Inv.důchod a zaměstnání u kamaráda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 14:24

Inv.důchod a zaměstnání u kamaráda

Ahoj.Byl mi přiznám první stupeň ID. Mám kamaráda, který má velký statek a hospodaří. Prý když bych mu pomáhala s papírama a občas vypomohla ve chlívě, tak by mě zaměstnal. On by z toho měl taky výhody. Myslite, že je to reálné a co je potřeba splnit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13338
9.5.22 14:28

Normálně té zaměstná na normální smlouvu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6898
9.5.22 14:33

Zaměstnávání lidí na ID má nějaké bonusy, ne? Někde se dokonce musí plnit % a někde za to budou „dotace“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:44

Normálně tě zaměstná na smlouvu, ty nemusíš nic, jen pracovat a 1× ročně dodat potvrzení o výši důchodu - kvůli daním.

Zaměstnavatel může na tvé místo pobírat dotace a zaměstnání ID se mu vyplatí, protože nemusí odebírat např. zboží z chráněných dílen a podobně. Já sama takto ušetřím zaměstnavateli 100 tisíc ročně (byla jsem zvědavá, tak jsem se přímo na toto ptala).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:51
@Anonymní píše:
Normálně tě zaměstná na smlouvu, ty nemusíš nic, jen pracovat a 1× ročně dodat potvrzení o výši důchodu - kvůli daním.Zaměstnavatel může na tvé místo pobírat dotace a zaměstnání ID se mu vyplatí, protože nemusí odebírat např. zboží z chráněných dílen a podobně. Já sama takto ušetřím zaměstnavateli 100 tisíc ročně (byla jsem zvědavá, tak jsem se přímo na toto ptala).

A bude nekdo zkoumat, jestli tam denně jsem a skutečně pracuji?

• Citovat
  • Nahlásit
6898
9.5.22 14:54

Tak-měl by pan majitel a jestli úřad…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 14:56
@Anonymní píše:
A bude nekdo zkoumat, jestli tam denně jsem a skutečně pracuji?

proč by to měl někdo zkoumat? To je záležitost mezi tebou, zaměstnavatelem a náplní práce podle smlouvy. Jako zaměstnavatel určitě vykazuje, že mu tam ten ID opravdu pracuje, ale to tebe zajímat nemusí, to je jeho povinnost. Záleží na domluvě a na podmínkách.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat