Inventura po pracovní době

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
19.6.22 06:19

Inventura po pracovní době

Ahoj, mám dotaz za kamarádku, co se složila…
Kamarádka je v ID, dělá přes rok pod jednou společnosti. Kde má smlouvu na neurčito, že bude prodávat 4h/v týdnu v bufetu.
Včera po pracovní době měla naplánovaného lékaře, právě kvůli ID měla dát dohromady podklady, které pak doloží k posouzení ke komisi. Ta ji buď ID prodlouží nebo vezme.
Po pracovní době se do práce nahrnulo vedení, že se jde udělat inventura. Ona odmítla, že nemůže - řekla důvod.
Oni ji odmítli. A řekli, že pokud odejde k lékaři, v pondělí jde dělat tužky (jako by výhrůžka, že nebude za trest prodávat, ale bude do krabiček dělat kompletaci pastelek). Byla to víc vyhrocená situace, a ona odešla k lékaři. Tam se složila, doktor ji vyslechl, a napsal ji neschopenku.
Prosím vás, je to normální, že ve chráněné dílně, kde by vlastně zaměstnavatel měl pomáhat a ne vyhrožovat, udělá tohle? Může nařídit inventuru i po prac.dobe, kdy zaměstnanec je objednán k lékaři (už jen z principu - nepodá podklady - vezmou ji ID, tudíž by nemohla pracovat ve chráněné dílně.)? Děkuju za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43878
19.6.22 06:42

Jestli je to práce přesčas, musí kamarádka souhlasit. Lékaře nemusela dopředu hlásit, když je to po pracovní době. Vyšla bycb vstříc maximálně tím, že bych se pokusila se přeobjednat. Ale nárok si na to dělat nemůžou. Co má ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83656
19.6.22 06:43

@Chaber Zamestnanci pracujicimu na castecny uvazek nelze praci prescas naridit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13749
19.6.22 06:44

Tak zrovna inventura je věc dopředu známá a určitě to není důvod, proč by měl zaměstnavatel znenadání nařizovat přesčas. Nejsou to žádné vážné pracovní důvody. A jestli je zaměstnanec ve volnu objednán k lékaři je nepodstatný už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83656
19.6.22 06:48

@Cenarius Tak dokazu si představit situaci, kdy dopredu znama neni, coz ale nic nemeni na tom, ze pri zkracenem uvazku prescas naridit nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43878
19.6.22 06:48
@Cenarius píše:
Tak zrovna inventura je věc dopředu známá a určitě to není důvod, proč by měl zaměstnavatel znenadání nařizovat přesčas. Nejsou to žádné vážné pracovní důvody. A jestli je zaměstnanec ve volnu objednán k lékaři je nepodstatný už.

Obvykle ve velkých podnicích ano. Ale ona píše, že přišli znenadání po pracovní době. To teda nechápu sice, co tam ještě dělala, ale asi akorát byla na odchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
19.6.22 07:08
@Russet píše:
Obvykle ve velkých podnicích ano. Ale ona píše, že přišli znenadání po pracovní době. To teda nechápu sice, co tam ještě dělala, ale asi akorát byla na odchodu.

Přesně tak. Pracuje do 11h a přišly před „zavirackou“, kdy ona už se chystala k odchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43878
19.6.22 07:12
@Chaber píše:
Přesně tak. Pracuje do 11h a přišly před „zavirackou“, kdy ona už se chystala k odchodu.

Nemůžou jí to nařídit. Nechápu, proč je na neschopence a tak z toho šílí. Prostě říct nemohu, mám důležitého lékaře. Nařídit jí to u zkráceného nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
19.6.22 07:23

@Russet to je věc druhá. Když ji viděl doktor, v jakém stavu přišla, tak ji dal čas na uklidnenou. Ona byla i v minulosto kvůli těžkým stavům hospitalizována.

Z mého pohledu je to jen „chráněna dílně“ na oko, jak z lidí sedřít kůži.

A další věc: Já třeba co nechápu, je, že z výplaty - má hotovou výplatnici od účetní, tak z té čisté mzdy musí firmě vrátit 1500 Kč. Ostatní zaměstnanci, jsou tak taky v ID říkalo, že je to prý standartní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
19.6.22 07:25

A to se složila z toho, že bude rovnat pastelky? Jestli to celé nebylo trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43878
19.6.22 07:32
@Chaber píše:
@Russet to je věc druhá. Když ji viděl doktor, v jakém stavu přišla, tak ji dal čas na uklidnenou. Ona byla i v minulosto kvůli těžkým stavům hospitalizována.

Z mého pohledu je to jen „chráněna dílně“ na oko, jak z lidí sedřít kůži.

A další věc: Já třeba co nechápu, je, že z výplaty - má hotovou výplatnici od účetní, tak z té čisté mzdy musí firmě vrátit 1500 Kč. Ostatní zaměstnanci, jsou tak taky v ID říkalo, že je to prý standartní.

Víš, to je asi ten důvod, proč se neradi zaměstnávají lidi s ID. Jeden den ti přijdou a druhý na neschopence. Jsem v pracovním procesu od 97 a taky ne vždy jsem byla nadšena, co jsem musela projít.
Ty peníze, to je asi zase nějaký podvod. Pokud má jasně danou odměnu, nemá co vracet zpět, pokud to není účetní chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43878
19.6.22 07:33
@terien píše:
A to se složila z toho, že bude rovnat pastelky? Jestli to celé nebylo trochu jinak.

Já bych ráda dělala něco, nad čím nemusím přemýšlet a nemít žádnou zodpovědnost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
19.6.22 07:38
@terien píše:
A to se složila z toho, že bude rovnat pastelky? Jestli to celé nebylo trochu jinak.

Ona se složila z toho jednání. Že tam na ni všichni vyjeli, stekali. Zakázali lékaře, zakázali odchod. Pohrozili, že jestli odejde, berou ji práci a zítra ji dávají na druhý konec města dělat pastelky. V krámě byla od 7-11h (4h) a tam by byla od 8-14h (6h). Ona když se tam hlásila, hlásila se na pozici pradavacky. Tohle mi přijde, že se jim prostě nehodí. Ani nevím, jestli tu inventuru bez ní dělali.

Kupříkladu její syn, když šel na operaci, tak předoperační vyšetření musel objed její děda. Oni ji nedovolili si vzít propustku a vyřídit to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
19.6.22 07:50
@j.a.n.i1 píše:
@Chaber Zamestnanci pracujicimu na castecny uvazek nelze praci prescas naridit.

ale na druhou stranu u zkráceného úvazku je práce přesčas až práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu ve firmě, tedy u jednosměnného provozu 40 hodin týdně. práce nad dojednanou kratší pracovní dobu do stanovené pracovní doby je práce do limitu, ne přesčas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43878
19.6.22 07:55
@Chaber píše:
Ona se složila z toho jednání. Že tam na ni všichni vyjeli, stekali. Zakázali lékaře, zakázali odchod. Pohrozili, že jestli odejde, berou ji práci a zítra ji dávají na druhý konec města dělat pastelky. V krámě byla od 7-11h (4h) a tam by byla od 8-14h (6h). Ona když se tam hlásila, hlásila se na pozici pradavacky. Tohle mi přijde, že se jim prostě nehodí. Ani nevím, jestli tu inventuru bez ní dělali.Kupříkladu její syn, když šel na operaci, tak předoperační vyšetření musel objed její děda. Oni ji nedovolili si vzít propustku a vyřídit to.

U částečného je to prostě problém. Předoperační vyšetření asi nelze udělat odpoledne, tak propustku měla dostat. Nebo jít se synem brzo ráno a do práce dorazit později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat