Investiční životní spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 06.06.11 14:33
Investiční životní spoření

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s Kooperativou, přesně investiční životní pojištění Perspektiva, sazba 4BN, dynamický fond.
Bohužel jsem smlouvu uzavřela dost narychlo díky super :-? finanční poradkyni, nakecala toho spoustu, ale bohužel nic pořádného nemám v ruce a moc tomu neveřím. Platím 650 Kč měsíčně, 150 Kč pojištění, zbytek 500 Kč spoření na 35 let. Už platím 5 let a podle výpisu můj účet 4 roky ukazuje záporné hodnoty a podleposledního výpisu je počet podílových jednotek na účtu 0,19. Což je částka která mi nic neříká a když jim přímo zavolám, tak mi akorát uklidňují, že tam nějaké slušné peníze budou až za několik let. Nejradši bych to vypověděla, ale mám strach, že těch 500 Kč měsíčně po dobu 5 let už asi neuvidím......... :-? Mám pokračovat nebo to okamžitě zrušit? Díky


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:
 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 06.06.11 14:57

My máme pro malého Prspektivu ,ale 7BN,takže to bude něco jiného.Manžel mě investičníživotko u jiné firmy,platil 500kč/měsíčně a teď to rušil.Po 7 letech mu vypláceli kolem 30ti tis.Přijde mi divné,že tam máš záporná čísla.Asi bych tam osobně zašla a chtěla to podrobně vidět :wink:

 
Bačavelmistarý
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 06.06.11 15:02

ono to taky může záležet na tom, do jakých fondů ti to jde a jak se vyvíjejí. Zkus mrknout na jejich web, tam jsou grafy, a jestli kurz momentálně klesá (třeba jestli máš 100 procent v akciovém fondu), tak může klesnout i hodnota investice, bych řekla. Jinak nevim. Mám 3 BN, ale teď jsem nezkoumala, jak to tam vypadá, takže nemůžu poreferovat, jak je to u mě.

 
Bačavelmistarý
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 06.06.11 15:04

Mám to kratší dobu než ty, ale nikdy mi to záporné hodnoty neukazovalo, pokud si pamatuju :think: takže asi bude nejlepší tam zajít, jak píše verenika.

 
Ladyle
Stálice 65 příspěvků 06.06.11 15:45

V investičním životním pojištění spoření investuješ do podílových fondů, tj. kupuješ si podíly. Jejich hodnota v čase kolísá. U dynamického fondu asi bude kolísat hodně, protože bude většinu peněz rvát do akcií. Takže to, že tam máte zápornou hodnotu ještě neznamená nic.
Pokud máte IŽP 4 roky, tak bych se zrušením váhala, resp. hodně bych počítala :-)
Minimálně první dva roky platíte provizi makléřce a pojišťovně (ve smlouvě je to nazývané jako počáteční nebo také akumulační jednotky). Potom si pojišťovna strhává poplatek za správu investice. Kolik, to je různé. Zjistíš to třeba tady:
www.t-a-n-k.eu nebo www.produktovelisty.cz

Pokud Kooperativa 4BN bude moc drahá na poplatky, tak to vypověz. Nic nedostaneš, ale ušetříš si 35let rvaní peněz do něčeho, co ti je stejně nevydělá.

Taky by mě zajímalo, co to vlastně ten dynamický fond je (potřebuješ ISIN číslo, podle toho najdeš jeho vývoj, strategii atp.) Pokud by poplatky, které si strhává pojišťovna byly normální, spíš bych uvažovala o úpravě investice - zkonzervativnění, tj. např. 50% dynamický a 50% konzervativní, detaily by měl znát fin. poradce, udělá ti test, který odhadne tvůj vztah k riziku.

 
Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 06.06.11 15:45

Pokud chceš vědět, co se ti vyplatí, napiš doporučený dopis pojišťovně, kdy věc bude žádost o vyčíslení kapitálové hodnoty a výši odbytného k té a té smlouvě. Tzn. zjistíš, kolik tam doopravdy máš a výše odbytného bude částka, kterou bys dostala, kdybys vypověděla smlouvu. Potom snadno spočítáš, kolik ti vrátí z toho, co jsi tam už naspořila (500×5let). :wink:

 
mariel
Nováček 1 příspěvek 07.06.11 17:00

S pojištěním je to kříž občas, jako s bankami. Rozhodně je dobrý se před uzavřením smlouvy víc informovat, na internetu je spousta zajímavých portálů, např. tady http://pojistenicz.cz/?…:wink:

Je tam přehled a nějaký základní nástin toho, co od pojištoven můžete očekávat obecně, u každého jmenovitého produktu. Pak už se to liší jen v jednotlivých nastaveních u každé pojištovny.

Rozhodně, doporučuju prostudovat tento a podobné weby, protože ten trh s pojištěním je nejen už dost široký, ale čím širší, tím nepřehlednější a někteří na tom, bohužel, umí i vydělat. :-?

 
Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 08.06.11 12:20

Co na to říct, jen to že jsem blbá a nezrušila to už dávno a ještě blbější, že jsem se do něčeho podobného nechala ukecat. Když slyším slovo finanční poradce, je mi špatně :roll:

 
dami0001  09.06.11 02:43
Pojišťovací poradce

Dobrý den,
pracuji jako zaměstnanec Kooperativy, a snad budu schopen Vám zodpovědět dotaz. Životní pojištění Perspektiva mělo dle produktu označení 3BN, 4BN, 6BN ( 5BN vynechali, nevím proč ), a zhruba rok a něco je v nabídce 7BN, kdy ostatní produkty se již nenabízejí. Životní pojištění si na sebe vydělá nejdéle za tři roky. Jak již kdosi zmínil, po tuto dobu dáváte peníze pojišťovně ( která musí z něčeho žít ), a jistou část tvoří i provize pro zprostředkovatele ( i on potřebuje jíst ). Po třech letech musíte být v plusu, i kdyby jste nechtěla, pokud Vám to ovšem " finanční poradce " nenastavil amatérsky. Dát vše do jednoho fondu je velmi nerozumné, a ukazuje to na zjevnou neznalost " ůoradce ". Smlouvu bych nerušil, protože to je to nejméně výhodné co můžete udělat. Peníze jste doslova vyhodila oknem. V současné době Kooperativa nabízí takzvanou konverzi starších životních pojištění. To znamená, že za stávajích plateb dostanete nejnovější produkt ( 7BN ), a převedou se Vám do něj všechny naspořené peníze ze staré smlouvy. V praxi platíte to samé, máte novou smlouvu, ale její náklady už jsou zaplacené tou starou.
P.S. Jediný problém může nastat, pokud jste smlouvu uzavřela s " poradcem ", který pracuje, či pracoval pro zprostředkovatele ( OVB, Kapitol, Fincentrum atd. ). Pracovník Kooperativy do těchto smluv nemůže vstupovat!!!! A pokud už to ten " poradce " nedělá, těžko se k Vám z jeho bývalé společnosti bude někdo hlásit. Tohle by totiž dělal zadarmo. Provizi shrábnul kolega, který už je pryč. Je nám to sice líto, ale klient se bohužel stává obětí. Prodejce u stánku mu vychválí nové auto do nebes, on ho koupí, a když je za půl roku na voze závada, stánek už nikde. Tak zaběhnu do značkového servisu. Co Vám řeknou? Kde jste nakoupila, tam reklamujte. Proto každého před " finančními poradci " varuji. Nejlepší je vždy uzavírat pojištění v pobočce danné pojišťovny, a ne doma, nebo v kavárně.
Pokud budete potřebovat nějaké informace, například i ohledně Vaší smlouvy, kontaktujte mne na pracovní email dmichalek@koop.cz, nebo soukromý damichalek@cen­trum.cz ( doporučuji ten druhý, jsem na něm častěji ).
Přeji hezký den
David Michálek

 
Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.06.11 11:42

Dobrý den,
děkuji za podrobné info. Právě že jsem smlouvu uzavírala s finanční poradkyní z OVB. Bohužel jsem to nechala zajít tak daleko a smlouvu jsem uzavřela. Už jsem si zažádala o výši odkupného a radši vezmu 5 tis. Kč, smlouvu zruším a s OVB nechci mít nic společného a více méně nic s investičním životním pojištěním, kde nemáte nic jistého. To radši budu posílat ty peníze dětem na stavebko. Jak již výše bylo zmíněno, je lepší udělat chybu na 5 let než na dalších 35 let…
Neříkám, že je investiční životní pojištění samo o sobě špatné, ale dovolím si říct, že je spíše pro bohatší lidi a to my opravdu nejsme. Manžel má taky investiční životní pojištění, akorát u jiné pojišťovny za cca 1000 Kč - asi pro finační poradkyni bylo výhodnější od každého trochu :-? Každopádně dnes jdeme zrušit oboje

 
Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 09.06.11 14:41
Terezm píše:
Dobrý den,
děkuji za podrobné info. Právě že jsem smlouvu uzavírala s finanční poradkyní z OVB. Bohužel jsem to nechala zajít tak daleko a smlouvu jsem uzavřela. Už jsem si zažádala o výši odkupného a radši vezmu 5 tis. Kč, smlouvu zruším a s OVB nechci mít nic společného a více méně nic s investičním životním pojištěním, kde nemáte nic jistého. To radši budu posílat ty peníze dětem na stavebko. Jak již výše bylo zmíněno, je lepší udělat chybu na 5 let než na dalších 35 let…
Neříkám, že je investiční životní pojištění samo o sobě špatné, ale dovolím si říct, že je spíše pro bohatší lidi a to my opravdu nejsme. Manžel má taky investiční životní pojištění, akorát u jiné pojišťovny za cca 1000 Kč - asi pro finační poradkyni bylo výhodnější od každého trochu :-? Každopádně dnes jdeme zrušit oboje

Za 1000,– by se dalo životní pojištění podle mě pořídit i pro celou rodinu včetně dětí. Možná zkusit pouvažovat jenom o změně. :think:

 
dami0001  09.06.11 15:09
Pojišťovací poradce

Aby životní pojištění skutečně nějaké výnosy přineslo, je nutné, aby rozložení investic bylo minimálně 30 ku 70. 30 procent na pojištění, 70 procent na spoření. Nicméně jde o to, co od pojištění očekáváte. Osobně jsem toho názoru, že pojišťovna je od slova pojištění, a né od slova spořit. Teď mně pravděpodobně hodně kolegů proklíná. Ale jak říkám, je to můj osobní názor. Pokud bychom se bavili ryze o pojištění, když se něco stane, aby nebyla rodina bez příjmů, pak se dá pro dva dospělé a jedno dítě udělat pojistka do tisíce korun. To už je ale na delší povídání. Záleží v jaké rizikové skupině pracujete vy a manžel, jakou částku by jste měsíčně potřebovali pokud by došlo k pracovní neschopnosti atd. V každém případě je divné, že " poradce " udělal jinou smlouvu Vám, a jinou manželovi. To mi skutečně hodně zavání výší provize.

 
Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.06.11 20:04

S OVB opravdu nemám nejlepší zkušenosti, už se nás snažili připravit o docela dost peněz na hypotéce, ale to jsem naštěstí prokoukla, bohužel to životní pojištění nám uniklo a pak jsme měli starosti kolem stavby baráku, tak jsme byli rádi, že kdyby se něco stalo, tak nějakou pojistku vůbec máme a nějak to zatím neřešili. Docela se mi líbí od AXA úrazové pojištění pro celou rodinu, podle modelového příkladu to vychází opravdu do tis. Kč, ale pochybuju, že by se smlouva dala v tomto případě přepsat, takže nezbývá nic jiného, než investiční pojištění vypovědět a založit jen úrazové pojištění.

 
Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 09.06.11 20:15

Asi by to chtělo obrátit se na poradce přes nějakého známého.. :think: Já taky moc cizím lidem nevěřím a v takovýchto věcech dávám hodně na doporučení. Třeba by šla částka jenom snížit, abyste nepřišli o hodně peněz a při té příležitosti si založit pojištění ještě vedle tohoto, které by stálo za to a bylo výhodnější. Nevím, ale určitě bych zjišťovala nejdřív, jaké bude odbytné, zda nebudu muset ještě něco doplácet, atd. pokud to zruším :wink:

 
dami0001  09.06.11 21:52
Pojišťovací poradce

Máte pravdu, smlouva skutečně přepsat resp. převést nejde. Pojišťovnu kterou zmiňujete samozřejmě znám, a jakákoliv výtka k ní by mohla být chápána jako hanění konkurence. Tomu se chci vyhnout. Jde o to, aby jste si hlavně pořádně, ale opravdu pořádně přečetla Pojistné podmínky. Setkal jsem se se smlouvou doslova za pár korun měsíčně, tuším, že asi za 130 kč měsíčně. Pojistné plnění v případě zlomení ruky bylo přímo královské. To už jsem větřil nějakou nepravost a Pojistné podmínky si od klienta půjčil domů. Po jejich prostudování jsem klientovi musel dát za pravdu. Skutečně by za zlomenou ruku dostal asi 30000,–Kč......ale..­....ruku by si musel zlomit na Václavském náměstí, před domem čp.34, dne 6. března, musel by vát vítr o rychlosti 16 m/sec, a okolo by musela projet červená oktávka. Pak by splnil všechny podmínky a peníze dostal. Pokud by chyběla oktávka…má smůlu. Trochu jsem to samozřejmě přehnal, ale pojištění, které svým plněním je v přímém nepoměru s výší pojistného je asi tak podezřelé, jako špekáček 34 kč za kilogram. Tam toho masa asi bude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >


Reklama