Invalidní důchod - podpůrci doba zamítnut

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 14:53

Invalidní důchod -podpurci doba zamítnut

Dobré odpoledne.

Manžel je po operaci kolene. Byl na nemocenské od 2.4.2020 - 30.1.2021. Pak chodil do zaměstnání. ( Fyzicky náročná práce 12 hodinové směny ) a od 1.5.2021 opět na nemocenské. Žádal o prodloužení podpůrci doby. ( 3× mu byla zrušena operace z důvodu covidu ). Ta mu byla přiznána a nyní už mu žádost byla zamítnuta.
Manžel šel na meniskus kolene. Ale bylo tam prý toho víc ( koleni chrupavky a vrtání kosti - z důvodu opotřebování ). Takže nyní chodí stále o berlích, s bolestmi, oteklé koleno atd ( během měsíce 5 punkcí ).

Do zaměstnání se vrátit nemůže a podpůrci doba je zamítnuta. Googlovala jsem a jediné co jsem našla je invalidní důchod.

Žádost tedy podáme. Teď má manžel před s sebou ještě rehabilitace a elektro léčbu. Plus injekce na podporu kolagenu.

A dotaz zní : kdy podat žádost o invalidní důchod? Před rehabilitací a injekcí a nebo až bude po. A zda má s tímto někdo zkušenost? Protože absolutně nevim co dělat a jak postupovat.

Jde i o finanční stránku. Já jsem na mateřské s dvouměsíčním miminkem a manžel teď tohle. Jinak finanční rezervu ještě máme, ale není bezedná.

Prosím o anonym, nebo smazat.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14539
21.1.22 14:58

Nemá manžel pojištění? Když jedlouhodobě nemocný? Na nemocenskou nárok už nemá, a jestli mu přiznají invalidní důchod není vůbec jisté. Tu žádost podejte klidně hned, ono to stejně nějaký čas trvá, než se to vyřídí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 15:00
@arinecka píše:
Nemá manžel pojištění? Když jedlouhodobě nemocný? Na nemocenskou nárok už nemá, a jestli mu přiznají invalidní důchod není vůbec jisté. Tu žádost podejte klidně hned, ono to stejně nějaký čas trvá, než se to vyřídí.

Bohužel nemá :zed: když šel na tu operaci, tak měl být cca do měsíce v pohodě… No a teď tohle. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
14757
21.1.22 15:27

Zadost urcite podejte hned, predbezne schvaleni trva tricet dni a pak maji dalsi dva mesice na uplne schvaleni. Takze rozhodne hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18915
21.1.22 15:38
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne.

Manžel je po operaci kolene. Byl na nemocenské od 2.4.2020 - 30.1.2021. Pak chodil do zaměstnání. ( Fyzicky náročná práce 12 hodinové směny ) a od 1.5.2021 opět na nemocenské. Žádal o prodloužení podpůrci doby. ( 3× mu byla zrušena operace z důvodu covidu ). Ta mu byla přiznána a nyní už mu žádost byla zamítnuta.
Manžel šel na meniskus kolene. Ale bylo tam prý toho víc ( koleni chrupavky a vrtání kosti - z důvodu opotřebování ). Takže nyní chodí stále o berlích, s bolestmi, oteklé koleno atd ( během měsíce 5 punkcí ).

Do zaměstnání se vrátit nemůže a podpůrci doba je zamítnuta. Googlovala jsem a jediné co jsem našla je invalidní důchod.

Žádost tedy podáme. Teď má manžel před s sebou ještě rehabilitace a elektro léčbu. Plus injekce na podporu kolagenu.

A dotaz zní : kdy podat žádost o invalidní důchod? Před rehabilitací a injekcí a nebo až bude po. A zda má s tímto někdo zkušenost? Protože absolutně nevim co dělat a jak postupovat.

Jde i o finanční stránku. Já jsem na mateřské s dvouměsíčním miminkem a manžel teď tohle. Jinak finanční rezervu ještě máme, ale není bezedná.

Prosím o anonym, nebo smazat.

Děkuji.

Co nejdriv. Pokud mu ho priznaji, vyplaci se zpetne od data zadosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12790
21.1.22 16:15

Přesně podobný případ byl nedávno v Událostech. Že na tohle nejsou žádný pravidla a postupy. Žena zůstala po operaci kolene už půl roku bez peněz. Taky xkrat odložena operace. A že musí změnit legislativu, aby na tyto případy pamatovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
21.1.22 17:10

Byla o tom i reportáž v pořadu Černé ovce

https://www.ceskatelevize.cz/…52801080118/

zkusila bych se doporučeným dopisem informovat na úřadech uvedených v pořadu. Kdzž vás bude více, bude se to spíše řešit…

Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 17:19

@Cenarius no je to k vzteku. Jako chápu, že kvůli covidu mu odkládali operaci. Ale co zase na druhou stranu máme dělat my? A než změní legislativu, tak to bude trvat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 17:26
@Janiky2 píše:
Byla o tom i reportáž v pořadu Černé ovce

https://www.ceskatelevize.cz/…52801080118/

zkusila bych se doporučeným dopisem informovat na úřadech uvedených v pořadu. Kdzž vás bude více, bude se to spíše řešit…

Držím palce :palec:

Děkuji moc… :kytka:, jako jsem tak vytočena z toho všeho…

• Citovat
  • Nahlásit
1697
22.1.22 08:30
@Lucie_Sx píše:
Co nejdriv. Pokud mu ho priznaji, vyplaci se zpetne od data zadosti.

To není pravda. Nevyplácí se od data žádosti, ale až 5 let zpětně, rozhodující je datum vzniku invalidity, které nesouvisí s datem podání žádosti. Musím to vědět, když důchod lidem vyřizuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat