Inventury DANTEM - čerstvá zkušenost 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alecramas
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 06.08.18 22:57
Inventury DANTEM čerstvá zkušenost 2018

Dobrý den,
prosím ty, které mají čerstvou zkušenost s Dantemem, jak to u nich chodí? Je tu starší diskuze, kde o Dantemu nepíší moc dobře. Zajímalo by mě, jak je to s těmi směnami, jsou opravdu 4-6 hodin, jak píší? Nebo bývají kratší? Co se týká peněz, jaká je realita, tedy bez odměn? Jde mi o Olomouc. Jsem z Přerova, musela bych dojíždět. Zajímaly by mě spíš brigády, které začínají v těch 16-17:30. Cestu tam bych určitě musela jet vlakem a v OL předat muži děti. Pracuje tam. Zpátky podle situace, tedy kde by brigáda byla, za jak dlouho by se dostal bus do Přerova a kde by tu případně zastavoval. Třeba od autobusového to mám pěšky kus cesty. Moc děkuji

Reakce:

Alecramaska
Nováček 8 příspěvků 13.08.18 15:57

Opravdu nikdo? :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 23:58

Do Dantemu bych nechodila pokud musíš dojíždět. Přijde mi to fajn jako nouzová brigáda, když nemáš nic jiného a chceš si přivydělat. Ale počítej s tím, že budeš mít problém s dojížděním. Já sama dojíždím na místo nástupu. A pokud bych bydlela někde v městě a k místu odjezdu mohla dojít pěšky tak vše v pořádku. Ale ono čekat někdy 2 hodiny na spoj je docela na nic. Je to inventura od inventury, ale počítej, že se vrací na čas nebo spíš dřív. Já jsem byla párkrát a naštěstí jsem přijela asi jenom jednou dřív, že jsem čekala hodinu. Ale slyšela jsem, že někdo byla na inventruře, ze které se měli vracet v 7/8 hodin a vrátili se ve 2 ráno. Což by například pro mě znamenalo čekat přes 4 hodiny na spoj! Navíc řekněme si upřímně mzda je 100kč na hodinu v hrubém což je 85kč v čistém + jízdé O,5kč na km. Takže plat nic moc, v dnešní době seženeš lepší. Na denní inventury ok, ale za noční. Jako když si to vezmu zpětně tak 85 za noční práci je totální výsměch! Zato, že počty musí být přesné jinak můžeš mít střžení až 2krát 10kč /co napomenutí to 10 kč a můžou být max 2/ za každou hodinu takže můžeš skončit na 65 kč. A v noci se ty chyby dělají raz dva.
Fajn to je když jou bonusy (zpravidla 200Kč za inventuru + něco navíc za km) nebo když je inventura v blízkosti bydiště.

Alecramas
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 06.10.18 13:13
@Anonymní píše:
Do Dantemu bych nechodila pokud musíš dojíždět. Přijde mi to fajn jako nouzová brigáda, když nemáš nic jiného a chceš si přivydělat. Ale počítej s tím, že budeš mít problém s dojížděním. Já sama dojíždím na místo nástupu. A pokud bych bydlela někde v městě a k místu odjezdu mohla dojít pěšky tak vše v pořádku. Ale ono čekat někdy 2 hodiny na spoj je docela na nic. Je to inventura od inventury, ale počítej, že se vrací na čas nebo spíš dřív. Já jsem byla párkrát a naštěstí jsem přijela asi jenom jednou dřív, že jsem čekala hodinu. Ale slyšela jsem, že někdo byla na inventruře, ze které se měli vracet v 7/8 hodin a vrátili se ve 2 ráno. Což by například pro mě znamenalo čekat přes 4 hodiny na spoj! Navíc řekněme si upřímně mzda je 100kč na hodinu v hrubém což je 85kč v čistém + jízdé O,5kč na km. Takže plat nic moc, v dnešní době seženeš lepší. Na denní inventury ok, ale za noční. Jako když si to vezmu zpětně tak 85 za noční práci je totální výsměch! Zato, že počty musí být přesné jinak můžeš mít střžení až 2krát 10kč /co napomenutí to 10 kč a můžou být max 2/ za každou hodinu takže můžeš skončit na 65 kč. A v noci se ty chyby dělají raz dva.
Fajn to je když jou bonusy (zpravidla 200Kč za inventuru + něco navíc za km) nebo když je inventura v blízkosti bydiště.

Děkuju za odpověď :-) Byla jsem na náboru a zítra mě čeká první inventura. Kvůli hlídání dětí můžu jen pátky, soboty a neděle. Zatím mám potvrzené jen dvě. Jednu ve městě, kde bydlí bráška, takže můžu přespat u něj a druhou v místě bydliště. Uvidím, jak to půjde, pokud to nebude nic pro mě, sama odejdu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 16:31

Kamarád (student) je teď v Rakousku na dva týdny (s Dantemem) z toho 8× 12ti hodinová směna. Předem mu poslali peníze jako “kapesné”. Nakonec si domu odvezl 30tisic :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 23:39
@Anonymní píše:
Kamarád (student) je teď v Rakousku na dva týdny (s Dantemem) z toho 8× 12ti hodinová směna. Předem mu poslali peníze jako “kapesné”. Nakonec si domu odvezl 30tisic :think:

Tak ona většina lidí nemůže odjet na 2 týdny, když je jsou to studenti nebo pracující. Sice úplně něvěřím, že je to 30k, ale věřím (a vím), že tyto výjezdy platí lépe.

Jinak souhlasím s názorem výše. Radši běž do TESCA (či jiného supermarketu) v místě bydliště. Výdělek bude stejný (ne-li vyšší), a budeš mít jakousi jistotu, jak směny, tak hlavně jejího konce. Pochybuju, že do Přerova ti něco pojede třeba ve 2 ráno. To fakt není práce, kam se vyplatí dojíždění.

J.

Alecramaska
Nováček 8 příspěvků 10.11.18 07:31
@Anonymní píše:
Tak ona většina lidí nemůže odjet na 2 týdny, když je jsou to studenti nebo pracující. Sice úplně něvěřím, že je to 30k, ale věřím (a vím), že tyto výjezdy platí lépe.

Jinak souhlasím s názorem výše. Radši běž do TESCA (či jiného supermarketu) v místě bydliště. Výdělek bude stejný (ne-li vyšší), a budeš mít jakousi jistotu, jak směny, tak hlavně jejího konce. Pochybuju, že do Přerova ti něco pojede třeba ve 2 ráno. To fakt není práce, kam se vyplatí dojíždění.

J.

Děkuji za odpověď. Prozatím jsem byla na 4 inventurách, z nichž jen na jednu jsem jela do OL, ostatní byly buď tady anebo jsem si říkala o ty, při nichž se jede přes Přerov a nasedla i vysedla tady :-) Nicméně brigádu si hledám dál, ale opět v OL, neb tady je to na nic. K pokladnám nebo pultům nechci a v čase, kdy můžu já, zas nikdo nemá zájem. Holt matka na RD, která ale nemá hlídací babičky,
A jinak máš pravdu, poslední vlak jede v 23h.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >