Reklama

Ionťák - pomáhá hubnout, nebo přibírat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 05.10.18 08:51
Ionťák - pomáhá hubnout, nebo přibírat?

Ahoj,
jak je to s ionťáky? Používáte je někdo dlouhodobě a můžete potvrdit, že mi nebudou bránit v pálení té malé vrstvy, pod kterou někde dole je údajně ten pekáč buchet? :D Mě při sportu znatelně pomáhají. Fakt mě nakopnou a dodávají mi energii, je to poznat. Jenže jsem na pochybách, jestli by se bez nich nehublo lépe. Podle mě i tak obsahují dost cukru. Na druhou stranu, cukr je při sportu taky potřeba.
Zatím věřím tomu, že díky tomu, že s nimi více vydržím, i více spálím, protože těch kilometrů a minut s ionťákem dám prostě víc. Ale nevím, jestli nejsem na omylu. Včera jsem se podíval na etiketu a kalorické hodnoty a posadil jsem se z toho na zadek.
Jen dodám, že cvičím a běhám při vyšší tepové frekvenci. Dávám si rád spíše do těla, spíš takový dynamický kardio trénink, než nějaké klusání po parku. Ze svých vlastních zkušeností - při zátěži nedoporučuji pít čistou vodu. Tuhle jsem vyjel na kole fakt vražedný kopec vražedným tempem, nahoře jsem se napil čisté vody, najednou se mi zatmělo před očima a převrátil jsem se do pole. Málem jsem omdlel. Doktorka mi řekla, že jsem si asi prudce naředil cukry v krvi a tělo mělo šok. Od té doby piju ionťáky a nikdy se mi to nestalo. Ta čistá voda je zlo :cert: při sportu ji už nepopíjím.
Googlil jsem něco o ionťácích, ale jsou to samé reklamy a neodborné plky. Zajímá mě, jestli tomu někdo opravdu rozumí.

Reklama

Reakce:

Levixka
Kecalka 290 příspěvků 05.10.18 09:35

Iontaky vlastně nejsou pořádně k ničemu ani v redukci ani v pribirani sval. hmoty, je to něco jako vitamínovy energeticky napoj bez kofeinu a tehlech srajd :) Cukru tam je dost, ale je tam většinou sukraloza, která se hojně používá jako sladilo pro lidi co jsou v redukci :) Asi bych nepila jen to, zkusila bych to střídat aspoň s čajem, treba lehce osladit erythrytolem :) Taky je rozdíl zda pijete iontaky z obchodu nebo kvalitní z fitness shopu, kde je záruka těchto „zdravých“ cukrů a v těch máte minerály, vitamíny a nekdy i l-carnitin, který je pro zdravého člověka sice zbytečný, ale aspoň pro placebo efekt :)

mag
Extra třída :D 11023 příspěvků 05.10.18 09:46

Hele, ja jedu na vodu vsechny treninky i ty intenzivni. Iontaky a gely az pri zavode nebo vysokych zimnich objemech, kdy bezim vic jak dve hodiny.
Ja bych to s nimi neprehanela.

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 05.10.18 10:00

Každý ionťák má jiné složení. Většinou obsahují cukry, takže se po nich bude přibírat. Hubnoucí nápoje vyjma projímadel apod ani snad neexistují.

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 05.10.18 10:02

Jinak já na kolo vozím čistou vodu, ionťák zcela výjimečně, např. pro 5ti a vícehodinovou túru.

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 05.10.18 14:30

To já nehledám hubnoucí nápoj :) na to nevěřím. Primárně cvičím a běhám kvůli kondici, takže nehledám zázrak na hubnutí. Jen nechci, aby to ten ionťák zhoršoval.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 05.10.18 15:01

Iontový nápoj pomáhá doplnit hladinu iontů, kterou můžete případně vypotit při cvičení. Stejně tak ale jaksi funguje voda a něco k jídlu.
S hubnutím a či přibíráním hmoty nedělá vůbec nic.

Je to dost nesmyslný marketingová produkt.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 05.10.18 15:03

Jinak tou vodou jste si nenaředil cukr v krvi, to takhle nefunguje, ale téměř jistě jste byl na lačno a velkou zátěží do kopce jste si spálil zásobní rezervy glykogenu. Kdybyste se nahoře napil sladké limonády, nebo si dal třeba banán a nebo nejezdil na lačno, tak by vám hladiny cukru v krvi tak nelítaly.

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 05.10.18 18:49

Hlavně taky chce během zátěže pít pořád a jen po douškách. Byl jsem kdysi se ženou na kole, neměli jsme s sebou pití, pak se u známého napila tím stylem, že do sebe hodila půl litru. Taky šla málem k zemi.

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 08.10.18 16:58

@Ou Jo, tak nějak jsem to pochopil taky … určitě by se mi to nestalo, kdybych se napil limči, přemýšlím taky tak. Ale ten ionťák vedle iontů obsahuje i hafl cukrů, ne? No sladký je to jak h…o z nutrie :nevim: Přijde mi to jako šťáva nebo limča obohacená navíc o ty ionty, což se zřejmě odráží na té ceně (kromě zmíněného marketingu ..)

@TMana Chápu, snažím se :) ale když jedu do pořádnýho kopce, tak se napiju jen párkrát … sahání po flašce a popíjení mi rozhodí rytmus. Takže to nakonec dopadne tak, že se napiju pod kopcem, nékde v polovině a navrchu. Navíc se snažím šetřit, je toho jen 0,7l a hospoda není na každým rohu. Jinak samozřejmě souhlas, rovnoměrné popíjení a doplňování cukrů je optimální varianta.

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 08.10.18 19:56

@honzek86 naučil jsem se pravidlo, že si každých 5km loknu vody. Samozřejmě v terénu to nelze dodržovat přesně, ale tak nějak mám pocit, že tělo lépe funguje a v noci se nebudím žízní.

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 08.10.18 20:09

Jonťák si dám maximálně na závodě, kdy fakt potřebuju podat nějaký výkon. Při tréninku stačí voda.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33148 příspěvků 10 inzerátů 09.10.18 07:43

Voda žádné zlo není. Ionťák je vhodný požít při závažnější dehydrataci, takže při průjmu nebo při vrcholovém výkonu. Pokud ti neleze čistá voda, zkus nějakou ochucenou minerálku.

_-Nickname-_
Povídálka 17 příspěvků 10.10.18 00:04

Ačkoliv nejsem žádný trenér, troufám si říct, že melete s prominutím srajdy. Čistá voda je to nejlepší a nejzdravější, co můžete pít. Přísun cukrů by měl být primárně z jídla, ne z nějaké syntetické limonády :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >