Investování-má to smysl?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 13:52

Investování-má to smysl?

Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby má rodina věděla, že zde toto téma řeším.
Nechci dnešní dobu přirovnat ke krizi z roku 2008, ale má smysl investovat v dnešní době do akcií a dluhopisů? V bance řeknou, ano, má smysl. Nezávislí ekonomové, ne, nemá. Není lepší střádat si finance na klasickém účtu, i když jsou znehodnocovány inflací?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7766
30.11.21 14:07

Dluhopisy jsem nikdy nepochopil. Ty s vysokým úrokem jsou podvod, ty s nízkým zase nemají smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
30.11.21 14:11

Investovat má vždy smysl, jen každá situace a instrument potřebuje jinou strategii. I teď jsou výnosné instrumenty. V bance ti nabízí akcie a dluhopisy? Spíš podílové fondy, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
30.11.21 14:12

Smysl to má vždy. I v dnešní době jsou firmy, které rostou. Musíš ale vědět které..nespolehala bych se na tipy analytiků na 100 %. Stejně to ale není záruka toho, že se peníze budou zhodnocovat. Může přijít nějaká událost a trhy povalí dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
30.11.21 14:14

Hlavně si ověřte, zda nad danou institucí dohlíží ČNB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 14:20
@Modra1 píše:
Investovat má vždy smysl, jen každá situace a instrument potřebuje jinou strategii. I teď jsou výnosné instrumenty. V bance ti nabízí akcie a dluhopisy? Spíš podílové fondy, ne?

Jeden z produktů co mám je státní dluhopisový fond.

• Citovat
  • Nahlásit
8587
30.11.21 14:20

Pokud máš nějaké peníze navíc, je dobré zdroje diverzifikovat.. běžný účet žere prachy kvůli inflaci.. lepší je dát část do podílových fondů v bance, část třeba i do kryptoměn, část tradičně (stavebka, penzijka), ale úplně nejlepší je koupoit nemovitost ;) ty se ale ptáš spíše na tisíce než miliony, ne?
s investicemi ti poradí tvůj bankéř.. na „finanční poradce“ se moc nespoléhám, je mezi nimi spousta šmejdů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
30.11.21 14:21
@Anonymní píše:
Jeden z produktů co mám je státní dluhopisový fond.

Ano, to je něco jiného, než dluhopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 14:23
@S.maya píše:
Hlavně si ověřte, zda nad danou institucí dohlíží ČNB.

Ano, peníze spravuje největší česká banka. Stejně mi to nedává smysl. Tři roky peníze posílám na produkty, které jsou konzervativní a jsem v mínusu. Doporučuje se doba pět let. Kdo mi zaručí, že za dva roky budu v plusu aspoň tisíc korun? Nikdo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 14:25
@Modra1 píše:
Ano, to je něco jiného, než dluhopis.

Omlouvám se, ale nerozumím tomu. Nechala jsem si poradit v bance a jak říkám. Nevěřím jim ale…

• Citovat
  • Nahlásit
1969
30.11.21 14:27
@Anonymní píše:
Ano, peníze spravuje největší česká banka. Stejně mi to nedává smysl. Tři roky peníze posílám na produkty, které jsou konzervativní a jsem v mínusu. Doporučuje se doba pět let. Kdo mi zaručí, že za dva roky budu v plusu aspoň tisíc korun? Nikdo…

Přesně tak. Ale se zvyšováním úrokových sazeb (což se děje) by se měla tvá situace zlepšit. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 14:30
@Modra1 píše:
Přesně tak. Ale se zvyšováním úrokových sazeb (což se děje) by se měla tvá situace zlepšit. :palec:

Děkuji Ti. Uklidnila jsi mě. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1969
30.11.21 14:31
@Anonymní píše:
Omlouvám se, ale nerozumím tomu. Nechala jsem si poradit v bance a jak říkám. Nevěřím jim ale…

Klidně navštiv banku a nech si situaci vysvětlit. A nebo mrknu na jejich stránky, výhledem si tam název fondu a něco si o něm přečti. Většinou u toho mají banky aktuální komentář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
30.11.21 15:46
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby má rodina věděla, že zde toto téma řeším.
Nechci dnešní dobu přirovnat ke krizi z roku 2008, ale má smysl investovat v dnešní době do akcií a dluhopisů? V bance řeknou, ano, má smysl. Nezávislí ekonomové, ne, nemá. Není lepší střádat si finance na klasickém účtu, i když jsou znehodnocovány inflací?
Děkuji

Jistěže třeba akcie smysl mají, pokud víš, co od toho čekáš a pečlivě si poskládáš portfolio. Třeba letošní rok, ČEZ od 1.1. + 33,66% + byly vypláceny dividendy 52,– korun na akcii.
Ovšem neinvestoval bych do akciových fondů, dluhopisových fondů atd., tam jde bance ne o to, aby klient vydělal, ale o to, aby zaplatil poplatky :-)
Relativně smysl mohou mít protiinflační státní dluhopisy, které uchovají hodnotu peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
30.11.21 16:24
@Anonymní píše:
Ano, peníze spravuje největší česká banka. Stejně mi to nedává smysl. Tři roky peníze posílám na produkty, které jsou konzervativní a jsem v mínusu. Doporučuje se doba pět let. Kdo mi zaručí, že za dva roky budu v plusu aspoň tisíc korun? Nikdo…

ČNB peníze nespravuje ostatním finančním institucím. Jen vykonává dohled a kontroluje dodržování pravidel a zákonů. Existují i finanční instituce, které nabízí dluhopisy..ale ČNB je nekontroluje a tím pádem je tam největší riziko podvodu a je jisté, že věřitel své peníze zpět nikdy neuvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat