ale nepomohli mi. V mém případě mě ID ani nenapadl. Záleží, jak na tom jsi, co máš za vyšetření, co máš stanoveno od lékaře. Jak často mas migrény, je zjištěna přičina?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 06:27
@Anonymní píše:

Tak ja znam pani po chemosce, ktera myslela ze potom umre jak ji bylo zle a byla unavena..a pak tezce dusevne nemocmneho ktery je rad ze ho ma protoze pracovat fakt nemuze..

Niki9084
Nováček 6 příspěvků 01.08.19 08:56

Na migrény se lecim v nemocnici, beru každý den preventivní léky, přesto se objevuje. Hypermobilitu mi diagnostikovali nedávno což je po 4 letech záhadných bolesti pokrok…
Děkuji za dosavadní rady a podporu všem zucastnenym.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 16:48
@Niki9084 píše:
Na migrény se lecim v nemocnici, beru každý den preventivní léky, přesto se objevuje. Hypermobilitu mi diagnostikovali nedávno což je po 4 letech záhadných bolesti pokrok…
Děkuji za dosavadní rady a podporu všem zucastnenym.

A jaké máš potize, které ti zpusobuje hypermobilita? Já naštěstí beru leky na migrénu jen občas. Jak často máš migreny?

Váš příspěvek
Reklama