Invalidní důchod - hospitalizace na psychiatrii

Anonymní
28.6.20 14:12

Invalidní důchod - hospitalizace na psychiatrii

Dobrý den,

mám 3 stupeň invalidního důchodu. Před 2 lety souhrou okolností (emoce, člověk na správném místě) jsem dostal ID plný - hlavně psychické potíže, kvůli zdravotním potížím.
Za několik měsíců mě čeká přešetření prodloužení ID. Nenárokuji si žádný stupeň, vystačím s málem ale nemohu být úplně bez peněz. Zdravotně to samozřejmě odpovídá ale jaksi nezapadám do tabulek.
Myslíte si, že může pomoci hospitalizace na psychiatrii u posudkové komise?
Nebo to má zanedbatelný vliv?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3220
28.6.20 14:16

Hlavně vytriskat prachy co? Když nemůžeš být bez peněz, alou do práce. Doufám že přijde někdo normální, kdo tě správně ohodnoti dle zdravotního stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6715
28.6.20 14:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5613
28.6.20 14:38
@mackA159 píše:
Hlavně vytriskat prachy co? Když nemůžeš být bez peněz, alou do práce. Doufám že přijde někdo normální, kdo tě správně ohodnoti dle zdravotního stavu.

Ty jsi ale kráva :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5613
28.6.20 14:40
@Anonymní píše:
Dobrý den,

mám 3 stupeň invalidního důchodu. Před 2 lety souhrou okolností (emoce, člověk na správném místě) jsem dostal ID plný - hlavně psychické potíže, kvůli zdravotním potížím.
Za několik měsíců mě čeká přešetření prodloužení ID. Nenárokuji si žádný stupeň, vystačím s málem ale nemohu být úplně bez peněz. Zdravotně to samozřejmě odpovídá ale jaksi nezapadám do tabulek.
Myslíte si, že může pomoci hospitalizace na psychiatrii u posudkové komise?
Nebo to má zanedbatelný vliv?

Děkuji

Hospitalizace na psychiatrii se berou v potaz. Co znám ale ID na psychické problémy, většinou jsou trvanlivé, zvláště u Dg, kde se nepředpokládá uzdravení a zlepšení stavu. Doporučuji probrat s ošetřujícím lékařem, ale pokud vlivem nemoci nejsi práce schopný, důchod by ti měli nechat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3885
28.6.20 14:54
@mackA159 píše:
Hlavně vytriskat prachy co? Když nemůžeš být bez peněz, alou do práce. Doufám že přijde někdo normální, kdo tě správně ohodnoti dle zdravotního stavu.

opet jsi se ukazala jako primitivni blbena… hlavne, ze ty patris mezi socialy, co pobiraji davky a nechaji se zivit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
28.6.20 15:53
@markytka3 píše:
opet jsi se ukazala jako primitivni blbena… hlavne, ze ty patris mezi socialy, co pobiraji davky a nechaji se zivit :zed:

Já? Jak jsi na to přišla prosímte? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3319
28.6.20 16:26

Jestli mas ted III. stupen, tak je minimalni pravdepodobnost ze by ti pri psychickych problemech duchod vzali uplne, maximalne ti snizi stupen invalidity, tedy i penize. Nektera psychicka onemocneni jsou naporad, ale pokudby se to tykalo na 100% i tebe, pak bys na kontrolu k posudkari zrejme uz nikdy nesel a duchod by si mel tzv. na neurcito. Pokud jdes na kontrolu, pak tam mirne zlepseni tveho stavu muze byt, tudiz i snizeni stupne invalidity. Hospitalizace by ti mohla pomoci, ale spasna taky uplne neni. Hraje tam roi vicero faktoru, ale neznam tvou diagnozu, takze spise tak odhaduji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 17:46

Ahoj, zrovna jsem teď byla v léčebně s paní, která je s přestávkami 2 roky hospitalizovana a přesto ji snížili důchod z trojky na jedničku. K hospitalizacim se někdy přihlíží, ale někdy je to jedno. Ale neznám tvoji diagnózu, píšeš, že nezapadás do tabulek, já mám tabulky proctene a obsahují snad všechny diagnózy i podle procent snížení prace schopnosti - jsou tam deprese, schizofrenie, bipolarky, poruchy osobnosti, uzkostne poruchy… Nevim, v čem tam tedy nespadás a s čím by ses tedy chtěl nechat hospitalizovat, oni zas do léčebny neberou jen tak, že si někdo vzpomene, že chce prodloužit ID. Ale jak píšu, nevím tedy s čím se lecis a pokud na nějaké oddělení spadas, tak zkusit to můžeš. Naopak znám holku, která 10 let nebyla v léčebně, zvládá normální život, jen nepracuje, protože ji živí manžel a dostala trojku natrvalo. Hold dost často jsou v těch duchodech nespravedlivi…drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
132
28.6.20 18:09
@mackA159 píše:

Asi tak ČR má stejný počet invalidních důchodců, na počet obyvatel jako NSR. Tato skupina je velmi pracovitá, hlavně po dosažení invalidky. Znám připadat a ne jeden kdy 100 prof invalida, nemoc pohybového ústrojí, vesele jezdí na motocyklu, o váze 350 kg. Jejích pracovní výkony, které jsem poznal, jsou neuvěřitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28919
28.6.20 18:45

@Mysticlipstick Klidně můžou snížit na jedničku. Stejně jako z druhého stupně úplně vzít. Není problém. Nemyslím, že hospitalizace něco ovlivní, budou posuzovat celkový dlouhotrvající stav. A osobně mám taky pocit poněkud vycuranosti a snahy získat vyšší stupeň. Jinak by se dotyčný nedotazoval, zdá hospitalizace bude dobrá k přiznání výše ID. Normální člověk, kterému nejde o prachy, by se spíš zajímal, zdá pobyt v léčebně povede ke zlepšení stavu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3319
28.6.20 19:39
@inkakřivák píše:
@Mysticlipstick Klidně můžou snížit na jedničku. Stejně jako z druhého stupně úplně vzít. Není problém. Nemyslím, že hospitalizace něco ovlivní, budou posuzovat celkový dlouhotrvající stav. A osobně mám taky pocit poněkud vycuranosti a snahy získat vyšší stupeň. Jinak by se dotyčný nedotazoval, zdá hospitalizace bude dobrá k přiznání výše ID. Normální člověk, kterému nejde o prachy, by se spíš zajímal, zdá pobyt v léčebně povede ke zlepšení stavu, ne?

Klidne muzou, ja to taky nepoprela. Jen jsem vyvratila ze by mu/ji duchod pri psych. onemocneni vzali uplne. Ta pravdepodobnost je nizka, ale stat se muze samozrejme cokoliv. Taky jsem nenapsala ze mu hodpitalizace neco zajisti, o cem se tedy vlastne bavime? Vycuranych je v tomto state dost, ovsem u psych. diagnoz je to strasne tezky. Zkus si nekdy projit seznam diagnoz s oznacenim F a bez se mrknout do Bohnic. Tech prvnich stupnu invalidity je tam tolik a kdyz bys toho cloveka zazila v jeho “slabsi” chvilce, sama bys naznala, ze tenhle clovek tezko muze neco delat. A z prvniho a druhyho stupne je rad, ze si zaplati jidlo na mesic. On ani ten treti nebyva zadna hitparada. Me osobne vic vadi ti co se snazi to uhrat na bolesti patere apod. co tu trpi vetsinova populace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 21:22

Děkuji za odpověď.

Většinu času nechodím ven, pouze z nutnosti (nákup, úřad, lékař).
Prací na počítači si vydělám peníze na živobytí většinu roku. Mám ale i horší období kdy trpím bolestí, nezvládnu se soustředit a pracovat. To období mi pomáhá překlenout právě ID. Nemusím se bát o finance a psychicky se nesložím.

Svými domněnkami ubližujete sobě i okolí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama