Invalidní důchod výpočet

3435
7.6.21 21:29

Invalidní důchod výpočet

Mám manžela už téměř rok na PN a bude i nadále nemocný, bohužel. Hrozí nám invalidní důchod.
Dokáže mi prosím někdo poradit z čeho se vypočítává? Podle kalkulaček to je katastrofa. Manželovi bude letos 52 let. Odpracováno má 29 let. Poslední 10 let počítám 34 000 Kč čištého…
Zajímá mne zda je aspoň nějak bráno v potaz výše výdělku.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1636
7.6.21 21:32

Tak asi taky záleží na tom jaký invalidní důchod bude mít jestli částečný nebo plný… To myslím posuzuje komise.. Můj bratr má tedy částečný ale nevím kolik bere to bych kecala, ale moc to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5426
7.6.21 21:46
@mofiz píše:
Mám manžela už téměř rok na PN a bude i nadále nemocný, bohužel. Hrozí nám invalidní důchod.
Dokáže mi prosím někdo poradit z čeho se vypočítává? Podle kalkulaček to je katastrofa. Manželovi bude letos 52 let. Odpracováno má 29 let. Poslední 10 let počítám 34 000 Kč čištého…
Děkuji

34 000 kč čistého? To je bomba!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
7.6.21 21:54

Záleží na stupni. Manzel mel v jednicce asi sest tisic. Dvojka.,myslim, neni o moc vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3435
7.6.21 21:57

@vokishka moje mamka má 2. A má 7800 ale také měla příjem strašně malý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7758
7.6.21 22:26

K invalidnimu důchodu si může přivydělat. K 1 a 2 je to docela nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
7.6.21 23:01

...

@mofiz píše:
Děkuji

Bohužel neporadím, ale většina lidí, co má první nebo druhý stupeň má kolem 7 až 8 tisíc. Já mám např. 2st., 7853kč a to jen díky tomu velkému přidávání, samozřejmě kdo má více, dostane víc, atd., protože je to procenty a socku za mě nikdo neplatí už dobrých 10 let… Pracovat se při tom samozřejmě nemusí. A hodně lidí ani nemůže.

Nevím, co manželovi je, leda že by mu příznali třetí stupeň, nevím, ale kdyby měl třeba 15 000, to si myslím, že je takový max. Zkusila bych se poradit na sociálce.
Ale dostat třetí stupeň, je tak useknut si obě ruce a ještě je to málo, u posudkového sedí samá chamrať a snaží se sebrat, co můžou :(

Každopádně moc držím palec, jak v přiznání, tak zdravíčko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3435
8.6.21 20:43

@mado ano to vím
Jak jsem psala mamka má 2.st okolo 8000Kc. Ale měla příjem 00 nic
Manžel měl příjem někde jinde. A přeci kvůli nemoci by výdělečný člověk neměl spadnout takhle na dno. To se opravdu příjem nezohledňuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
9.6.21 05:40

@mofiz můj brácha má částečný duchod a bere něco kolem 9tis. Driv bral asi něco kolem 7600..pak to zvedli a na posudkovy to změnili… Tak držím palce ať je to s manželem v pořádku 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3435
9.6.21 15:50

@Misasisi děkuji ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16685
9.6.21 15:54

A pojištěný nebyl? To by k důchodu bodlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
9.6.21 16:12

...

@mofiz píše:
@mado ano to vím
Jak jsem psala mamka má 2.st okolo 8000Kc. Ale měla příjem 00 nic
Manžel měl příjem někde jinde. A přeci kvůli nemoci by výdělečný člověk neměl spadnout takhle na dno. To se opravdu příjem nezohledňuje?

Určitě se zohledňují roky a kolik vydělával, le nevím, co se tedy stalo, zda to bude 3 stupeň, v něm teď nikoho ani neznám a sešup to prostě bude :-( Jako je to ve starobním. Zkusím se zeptat ve skupině „chroniků“, ale tam také má často většina 1 nebo 2 a nebo žádný, byť nemohou skoro nic, dám pak vědět. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.6.21 16:27
@mado píše:
K invalidnimu důchodu si může přivydělat. K 1 a 2 je to docela nutné.

Proč přivydělat, proč nutné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
9.6.21 16:28
@kouřící králík píše:
Proč přivydělat, proč nutné?

protože z osmi tisíc asi nevyžiješ. Ona jednička a dvojka je jen snížená pracovní schopnost, ne úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
9.6.21 17:18

mofiz

Tak bylo mi porazeno toto, cituji:

„Výpocet inv. důchodu je dost složitá věc. Skládá ze základní části, která je pro rok 2021 3490 Kč a procentní výměry. Procentní výměra se stanoví ze všech odpracovaných let, ne jen z posledních 10ti i z dopočtové doby, hodně zjednodušeně napsané. Takže plný důchod může být třeba 10 tis., ale i 20.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat