Investice 250 000

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.4.21 13:05

investice 250 000

Ahoj všem,
vím, že toto fórum není primárně finančního zaměření, ale vyskytují se zde diskutující, co o investování a spoření mají nějaký přehled, tak vás zkusím požádat o názor či radu :-)
Mám nyní na spořícím účtu volných cca 250 000 Kč (nad rámec pohotovostní rezervy) a přemýšlím, kam nejlépe tyto peníze uložit, aby z nich inflace pořád něco neukusovala. Současné úroky na spořícím účtu jsou dost směšné. Přemýšlím o kombinaci stavební spoření + podílové fondy + dluhopisy (?), ale moc nevím, jak prostředky rozdělit a které konkrétní produkty vybrat. Poradí někdo?
Pro doplnění, hypotéku ani žádné další půjčky v tuto chvíli nemám a i po tomto jednorázovém vkladu počítám s pravidelnými měsíčními vklady v řádu několika tisíc Kč. Samozřejmě plánuji navštívit bankovního poradce, ale ten se zaměří na produkty nabízené pouze touto konkrétní bankou, což může být zavádějící.
Prosím o zachování anonymu z důvodu citlivých informací o financích. Jinak smazat. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5000
13.4.21 13:09

Kup si akcie, třeba ČEZu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
13.4.21 13:12

https://www.facebook.com/milan.pavlis.10

Napiš. Pomůže. Poradi. Já mám dík němu spoření s 6% úrokem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
13.4.21 13:15

Rozhodně ne stavební spoření, to je produkt na pr. d, nic to nenese a máš vázané peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67507
13.4.21 13:16

Rozhodně nevěř trolum z netu, ale najdi si finančního poradce, který je placený za tvůj zisk. Ten ti finance rozloží do více produktu, dohodnete se na míře rizika, na termínu vybraní atd.. A ať je fakt placen provizemi že zisku, mají to takto v bankách. Když je placen provizemi z uzavřených smluv, je to na Houby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4433
13.4.21 13:17

Zlato - fyzické

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6550
13.4.21 13:23

Příspěvek upraven 13.11.21 v 17:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28602
13.4.21 13:33

Já jsem si koupila před časem bitcoin a už jsem plusu pár desítek tisíc :mrgreen: ale ne každý na to má nervy a navíc bych tam nedala peníze kdybych neměla ještě jiné jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6969
13.4.21 13:46
@martina.se píše:
Rozhodně nevěř trolum z netu, ale najdi si finančního poradce, který je placený za tvůj zisk. Ten ti finance rozloží do více produktu, dohodnete se na míře rizika, na termínu vybraní atd.. A ať je fakt placen provizemi že zisku, mají to takto v bankách. Když je placen provizemi z uzavřených smluv, je to na Houby
Kde roste poradce odměňovaný provizemi ze zisku? Možná tak pro kvalifikovaného investora, ale asi těžko pro investora s 250.000,–
@Anonymní píše:
Mám nyní na spořícím účtu volných cca 250 000 Kč … Přemýšlím o kombinaci stavební spoření + podílové fondy + dluhopisy (?),

Fondy a zárovn dluhopisy asi ne, resp. ty fondy už beztak mají (pravděpodobně) kus zainvestován v dluhopisech. Navíc je potřeba dávat extrémní pozor na podnikové dluhopisy, protože slíbený úrok třeba 6% p. a. ještě neznamená (ani po několikerém vyplacení kupónu), že člověk dostane jistinu zpátky.
Chybí nám podstatný údaj- časový horizont investice.
Osobně upřednostňuji- stavebko - celkem jistota, ale výnos asi sežere inflace- nicméně to bude šulnul. Potom nějaké fondy a něco do fyzického zlata. Pokud by to bylo třeba jen na 2 roky, tak už zase nutno přemýšlet jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
13.4.21 14:07

@Ivan PPZ Smím se zeptat, jsi finanční poradce? Nebo tě to jenom zajímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 14:27
@Ivan PPZ píše:
Fondy a zárovn dluhopisy asi ne, resp. ty fondy už beztak mají (pravděpodobně) kus zainvestován v dluhopisech. Navíc je potřeba dávat extrémní pozor na podnikové dluhopisy, protože slíbený úrok třeba 6% p. a. ještě neznamená (ani po několikerém vyplacení kupónu), že člověk dostane jistinu zpátky.
Chybí nám podstatný údaj- časový horizont investice.
Osobně upřednostňuji- stavebko - celkem jistota, ale výnos asi sežere inflace- nicméně to bude šulnul. Potom nějaké fondy a něco do fyzického zlata. Pokud by to bylo třeba jen na 2 roky, tak už zase nutno přemýšlet jinak.

Díky za podrobnou odpověď. Časový horizont v tuto chvíli vidím na 5-10 let. V tomto případě platí tvé doporučení stavebko + podílové fondy? Máš nějakou pozitivní zkušenost, kde se nejvíc vyplatí podílové fondy sjednat? Jsou tam vůbe nějaké výrazné rozdíly? Nebo to mám pro zjednodušení řešit ve své bance?

• Citovat
  • Nahlásit
1757
13.4.21 14:29

Jestli se tomu chceš trochu věnovat, tak můžu doporučit půjčky P2P. U zajištěných nemovitostí je výnos 9 - 14%, u nezajištěných mnohem víc. Rozhodně nedoporučuju žádné fondy, spoření, pojištění nebo radílky. Dobrá investice je zpravidla do druhého dne pryč. Samostatnou kapitolou jsou akcie. To chce ale víc času, něco o tom vědět a mít odvahu jít do většího rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6969
13.4.21 14:46
@bella bamba píše:
@Ivan PPZ Smím se zeptat, jsi finanční poradce? Nebo tě to jenom zajímá?

Jsem „bývalý“ PPZ (změny ze strany ČNB), aktuálně VZ. Jinak ano, toto mě velmi zajímá a řeším tak i své investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3370
13.4.21 14:47
platí tvé doporučení stavebko + podílové fondy?

Jak již bylo řečeno stavebko je jistota, u lidí starších tak 45 let je dobré i doplňkové důchodové spoření (já ještě stále držím penzijní připojištění). Investování to v pravém slova smyslu není, ale chtít zbohatnout s 250.000 Kč asi nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6969
13.4.21 14:54
@Anonymní píše:
Díky za podrobnou odpověď. Časový horizont v tuto chvíli vidím na 5-10 let. V tomto případě platí tvé doporučení stavebko + podílové fondy? Máš nějakou pozitivní zkušenost, kde se nejvíc vyplatí podílové fondy sjednat? Jsou tam vůbe nějaké výrazné rozdíly? Nebo to mám pro zjednodušení řešit ve své bance?
Ve fondech jsou rozdíly- v jejich zaměření a tím i výnosnosti/ rizikovosti. Dalším měřítkem je způsob získávání nových smluv a s tím spojených poplatečků a způsobu jejich vybírání.
Určitě tady nebude řešit konkrétní fondy a ani jejich typy a ani způsob obstarání. To patří do fin. poradenství a tady se řeší špíše obecné věci.
Z té mnou zmiňované kombinace na 5-10 let ti vypadlo fyzické zlato, které je vzhledem k budoucím inflačním vlivům pro mě prakticky nemyslitelné nemít. Nebo cenné kovy obecně. Jsou i další možnosti, ale vzhledem k investované částce bych se do nějakých nemovitostních transakcí moc nepouštěl.
@JTom píše: … tak můžu doporučit půjčky P2P. U zajištěných nemovitostí je výnos 9 - 14%, u nezajištěných mnohem víc.

P2P je už trochu jiná oblast a rizikovost je zcela jinde. Ale zase tomu opdpovídá vyšší předpokládaný zisk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat