Invalidní důchod a uplatnění slevy na děti

Anonymní
28.3.20 12:05

invalidní důchod a uplatnění slevy na děti

Dobrý den, nevíte někdo prosím zda mám nárok na uplatnění slevy na děti, když jsem v roce 2019 byl pouze 4 měsíce na neschopenosti 1/19-4/19, kterou jsem nastoupil v ochranné lhůtě po ukončení zaměstnaní 12/18 a pak od 5/19 v invalidním důchodu 3. stupně souběžně i na úřadu práce. Manželka slevu neuplatňovala. Děkuji moc předem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3133
28.3.20 12:09

A měl si nějaký příjem ze zaměstnání? Podle toho popisu ne, tak nemáš jak si slevu uplatnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 12:15
@JancaS84 píše:
A měl si nějaký příjem ze zaměstnání? Podle toho popisu ne, tak nemáš jak si slevu uplatnit.

Příjem jsem neměl, jen neschopenku, invalidku a podporu v nezaměstnanosti a nějaký přivídělek do 10ti tisíc (oprava PC znamým)… takže ji musí uplatnit nanželka, že?

• Nahlásit
  • Citovat
3133
28.3.20 12:19

Ano manželka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 12:28
@JancaS84 píše:
Ano manželka.

Děkuji moc, pěkný den…

• Nahlásit
  • Citovat
3218
28.3.20 13:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, nevíte někdo prosím zda mám nárok na uplatnění slevy na děti, když jsem v roce 2019 byl pouze 4 měsíce na neschopenosti 1/19-4/19, kterou jsem nastoupil v ochranné lhůtě po ukončení zaměstnaní 12/18 a pak od 5/19 v invalidním důchodu 3. stupně souběžně i na úřadu práce. Manželka slevu neuplatňovala. Děkuji moc předem

Máš v posudku o invaliditě uvedeno, že jsi schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 13:51
@SlečnaDahlia píše:
Máš v posudku o invaliditě uvedeno, že jsi schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek?

Ano mám, něco to mění? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
3218
28.3.20 13:54
@Anonymní píše:
Ano mám, něco to mění? Děkuji

V principu ne - obecně jen to, že pokud nemáš výdělek, nemůžeš z něj uplatnit slevu na dani. Musí žena. (tedy - může)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 14:04
@SlečnaDahlia píše:
V principu ne - obecně jen to, že pokud nemáš výdělek, nemůžeš z něj uplatnit slevu na dani. Musí žena. (tedy - může)

Dobře, děkuji, pěkný den…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama