Investujete do fondu?

266
24.2.20 12:43

Investujete do fondu?

Rada bych, aby se mi peníze nejak zhodnocovali. Psni v bance mluvila o fondech. Kde bych trvalým prikazem přispívala do fondu v nejakem “ konzervativním” režimu a snad by tam neměli byt zadna velká rizika. Ma s tim někdo zkušenost a poradil by mi? Klidně do SZ. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3357
24.2.20 13:10

No jestli chcete konzervativní, tak s poplatky se to nedostane výš, než jsou úroky na spořících účtech. Peníze dejte radši tam, míň starostí a rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2544
24.2.20 13:30

Záleží v jaké bance. Většinou jsou vycvičení na to, aby používali chytrá slovíčka a tlačili vás do smlouvy za každou cenu. Katastrofální zkušenost mám třeba z Raifky, jejich fondy (alespoň ty co nám tlačila ta poradkyně) byly zjevně špatně spravované, ztrátové nebo s výnosem kolem nuly. Naopak v Ing mám na fondech slušný výnos, ale ty jsem si koupila sama přes internet a pravidelně je kontroluju.
Pokud tomu nerozumíte, určitě bych se nenechala přemluvit poradkyní a radši dala peníze na dobrý spořící účet kde bude aspoň malý výnos zaručený.
Taky jde o to kolik máte a jak dlouho je chcete mít uložené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 13:31

My takhle investujeme už několik let a rovnou do několika fondů vždy po 1000,– a zatím se daří :palec: Máme i normální spořící účet, ale z něj narozdíl od investičního jdou peníze vybírat, což občas děláme, takže mi přijde lepší ten investiční…Dokokce přemýšlíme, že spořící zrušíme a naopak založíme další investiční…jinak, s těmi prvními nám pomohli přímo v bance. Založili je s námi a poradili, kam a kolik vložit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3357
24.2.20 13:33

Jinak ve fondech muzete taky skoncit v minusu a o penize prijit. To je taky dost podstatny udaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13116
24.2.20 13:54

Loňská výkonnost mého fondu je kolem 12%. Posílám tam měsíčně 2 tisíce korun už skoro 5 let. Mám tam peníze ulité pro děti na školy (tedy do celkem nedaleké budoucnosti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
25.2.20 22:49

Fondy nikdy!
Vysoké riziko, malý výnos, špatná likvidita. Nemají žádnou výhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.2.20 22:14

Etf

Je omnoho lepsie aby ste si nakupovala akcie sama. Vdaka tomu usetrite na poplatkoch a vyberete si akcie co nie sú predrazene a maju solidnu dividendu, kdežto spravcovia fondov nakupuju bez ohladu na cenu, však svoje maju s poplatkov iste…Pokial si netrufate vyberat akcie sama (nie je to ziadna veda) tak nakupujte etf. Google poradi = dajte si vyhladat „degiro etf“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama