Investování-má to smysl?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1744
30.11.21 23:43

Záleží na tom, kolik tomu budeš chtít věnovat času a jaké chceš podstoupit riziko. Všechno je vyvážené. Neměla bys riskovat víc, než můžeš ztatit. Neexistuje žádný produkt, který by bezpracně a bez rizika vynášel víc než spořicí účet. Vyhni se všem fondům, pojištěním, dluhopisům a různým poradcům. Jestli se tomu cheš věnovat, tak samostatně. Můžeš zkusit vlastní nákup akcií, půjčky P2P (ne Zonky) nebo nákup propachtované zemědělské půdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 13:17
@JTom píše:
Záleží na tom, kolik tomu budeš chtít věnovat času a jaké chceš podstoupit riziko. Všechno je vyvážené. Neměla bys riskovat víc, než můžeš ztatit. Neexistuje žádný produkt, který by bezpracně a bez rizika vynášel víc než spořicí účet. Vyhni se všem fondům, pojištěním, dluhopisům a různým poradcům. Jestli se tomu cheš věnovat, tak samostatně. Můžeš zkusit vlastní nákup akcií, půjčky P2P (ne Zonky) nebo nákup propachtované zemědělské půdy.

Moc Ti děkuji! Čteš mi myšlenky…Byla jsem naivní. Peníze jsem si měla nechat klasicky na účtě. Včera jsem telefonovala na infolinku a peníze si samozřejmě můžu nechat poslat zpět na účet.
Co mám říct svému poradci, proč chci skončit s investováním?

• Citovat
  • Nahlásit
4
1.12.21 13:19

Rozumné je dát peníze do státních(!) proti inflačních dluhopisů.

Pak se nabízí stavební spoření - což není investice, ale pro pravidelné spoření je to bezpečné uložení peněz, které dává výnos kolem 4%. To je sice méně, než je dnešní inflace, ale

1. Vysoká inflace bude trvat tak rok, pak se to uklidní, zatímco čtyřprocentní zhodnocení je garantované na 6 let.
  2. Lepší bezpečné(!) uložení peněz dnes nenajdete

Akcie, fondy firemné dluhopisy znamenají možnost vyššího výnosu, ale také riziko ztráty. Pokud se ptáte na radu na tomto webu (emimino), asi to není pro vás to pravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
1.12.21 13:34
@Anonymní píše:
Moc Ti děkuji! Čteš mi myšlenky…Byla jsem naivní. Peníze jsem si měla nechat klasicky na účtě. Včera jsem telefonovala na infolinku a peníze si samozřejmě můžu nechat poslat zpět na účet.
Co mám říct svému poradci, proč chci skončit s investováním?

Takže ty koupíš fond, zaplatíš poplatky, potvrdis investiční horizont 5 let, ten nesplnis a pak se divíš, že jsi nic nevydelala?

Největší chyba v investování je netrpělivost a unáhlené úkony. Když začne dluhopisový trh růst, tak ty se toho fondu zbavis. Ajajaj.

Poradce odhadl dobře, že jsi konzervativní investor (nemáš znalosti) a dáš na někoho, kdo ti doporučuje ty nejrizikovější instrumenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6870
1.12.21 14:02

Je dost obtížné investovat, když většina trhů je na svých maximech. To neznamená, že to nemůže pokračovat dál nahoru, ale pravděpodobnost klesá. Proto se teď objevují výkyvy, protože investoři jsou si toho vědomi a více reagují na špatné zprávy (aktuálně omikron). Na druhé straně stojí hrozná spousta volných peněz a přes různé platformy se zapojuje stále více koncových „spotřebitelů“. A inflace taky potlačí UP. Reálně v každý okamžik to může jít nahoru/ dolů/ bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.21 06:30

Upřímně,

Příspěvek upraven 21.02.22 v 21:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6870
3.12.21 11:27

No, já úplně nesouhlasím. Zlato tam rozhodně patří a není to zdaleka tak složité, jak si laik může myslet. A doporučovat „jednotlivé“ akcie, ale „zakázat“ ETF? Protože kolik druhů jednotlivých akcií by musel člověk mít, aby se netrefil do nějakého problému? Naopak si myslím, že zrovna ETF je vhodný druh. Ale je potřeba si zvolit vhodné „místo“, kde tohle pořizovat. A stejně tak zakazovat fondy? Ano, platí se (v ceně) za správu, ale obecně je to pro člověka, který se tím nechce/ nemůže nějak víc zabývat vcelku vhodný instrument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.21 22:01
  1. zlato?

Příspěvek upraven 21.02.22 v 21:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Denisa J.
5.12.21 23:59

Investování

Anonymní
30.11.21 13:52
0
Investování-má to smysl?

Dobrý den, ano smysl to určitě má, jen je potřeba nastavit správně strategii. 😊 pokud byste chtěla či chtěl poradit, tak se ozvěte a velice ráda poradím.

Děkuji a hezký večer

• Citovat
  • Nahlásit
6870
6.12.21 16:20

@Brouček Pytlíček
zlato a jeho pohyby vůči „indexům“ v období ekonomických problémů- pak to zdaleka přesahuje nějaké inflační otázky. Stačí kouknout na pohyb po 2008.

*jasně, že výběr třešniček je ideální. Ale ono na počátku dost těžko poznat, které jsou/ nejsou červavé. ETF má v sobě celou smečku adeptů a pokud jsem alespoň zhruba trefil odvětví, tak ok. Pravda, ještě je tu záležitost Contango / Backwardation. Rolování FUTek a vliv na cenu. USO, UNG, GLD… by mohly vyprávět. Ale to sem úplně nepatří.

*Pokud jsem schopen už takových konkrétnějších akcív oblasti investic, tak jistě „fondy“ nejsou to pravé pro mě. Ale pro lidi, kteří se v tom až tak neorientují, ale mají zájem investovat?… proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 05:56

Ivane,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 06:07

Ještě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6870
7.12.21 10:46
@Brouček Pytlíček
No nevím, proč bych jako příklad nemohl dát chování zlata v době po hypoteční krizi, když tu píšeš o (jako prakticky jediné) funkci zlata jako protiinflační. Naopak mi jako funční systém přijde používat (pro jednoduchost) swap mezi SPX a GC. Navíc není jen hypokrize, byla i dot.com a zase něco přijde. Buy The Dips se daleko lépe provádí, když můžu pouštět nabotnalé zlato - po krizi a pořizovat „akcie“ ve slevě. Protože ono se těžko nakupuje, když jsem třeba rok, dva ve ztrátě. Pak ani DCA není příjemný, protože i příjmy mohou být zasažené.
@Brouček Pytlíček píše:…ivestice zaručuje výnos při současné vysoké míře bezpečí vkladu. To je to co odděluje spekulace od investic. Drtivá většina běžných lidí si myslí, že investuje, přitom spekuluje

Nesouhlasím. Že mám investici mi ještě rozhodně nezaručuje výnos a už vůbec ne vysokou míru bezpečí. Lidi, co vlastnili akcie Enron, Lehmann taky investovali a nemuseli spekulovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
16.12.21 00:26

Každý poradce doporučuje něco, nejlépe na čem i on získá. Doba je hodně moc nejistá, pokud nemáš přehled (to nemáš, když se tady ptáš), pak třeba takové akcie jsou příliš rizikové, může to jít hodně dolů. Ideální bylo nakoupit tak před pěti lety, držet a teď prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.1.22 14:06

Draha Anonymko,
jinou moznost, nez „nejak“ investovat nemas. Otazka tedy neni „jestli“, ale zni „jak“.
Strucne

• nechces-li se zajimat = zaplat si financniho poradce
  • chces-li se zajimat = cti niz

Muzes zkusit akcie (ETF nebo stock-picking), ale to uz chce nejake znalosti.
Muzes zkusit nejake drobne nacpat do BTC (u me cca 10%).
Muzes si zaplatit kurz, diky nemu muzes ziskat lepe placene zamestnani.
To co jsem napsal nahore je par moznosti, jak mit sanci „neco ziskat“

Dluhopisy jsou zpusob, jak ztracet penize pomaleji, ale furt budes ztracet.
(sorry ale je nefer si nepriznat ze „realna inflace > statem udavana inflace“)

Nechat penize na uctu - kravina, pokud nevis ze napr. do roku ty penize na 100% pouzijes…

PS: Zlato/Stribro dnes kupovat je kravina, proste je pozde (srovnej ceny z 2008 vs 2020-21… a pak zapocitej inflaci + crypto odcerpava kapital z komodit jako zlato/stribro)

PS2: Osobne jsem konzerva, akcie-stockpicking mi udelal +24% za 2021.
A abych to dal na 24% to chtelo stovky hodin se vzdelavani… a presto jsem neprekonal SPX (S&P500 melo tusim +27%, ktere si muze koupit kdokoliv bez jakyvkoliv hlubsich znalosti).
PS2b: Takze ten co to tak udelal, tak je mu 10% inflace vlastne ukradena… protoze je furt 17% v plusu ;-)

PS3: Trh muze padnout, ale tez je sance vydelat. Tim ze nechavas prachy na ucte si prohrala automaticky… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat