Isoprinosine - kde, nebo podobný lék, bylina?

4181
11.4.21 13:06

isoprinosine - kde, nebo podobný lék, bylina?

Holky, pro případ potřeby.
Získat isoprinosine a neriskovat padělek mi přijde dost těžké.
Existuje nějaká adekvátní náhrada, třeba z řad výživových doplňků nebo bylin?
Ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2162
11.4.21 13:08

A proc? Normalne to predepise obvodni lekar, kdyz je potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
11.4.21 13:23
@Oriseka píše:
A proc? Normalne to predepise obvodni lekar, kdyz je potreba.
četla jsem, že lékárny ho nemají, takže ani nevydají.

Popravdě, netuším, jestli se jeho účinek zveličuje, nebo ne - teď čtu nahoře diskuzi „Myslím, že se tenhle svět zbláznil…“ takže tak nějak se už cejtím.
Ale úplně se mi nechce vyslechnout si od doktora Paralen a ležte, kdyžtak záchranku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
11.4.21 13:30

Chvíli počkej, pak si ho za hranicemi ČR koupíš. (Pozor na datum spotřeby.) Já si chci tak koupit Ivermektin. Je to možné i bez receptu, i když nejsi tamější občan (toť alespoň seriózní info z netu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.4.21 13:31

Měly by mít na recept lékárny u poliklinik, nemocnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
11.4.21 13:46
@M.I.L.F. píše:
Měly by mít na recept lékárny u poliklinik, nemocnic.

Dobré vědět, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14619
11.4.21 13:48

@NiKina V Polsku jsou leky s touto lecivou latkou volne prodejne. A jeste ke vsemu levnejsi nez u nas :nevim:
Napr. Groprinosin nebo Eloprine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.4.21 13:53

V Praze - poliklinika Budějovická měla. V Kartouzské taky a myslím, že v Krči - obvolejte si než si půjdete vyzvednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
11.4.21 13:56

Za poslední dva měsíce jsem Isoprinosine sháněla několikrát a vždy bez problémů. Obvoďák napíše recept a pak jsme obvolávali lékárny ve městě, vždy tak polovina lékáren měla a rezervovala, než jsme dorazili k vyzvednutí.

Ale abych pravdu řekla, po zkušenostech v rodině se dost zamýšlím nad jeho účinností :think: Ano možná během nemoci sníš krabičku paralenu a balení léků na kašel, ale je nutné k tomu cpát i Isoprinosine?

Přeji hlavně zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.4.21 14:01

@ElucaK máme v rodině a okolí dobré zkušenosti. Stejně tak ivermectin

• nízkomolekulární heparin nebo alespon aspirin + zinek, D, vysoké dávky vit C, + hlídání oxymetr a měření teploty pravidelně několikrát děnně i při mírných příznacích! při dušnosti, kašli (nemusí být nějak extremní!!pozor na to) žádat o rtg plic

u isoprinosinu velmi dulezite nasadit ihned - idealně absolutně v začátcich přiznaku, idealne po kontaktu s nakaženým, pokud je pravděpodobnost, že jste se nakazili.
ivermectin ideálně také na začátku nákazy
ostatní po celou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
11.4.21 14:45

Nejsem lékař, ale od mého známého, lékaře, vím, že Isoprinosine má kontraindikaci: vysoký/vyšší počet leukocytů a problémy s ledvinami.
Z netu zas vím, že oba se musí nasadit na začátku příznaků.

Kontraindikací Ivermektinu (info od lékařky v TV) je myslím Warfarin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
11.4.21 19:32
@NiKina píše: četla jsem, že lékárny ho nemají, takže ani nevydají.Popravdě, netuším, jestli se jeho účinek zveličuje, nebo ne - teď čtu nahoře diskuzi „Myslím, že se tenhle svět zbláznil…“ takže tak nějak se už cejtím.
Ale úplně se mi nechce vyslechnout si od doktora Paralen a ležte, kdyžtak záchranku.

Manzel dostal recept od obvodaka a tady v mistni male lekarne ho normalne meli a to se tady fura leku musi objednavat. Nevim, jestli to nejak zabralo. Manzel mel horsi prubeh nez ja, ktera jsem to nebrala :nevim:. Takze paralen a lezeni se konalo na stridacku, protoze 2 male deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
11.4.21 22:31
@BeaL píše:
Nejsem lékař, ale od mého známého, lékaře, vím, že Isoprinosine má kontraindikaci: vysoký/vyšší počet leukocytů a problémy s ledvinami.
Z netu zas vím, že oba se musí nasadit na začátku příznaků.Kontraindikací Ivermektinu (info od lékařky v TV) je myslím Warfarin.

Ivermektin je silně teratogenní! Takže absolutní kontraindikací je těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
11.4.21 22:37
@NiKina píše: četla jsem, že lékárny ho nemají, takže ani nevydají.Popravdě, netuším, jestli se jeho účinek zveličuje, nebo ne - teď čtu nahoře diskuzi „Myslím, že se tenhle svět zbláznil…“ takže tak nějak se už cejtím.

A co je špatného na informaci klid a paralen? Tak se totiž léčí většina virových onemocnění. Antivirotikum na covid neexistuje. Já tedy pacientům říkám, že když se stav nebude lepšit, tak se mi mají ozvat a všechny takové vyšetřím, pokud je třeba napíšu kortikoidy, antibiotika, případně léky na řešení krve.
Já sama jsem si jako lékařka isoprinosin nenapsala, ani ivermektin, ani nic jiného. Za celou dobu jsem užila jednu tabletu paralenu a kapky do nosu. Naprostá většina lidí má lehký průběh a není nutné so sebe cpát léky, které nemají potvrzený účinek a mohou mít vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 18:47

Ivermektin

Ahoj, pracuju v nemocniční lékárně a Ivermektin máme jen omezený počet kusů a samozřejmě vždy jen výdej na recept… Případně na lůžková oddělení pro pacienty, kterým je určen přednostně

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat