Irsko, nastěhování, cestování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 09:28
Irsko, nastěhování, cestování

Ahoj holky, sním o Irsku. Je tu někdo kdo tam žije, má v plánu žít nebo vycestovat tam a poznat kulturu? Můj sen je irský venkov.

Reakce:

rendulinka3
Povídálka 25 příspěvků 11.09.18 09:38

Koukni na youtube na katka my irish life. Je to holka co tam bydlí… Starší videa měla o tom co stoji život v Irsku a co je potřeba vědět a zařídit než tam odjedes… ;)

Reaskiller
Kelišová 5381 příspěvků 11.09.18 10:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, sním o Irsku. Je tu někdo kdo tam žije, má v plánu žít nebo vycestovat tam a poznat kulturu? Můj sen je irský venkov.

Zila jsem a moje rodina take (sestra a maminka).. Sestra tam zije porad a maminka se po 11 letech vratila domu .. Ja jsem prchla po dvou letech :) ptej se..

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 4 inzeráty 11.09.18 11:14
@Reaskiller píše:
Zila jsem a moje rodina take (sestra a maminka).. Sestra tam zije porad a maminka se po 11 letech vratila domu .. Ja jsem prchla po dvou letech :) ptej se..

jáá se chci taky zeptat. Chtěla bych zpět do Anglie nebo případně i to Irsko. Také na venkov. Myslíš, že je reálný pronajmou si tam v menším městě vlastní byt? Nějakou malou garsonku, obyčejnou. Děsí mě spolubydlení, chtěla bych vlastní byt, ale nevim, jestli vůbec je to reálný.

Reaskiller
Kelišová 5381 příspěvků 11.09.18 13:13

@Quinn7 My zily v Monaghanu (ja a mamka, segra Wicklow a Dublin) a pronajem mensiho bytu neni problem.. Myslim, ze za nej platila 80 eur tydne, coz neni zase uplne levne ale jde to.. :) mamka a sestra si hodne pochvalovaly zivot v Irsku, ja prchla co to slo :) zalezi od zkusenosti no..

barunkak1
Povídálka 13 příspěvků 11.09.18 13:42

Chtěla bych právě třeba vedět ty plusy a mínusy :) a zkušenosti

Reaskiller
Kelišová 5381 příspěvků 11.09.18 14:50

@barunkak1 Ono zalezi co preferujes :) Zije se tam stejne jak vsude jinde.. do prace chodit musis, nakupovat taky a takove ty ostatni veci taky :) u lekare si pekne zaplatis pokud dobre vydelavas :)

Plusove zkusenosti: Zdokonaleni jazyka, vyborna prace, ruzne spolecenske akce kterych je vsude docela dost (ve vetsich mestech), hrane prijemne jednani v obchodech, nasetris si.. Ja moc neprozivam tu jejich „zelen“ vsude ale maji to tam pekne :) o tom zadna.. dobre se staraji o baraky, da se tam docela slusne vydelat treba uklizenim domku :)

Moje zkusenost negativni zkusenosti: Irove jsou pro me falesnym narodem co se smeji do ksichtu a vrazi Ti kudlu do zad (osobni zkusenost je takova, ze na me lekarka zavolala socialku protoze jsem hlidala kamaradum dceru, doktorka me videla venku s kocarem, sla na socialku s tim, ze se lecim z depresi a mohla bych diteti ublizit a uz to jelo).. mamce se zase stalo to, ze po 11 letech ji obvinila kolegyne z toho, ze ji ukradla penezenku a samo s tim i penize v ni (slo o castku 50 euro)…Tahali ji po policajtech a nakonec se zjistilo po tydnu, ze dotycna ztratila penezenku na benzince.. Mamka mezitim dostala vypoved kterou ji ale pak chteli zrusit ale pracuj tam kdyz se Ti neco takoveho stane..

Ale co Ti budu vykladat - nakupy jsou tam bozi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: party jsou tam super :D ..skolstvi podle me stoji za prd ale uniformy maji super :D kdyztak se radsi asi ptej :D

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 4 inzeráty 12.09.18 21:37
@Reaskiller píše:
@Quinn7 My zily v Monaghanu (ja a mamka, segra Wicklow a Dublin) a pronajem mensiho bytu neni problem.. Myslim, ze za nej platila 80 eur tydne, coz neni zase uplne levne ale jde to.. :) mamka a sestra si hodne pochvalovaly zivot v Irsku, ja prchla co to slo :) zalezi od zkusenosti no..

tak to zní fajn, očividně levnější než v Anglii, a bylo hodně těžký sehnat pronájem? Četla jsem, že oni snad chtějí i nějaký reference z předchozích bytů nebo tak.

Reaskiller
Kelišová 5381 příspěvků 13.09.18 10:09

@Quinn7 To netusim ale muzu se zeptat mamky :) ono ..od hodne veci se uz upousti a Irove jsou proste hrozne zvlastni narod :D jejich vecem moc nerozumim

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >