Invaze pavouků v novostavbě

70
31.3.16 05:05

invaze pavouku v novostavbě.

Ahoj. Mám takový větší problém s pavouky v našem ještě neobydledem domě. Včera jsem přijela na baráček ( je ve fázi kdy se budou vylívat podlahy) a manžel mi říká, že v zimní zahradě, která je nad garáží ( je skleněná a má dřevěné trámy ) máme strop posetý maličkými povoučky. Jdu se podívat a fakt byli asi 5 mm velcí a bylo jich tam asi 40 a jen seděli na stropě. Děs. Pak mi řekl, že už našel před zimou pár větších asi 2 cm, ale že to nebral v potaz, že si myslel, že se jen přišli schovat. No a oni se asi i rozmnožili. Chtěla jsem se zeptat jestli náhodou někdo nemá stejné zkušenosti a jestli se jich dá nějak zbavit. Mám už jednoho malého 1,5 starého prcka doma teď čekáme další. A při představě tolika pavouku v domě jak lezou po některých z mých dětí se mi dělá hrozně. Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39386
31.3.16 06:23

@baibr ti pavouci tam byli dřív než vy. Je to jejich území. Časem jim dojde, že je to jinak. Náš dům byl hmyzím královstvím, občas teda nějakého pavouka vymetu (říkáme jim Kare)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
31.3.16 06:48

Fuj, asi bych volala deratizera nebo tu místnost aspoň vystříkala Biolitem. Pavouci jsou moje noční můra, taky se chystáme stavět, ale na čem trvám jsou sítě v oknech, byť si manžel ťuká na čelo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
742
31.3.16 07:07

Vem sprej a normálně to celé vystříkej, když tam nebydlíte, krásně se to vyvětrá pryč ten smrad. Rozhodně sítě do oken, protože jinak vám tam polezou a nebudou maličký, ale pořádně obří (vím o čem mluvím, bydlím už v druhém baráku a mám šílenou fobii).Jo a že se jdou jenom schovat :D ha ha ha, to mě pobavilo. Každý jeden pavouk znamená potenciální riziko rozmnožení. Takže pryč s nima a hned jak je uvidíš. Já když nějakýho potkám, je celkem vysoká pravděpodobnost, že potkám v brzké době dalšího. Říkám tomu pavoučí párty… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
31.3.16 07:15

@baibr tak si nepředstavuj kraviny a máš to :mrgreen: hele, je o neobývané, tudíž jejich království.. až tam budete, zmizí - maji rádi klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
31.3.16 08:07

Jsme na tom stejně :lol: A jestli budete mít krb, tak si je tam stejně nataháte ve dřevě. Věčně se tu válí obrácená sklenice s chyceným pavoukem, který čeká na manžela, až ho vyhodí ven :mrgreen: Dále nás tu chodí navštěvovat všemožná havěť typu brouci a můry, už jsme tu měli myš i kobylku, no zoo hadra :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
31.3.16 08:08

No jako pokud teprve vylíváte podlahy, tak tam ještě nemáte vymalováno ne? takže prostě před malbou je všechny vysaj a hotovo. Jako teda neznám dům (obzvlᚡneobydlený) kde by občas nebyl nějaký hmyz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
31.3.16 08:11

Hahá vás trumfnu. Jsme měli doma krtka. Netuším jak se tam dostal, ale najednou mě vzbudilo takový divný škrábání po plovoučce, si říkám zase tu máme myš, ale bylo to pomalý. No a když jsem protřel oči tak sametově černej krtek, měl tak 12 cm a byl úžasnej. Děcka z něho byli úplně hotoví:-)
A taky tu byla asi 1,2m dlouhá užovka obojková… a za zahradou máme noru s lyškou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
31.3.16 08:19

No vymalove zatím ne jen už je všude bílá omítka tak jdou ty potvůrky pěkně vidět. Zkusíme ten biolit a pořádně to vystříkat. Vypadalo to tam jak z hororu celý strop posetý pavouky. Nejsem žádná cita co se pavouků boji běžné je zabijim nebo vyhazuji buď u nás v bytě nebo našim na chatě, protože mamka se jich boji. Ale to co jsem viděla byl fakt maras.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
31.3.16 08:33

@baibr :mrgreen: to je fakt normální, bo tam nebydlíte, mají tam klid.. neboj, jak se zabydlíte, rozhodně tam taková invaze nebude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
31.3.16 08:39

Mit pavoucky v zimni zahrade mi prijde fajn, alespon je tak zivo :)
Jen bacha, aby to nedopadlo treba takto: Arachnophobia

• Citovat
  • Upravit
8836
31.3.16 08:41

Máme je pořád, vypadá to, že se drží v rámu dveří, kde je teplo a co tu máme teď berušek, to je hrůza, každý den několik vyhazuju. V létě jsme si otevírali na noc střešní okno a to nám do ložnice vletěl tak velký brouk, že nás tím klapáním při chůzi probudil, to jsem teda už byla na nervy, co nám ještě dovnitř vleze. Jinak pavouky taky vysáváme a asi zabránit se jim úplně nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
31.3.16 08:57

No rejdem jsme stříkali pavouky několikrát a normálně to přežili. Biolit si už nepamatuju. Ale fakt nejlepší vysát i pavučinama a je to. Známýmu se v rozestavěným baráku usadili ježci. No zase tam neměl pro změnu myši a hmyz. (stejně by mě zajímalo jak takovej ježek může ulovit myš)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
31.3.16 09:07

Joo jinak jsem se dočetl že pavouky loví rády vosy, takže stačí si tam nasadit vosy a bude od pavouků klid. Vosy zase žerou sršni, takže to vyčistíš od vos… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
31.3.16 09:09

@baibr A co je to zač? Podle toho bych se zařídila. Pokud je to invazivní třesavka, tak radím zlikvidovat (ale ti nepřežijí mráz, takže pokud tam mrzlo, asi to nebudou), pokud něco místního, tak je prostě vymeťte ven. Něco sní predátoři, něco přežije. Vědu bych z toho opravdu nedělala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama