Investiční životní pojištění - ano, ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 21:48
Investiční životní pojištění - ano, ne?

Prosím o názor. S manželem máme dvě děti, oba máme investiční životní pojištění (manžel jeden produkt už 5 let, já to na radu finančního poradce měnila asi po 2 letech - nyní to vidím jako chybu, ale to už zpět nevezmu). Každý máme IŽP sjednané jinde. Nyní se k nám přes známé dostal finanční poradce, chtěli jsme něco na dlouhodobou investici (cca 20 let) pro budoucnost (v podstatě pro děcka a jejich start do života). Tam jsme se celkem domluvili.
Mimo to nám samozřejmě finanční poradce prošel i ostatní smlouvy: penzijka - ok, stavebko - prý lepší zrušit, ještě jeden investiční dlouhodobý produkt - ok, investiční životní pojištění - tady nám nabízí nové „lepší“ smlouvy. Díky jeho návrhu moje důvěra ve finanční poradce opět odpadla.
Všechny hlavní složky (smrt, invalidita, úraz) nám ponížil a platit budeme v podstatě stejně, je tam jen jedno připojištění navíc. Pojištění navrhl do věku 85 let! S tím, že se tam asi víc investuje - to nevím, úplně se v tom nevyznám (nedokážu to porovnat s aktuální smlouvou) a ani investování neberu jako hlavní úlohu životního pojištění. Nové smlouvy uzavírat nechci, určitě ne s těmito podmínky…
A teď se ptám: Máte životní pojištění? Pokud ano, tak rizikové nebo investiční? Sjednali jste si ho sami nebo přes poradce? Uvažujete do budoucna o změnách, popř. rušení? Věříte tomuto produktu?
Já sama obecně moc důvěřivá nejsem, zpětně bych ten produkt už asi neuzavírala a dala jen rizikové živ. pojištěná, ale vypovídat ho po tak krátké době nechci. Jinak životní pojištění pokládám za dobré. Na druhou stranu se děsím toho, co může být v Evropě za 20 let - za tu dobu určitě přijde nějaká krize, ať už finanční nebo politická. Nedokážu sama odhadnout, co může nastat, jaké to bude mít dopady, jestli vůbec investice na finančním trhu má smysl. Ale spořící účet s 1% je prostě o ničem, tak jsme šli cestou dlouhodobého investování a uvidíme na konci, co z toho bude. Jaký na to máte názor vy?

Anonym - citlivé údaje, finance

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 16.11.18 21:55

tak každý poradce navalí do hlavy chválu právě na to, co propaguje. Obvykle rovnou nesdělí opravdová rizika nebo nevýhody daného produktu. Počkám si, zda někdo poradí

makarka
Kecalka 397 příspěvků 16.11.18 22:12

Tak ja asi pred 10 lety uzavrela investicni zivotni pojisteni a ted si rvu vlasy… :zed:
Je to velmi nevyhodne, uctuji si skryte poplatky v radu mnoha tisicu. Pojisteni rizik taky pofiderni, milion vyluk. Uz se proti nim vedou i hromadne zaloby-konkrtetne u mne jde o Čp. Pockam na vysledek a chci se toho co nejelegantneji zbavit.
Velmi me ale ted zaujala kampan na mutumutu. Velmi ferovy ptistup k riziku…
Uvazim to.

7.straka
Kecalka 167 příspěvků 16.11.18 22:14

Poradci jsou šmejdi, čest výjimkám.
Do čeho investovat, těžko říct, v dlouhodobém horizontu bych šla do něčeho konzervativního, ale jistého. Třeba investiční zlato. My šetříme na dům.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29277 příspěvků 16.11.18 22:20
@dedrichov píše:
tak každý poradce navalí do hlavy chválu právě na to, co propaguje. Obvykle rovnou nesdělí opravdová rizika nebo nevýhody daného produktu. Počkám si, zda někdo poradí

tady poradí velmi seriozně Ivan PPZ.Snad se tu objeví.

rezulka
Závislačka 2884 příspěvků 16.11.18 22:24

Určitě bych nerušila stávající smlouvy, po těch 5 letech tam konečně může začít být vidět nějaké zhodnocení, pokud uzavřete nové, v podstatě nic nedostanete a začínáte od začátku, takže zase zhodnocení až za několik let. Stavebko bych nerušila, řekl vám poradce nějaký důvod?
Ta rizika, co navrhuje snížit, jsou vlastně ta nejdůležitější, tedy pokud máte na mysli u úrazu trvalé následky.
My jsme pojištěni celá rodina, jak rizikově, tak si platíme investiční složku. Ale já už to mám sjednané spoustu let, v té době byl ještě dobrý úrok.

dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 16.11.18 22:24
@Burj Chalifa píše:
tady poradí velmi seriozně Ivan PPZ.Snad se tu objeví.

to je pravda, ten má přehled.

kaca35
Echt Kelišová 9643 příspěvků 16.11.18 22:25

Zajimal by mne duvod pro navrhl zrusit stavebka.. Proc zivotko do 85? Za mne stavebko urcite mit a pripadne k tomu pravidelná mesicni investice do fondu minimalne na deset let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 22:32

@kaca35 Zrušení stavebka z důvodu, že se to v podstatě nevyplatí (nízké úročení vůči inflaci, poplatky za vedení). Máme stavebko jen tak, brala jsem to jako způsob ukládání peněz na „někdy“.

Proč životko do 85 netuší, to se budu finančního poradce ptát na schůzce. Jako normální by mi přišlo po dobu práce - tj. do cca 65 let. Ale jsem laik, nevím, co mi k tomu řekne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 22:35

@rezulka Právě, že hlavní rizika se snížila a vlastně ani nevím na úkor čemu - asi investování, ale od toho máme jiné produkty. A aktuální smlouvy má u sebe finanční poradce, netuší, jaká tam máme procenta, takže nedokážu porovnat výhodnost… ale taky si myslím, že zrušením jen ztratíme a finanční poradce získat provize :mrgreen: (cca 50 tis., což je fajn, ne??? 8) )

Russet
Extra třída :D 12178 příspěvků 16.11.18 22:38
@Anonymní píše:
@kaca35 Zrušení stavebka z důvodu, že se to v podstatě nevyplatí (nízké úročení vůči inflaci, poplatky za vedení). Máme stavebko jen tak, brala jsem to jako způsob ukládání peněz na „někdy“.Proč životko do 85 netuší, to se budu finančního poradce ptát na schůzce. Jako normální by mi přišlo po dobu práce - tj. do cca 65 let. Ale jsem laik, nevím, co mi k tomu řekne.

A to stavebko máš jak dlouho?

Janli
Kelišová 6306 příspěvků 16.11.18 22:40

Já jsem zastánce finančních poradců, ale pokud někdo chce snižovat pojistná rizika, moc důvěry ve mě nebudí, to naopak. Pokud nemáte v plánu něco v budoucnu budovat, pak opravdu nemá stavebko smysl, jestli ano, je nesmysl ho zrušit. Co se týká životního pojištění, nedá se takto od stolu soudit. Záleží na vaší rodinné situaci a tu jsi nám nepopsala. Hlavně, jestli se u vás v průběhu trvání pojistky objevila nějaká onemocnění, která dřív nebyla, budete je mít v další smlouvě již ve výlukách, na to pozor! Stačí jít k lékaři, že vás bolí záda a další uzavřená pojistka už se na ně nebude vztahovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 22:42

@Russet Stavebko máme rok, musela jsem předchozí zrušit (dosáhli jsme cílové částky) a udělala jsem rovnou nové - jen prostě proto, abych někam odkláněla peníze a měla tam víc než 1%.

Russet
Extra třída :D 12178 příspěvků 16.11.18 22:42
@Anonymní píše:
@kaca35 Zrušení stavebka z důvodu, že se to v podstatě nevyplatí (nízké úročení vůči inflaci, poplatky za vedení). Máme stavebko jen tak, brala jsem to jako způsob ukládání peněz na „někdy“.Proč životko do 85 netuší, to se budu finančního poradce ptát na schůzce. Jako normální by mi přišlo po dobu práce - tj. do cca 65 let. Ale jsem laik, nevím, co mi k tomu řekne.

Podle mě je lepší mít dobré penzijko. Mně na něj přispívá i zaměstnavatel. Živnotní pojištění mám, ale neberu ho moc vážně. Rozhodně bych ho nerušila po pár letech. Tenkrát to sjednávali hromadně v práci a já byla mezi posledními, co jsem se upsala.

kaca35
Echt Kelišová 9643 příspěvků 16.11.18 22:43
@Anonymní píše:

Pokud mate stsvebko i s podporou, tak se samozřejmě vyplati. A ano zivotko do 65 jecdostacuji. A jen rizikovy. Investici resit primo do tech fondu. Cim delsi vek vam da, tim vic penez za to ma.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >