Reklama

Invalidní důchod pro psychiatrickou diagnózu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizerka
Kecalka 197 příspěvků 01.01.18 00:56
invalidni duchod pro psychiatrickou diagnozu

Ahojky holky pobíráte nektera invalidni duchod pro psychiatrickou diagnozu? Jak casto si Vas zvou na posudkove na prezkoumani zdravotniho stavu? Diky za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 01:25

Mám částečný důchod na souběh dvou diagnóz, z toho jednu psychiatrickou. Poprvé jsem šla na přezkoumání po 2 letech, teď mě čeká po 3 letech. Nevím jak na tom zdravotně jsi, ale psychiatrická diagnóza sama o sobě se neuznává moc často.
Anonym z důvodu citlivých informací ohledně zdravotního stavu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 01:57

Po 2 letech, pak po 3 a teď už ho mám natrvalo.

jizerka
Kecalka 197 příspěvků 01.01.18 02:53

No mam k tomu cukrovku 2 typu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 07:47
@jizerka píše:
No mam k tomu cukrovku 2 typu

Diabetes má dnes téměř každý druhý. Na to ID nedostaneš ani náhodou.
Já jsem dokonce těžký diabetik - jsem na prášcích i na inzulínu.

Dnes se to vše zpřísnilo.

brumi
Kelišová 6450 příspěvků 01.01.18 07:55
@Anonymní píše:
Po 2 letech, pak po 3 a teď už ho mám natrvalo.

mohu prosím zda by jsi napsala sz?

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 01.01.18 09:21

I lidi s OCD můžou mít invalidní důchod

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 10:02

Dvě osoby v mém okolí mají ID na bipolární poruchu, další osoba na schizofrenii. Záleží na stupni té nemoci, na četnosti atak nemoci a jejich sílu apod. Anonym prosím zachovat, jde o rodinné příslušníky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 10:05
@Anonymní píše:
Dvě osoby v mém okolí mají ID na bipolární poruchu, další osoba na schizofrenii. Záleží na stupni té nemoci, na četnosti atak nemoci a jejich sílu apod. Anonym prosím zachovat, jde o rodinné příslušníky.

Pardon, odeslala jsem dříve, než jsem měla v plánu. Co vím, tak prve potěch zhruba dvou třech letech, ale jedna z těch osob s BAP mi říkala, že má už prý natrvalo, je nezaměstnatelná (potřebuje stálý režim, žádné výkyvy, stresory, nesmí se dít nic hodně negativního ale ani pozitivního, protože ji to rozhodí)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 10:15

Moje sestra má ID na depresi. Má tedy jen částečný, ale dostala jej hned na trvalo, u komise nebyla ani jednou. Posuzovali to v její nepřítomnosti a potom pouze poslali vyrozumění.
Má za sebou 3 pokusy o sebevraždu, prodělala elektrokonvulzivní terapii. Diagnóza je endogenní deprese. Nyní už 3 roky s stabilní, má depresivní stavy, ale vždy jen pár dnů, potom se to vždy zlepší. Bere kvanta léků, kombinaci několika AD, k tomu další psychofarmaka. Nyní by jste na ní nepoznali že je nemocná. Je samostatná, dělá vše jak běžný člověk, akorát nesnese stres. Musí mít svůj klid, jakákoli moc nečekaná nebo stresová situaci ji rozhodí i na několik dní.
Příští rok bude žádat o plný ID a dle lékaře jej skoro na 100% dostane.

Eva.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 10:17

Mamka je už asi dva roky ve starobním důchodu, ale předtím byla asi 15 let v ID, ale měla jen ten částečný, nevím teď jaký je to stupeň. Má diagnózu středně těžká deprese, párkrát byla i hospitalizována na psychiatrii. Na přezkoumání před komisi chodila a vždy ji tam těžce stírali, jako že si vymýšlí :cert:. Prosím anonym. H.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 11:02
@Anonymní píše:
Mamka je už asi dva roky ve starobním důchodu, ale předtím byla asi 15 let v ID, ale měla jen ten částečný, nevím teď jaký je to stupeň. Má diagnózu středně těžká deprese, párkrát byla i hospitalizována na psychiatrii. Na přezkoumání před komisi chodila a vždy ji tam těžce stírali, jako že si vymýšlí :cert:. Prosím anonym. H.

Mám 3.stupeň natrvalo na depresi, nikdy jsem před komisi nemusela. Když se rozhodovalo po 2 a 3 letech, než jsem ho dostala natrvalo, tak se jen posílali papíry od psychiatra a pak mi už přišlo rovnou rozhodnutí. Fakt se divím, že ji tam s touto diagnózou tahali :cert:

Helen78
Kecalka 460 příspěvků 01.01.18 11:22
@Anonymní píše:
Mám 3.stupeň natrvalo na depresi, nikdy jsem před komisi nemusela. Když se rozhodovalo po 2 a 3 letech, než jsem ho dostala natrvalo, tak se jen posílali papíry od psychiatra a pak mi už přišlo rovnou rozhodnutí. Fakt se divím, že ji tam s touto diagnózou tahali :cert:

Asi je to v každém městě jinak :think:. H.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 11:26
@Helen78 píše:
Asi je to v každém městě jinak :think:. H.

Asi ano, ale co jsem se setkávala s holkama v léčebně, tak nikdo před komisi nemusel, a to byly z různých měst. :nevim: psychiatrický pacienty prostě vidět nemusí, stejně to na nich není vidět a zprávu, jak to s nimi je, píše psychiatr.

Emimin7
Echt Kelišová 8841 příspěvků 01.01.18 11:31

Zajimalo by me, mohou vam ten duchod zase vzit? Treba po letech, kdyz se ukaze velike zlepseni?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >