Reklama

Investice do orné půdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 13:57
Investice do orné půdy

Co vy na to?
Od ledna mají spoluvlastníci orné půdy předkupní právo. Při prodeji orné půdy musíte spoluvlastníka písemně kontaktovat s nabídkou, on má tři měsíce na to se vyjádřit.

článek zde

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5091 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 14:23

@Procházející a co tim chtel basnik rict?

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 14:39
@xjuklickova píše:
@Procházející a co tim chtel basnik rict?

Přemýšlím, co si o tom myslí ostatní. Formulovala jsem to špatně? Co si o tom myslí lidi, co ornou půdu vlastní nebo prodávají/nakupují?

Já si myslím, že se vše zkomplikuje.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16024 příspěvků 03.01.18 14:41

Co já na to? Nejsme právník, ale podle všeho mají spoluvlastníci jistou výhodu a prodejce jistý limit :think:
Na druhou stranu, pokud kupec „odjinud“ spoluvlastníka přeplatí, nemusí to prodejce nijk řešit.

Keyllah
Echt Kelišová 8975 příspěvků 03.01.18 14:43
@Procházející píše:
Přemýšlím, co si o tom myslí ostatní. Formulovala jsem to špatně? Co si o tom myslí lidi, co ornou půdu vlastní nebo prodávají/naku­pují?Já si myslím, že se vše zkomplikuje.

Tak u spoluvlastnictví mi to přijde celkem fér. V čem vidíš problém? Nabídnu spoluvlastníkovi za cenu, ze kterou chci prodat a pokud nemá zájem, seženu si jiného zájemce. nějak nevidím ty komplikace :think:

xjuklickova
Kelišová 5091 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 14:44

@Procházející ja si myslim, ze to melo byt uz davno, protoze se nam stalo, ze za nasimi zady prodali spoluvlastnici svou část pudy spekulantum. Takze se ted dohadujeme, oni chteji stavet, my chceme aby to zustalo tak. Radi bychom to od nich predtim koupili, ale nikdo nam nemusel nic rict ani nabidnout… Spekulanti prodat nechteji…

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 14:55

Chcete prodat ornou půdu, máte dobrou nabídku nebo potřebujete peníze hned. A musíte tři měsíce čekat než se vyjádří spoluvlastníci, abyste mohli prodávat. Třeba to ty vlastníky znevýhodní. Kupující řekne musím čekat, jdeme s cenou dolů…

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 15:01
@xjuklickova píše:
@Procházející ja si myslim, ze to melo byt uz davno, protoze se nam stalo, ze za nasimi zady prodali spoluvlastnici svou část pudy spekulantum. Takze se ted dohadujeme, oni chteji stavet, my chceme aby to zustalo tak. Radi bychom to od nich predtim koupili, ale nikdo nam nemusel nic rict ani nabidnout… Spekulanti prodat nechteji…

Třeba to nechtěli prodat vám, nebo chtěli peníze hned. Spekulanti vám to už neprodají, nebo prodají ale za uplně jinou cenu. K té stavbě byste stejně museli dát souhlas, že? A to máš skoro jedno s kým se dohaduješ rodina může být horší než spekulanti.

Tady je jediná svobodná možnost, udělat majetkové pořádky rovnou při dědictví, nebo darovací smlouvě.

xjuklickova
Kelišová 5091 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 15:01

@Procházející tak to neni. Velci investori do orne pujdy vedi, ze to bude trvat a prichazeji s nabidkou, kterou chteji nabidnout. Zadne snizovani se nekona… Ba naopak cim vic cekaji, tim vic nabizeji.

xjuklickova
Kelišová 5091 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 15:04

@Procházející kdyz to je tezky, od nas by penize meli take hned a vsechno bychom take zaridili. Tak snad to neni o tom spoluvlastnikum zneprijemnit zivot…

A jeste k te stavbe, no prave. My nechceme menit uzemni plan a spekulanti ano.

Anik
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 03.01.18 15:14

Nevím co si o tom mám myslet, a zatím je mi to asi jedno. Máme s bráchou nějaká pole, a je pravda, že v loňském roce mi chodily nabídky na odkup, s platností ovšem jen do konce roku, jemu totéž. Zatím prodávat nechceme, i když mě to asi čeká, tak jsem zvědavá co bude dál, jestli to nabídku zvedne nebo naopak sníží. brácha mi problémy dělat nebude, bude souhlasit, a když se vyjádří hned, tak snad tři měsíce nebudu muset čekat.
Ale je fakt, že k těm spoluvlastníkům je to rozhodně fér.

Ivan PPZ
Kelišová 5656 příspěvků 03.01.18 15:26

A není trochu jedno, co si o tom kdo myslí, když je to požadavek zákonodárce?

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 15:38

@xjuklickova
Asi jste měli malou výměru orné půdy. Muj bratr prodal svuj spoluvlastnický podíl nějakým překupníkum. A já bych teda neměla peníze na to, abych za jeho podíl vyplatila hodně přes milion. A mě by to ani neprodal.

Já ted prodávám (stihla jsem to před koncem roku) svůj podíl, a všichni tlačí cenu dolů. A dívají se na to, kolik peněz můžou ještě utratit a co je priorita.

Vy když nechcete měnit uzemní plán oni s tím nic neudělají. To mi přijde právě děsivě v 18ti zdědíš nějaké spoluvlastnické podíly orné půdy. Čeká člověka jen dohadování. A když chceš peníze musíš čekat. Když máš nějaký záměr musíte se domluvit. A dneska nikdo neprodává když nemusí, proto spoustu lidi vlastní 1/6 nebo 1/12 orné půdy. Oni asi doufají, že ustoupíte. Nabízí vám něco?

Asi jsem se do toho zamotala. Asi to nedává ani smysl. Filozofuji…

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 03.01.18 15:53

@Procházející mě to přijde naprosto v pořadku aby spoluvlastník měl přednost před ostatními kupujícími. Tak jako v případě prodeje domů je fajn že je to už i na ornou pudu

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.18 15:53
@Ivan PPZ píše:
A není trochu jedno, co si o tom kdo myslí, když je to požadavek zákonodárce?

To je pravda, jen filozofuji. Já přemýšlím, jestli je to komplikace nebo zlepšení. A hlavně jestli to tu půdu neznehodnotí. Jestli nepůjde dolu prodejní cena.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >