Reklama

Isotretinoin - velké zhoršení u dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 12:17
isotretinoin - velké zhoršení u dcery

Má 18letá dcera užívá na předpis od doktorky už osmý den lék s názvem isotretinoin - známý také jako Raccutane, Aknenormin či Curane,…Je to na její těžkou formu akne. Ale teď po osmi dnech jsem zpozorovala, že se její akne na obličeji VÝRAZNĚ zhoršilo, prý je to normální, ale už je z toho tak špatná, že nevím jestli to vydrží. Zajímalo by mně, jak dlouho asi to zhoršení může trvat a kdy uvidíme alespoň mírný odstup akne. Vím, že je každý velmi individuální a u každého je to jinak, ale i přesto by mě zajímali vaše zkušenosti. Děkuju.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 12:26

To jste začali rovnou takovými silnými léky ?
Nezačíná se napřed antibiotiky ?

Kdyby to bylo acne rosacea, tak na to se dá užívat také metronidazol v tabletách. Některý doktor to neumí poznat (diagnostikovat).
Také existují antibiotické masti, nebo něco jako americká Finacea.
Musela bys snastudovat internet pro více detailů.
Záleží na tom, o jaké akné se jedná a co už jste všechno vyzkoušeli.

Jijinka4
Nováček 7 příspěvků 28.08.18 12:51

Dobrý den. Plně chápu pocity Vaší dcery sama jsem trpěla těžkou formou akné s rosaceou byla jsem na tom psychicky hodně špatně ani jsem už nechtěla chodit mezi lidi nicméně curacne mi pomohlo užívala jsem ho přes 2 roky a že začátku taky nic moc navíc do toho HA která se musí užívat spolu s curacne ale asi po 14 dnech se začalo akné zlepšovat a nakonec jsem měla téměř bezchybnou pleť Teď se pouze mažu kremem Soolantra a po 10 letech můžu použít i make up aniž bych to na pleti zanechalo devastujici účinky.

alialiali
Kecalka 167 příspěvků 28.08.18 12:54
@Anonymní píše:
To jste začali rovnou takovými silnými léky ?
Nezačíná se napřed antibiotiky ?Kdyby to bylo acne rosacea, tak na to se dá užívat také metronidazol v tabletách. Některý doktor to neumí poznat (diagnostikovat).
Také existují antibiotické masti, nebo něco jako americká Finacea.
Musela bys snastudovat internet pro více detailů.
Záleží na tom, o jaké akné se jedná a co už jste všechno vyzkoušeli.

zakladatelka píše, že je to na těžkou formu akné tak asi už má antibiotické masti za sebou… pokud by měla mít z akné trvalé následky a nic jiného nepomáhá tak nevím proč tuto léčbu nezkusit, mně to pomohlo skoro hned i když teda jsem asi neměla těžkou formu tak možná je ta prvotní reakce horší a pak dojde ke zlepšení, zavolala bych radši kožní dr a poradila se. hlavně at se vyhybá alkoholu - nejen že to ničí játra v kombinaci s tímto lékem, ale alkohol působí úplně jinak - myšleno zesíleně a když jsem se napila tak jsem měla hrozné stavy :( ale holt jsem byla mladá a blbá :(

NoFear
Kecalka 236 příspěvků 28.08.18 12:56

A kolik mg denně dcera bere?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 18:30
anonymni
@NoFear píše:
A kolik mg denně dcera bere?

Bere 20mg jedenkrat denně

NoFear
Kecalka 236 příspěvků 28.08.18 20:38
@Anonymní píše:
Bere 20mg jedenkrat denně

Tak to teď beru taky. Je to poměrně nízká dávka (předpokládám kvůli sluníčku), bude to tedy trvat trochu déle. Já teď beru 9.týden a konečně už začíná být pleť čistější a pupínky se dělaji menší a menší. Můsí to teď vydržet. Předpokládám, že se s akné trápí už dlouhou dobu, musí to teď vzít jako “nutné zlo”, prostě se ta pleť musí pročistit. Moc dobře chápu, jak se cítí. Mně je 30 a ješte před měsícem jsem si přišla jako puberťák. Ale bude to lepší.

Pokud jí chceš nějak pomoct, doporučuju koupit dobrý make up. Já mám double wear od Esteé Lauder a je skvělý. V jejich obchodech jí pomůžou vybrat co nejpřirozenějsí odstín. Vydrží mi na obličeji celý den a nejde téměř setřít, večer se musím pořádně odlíčit. To by jí mohlo pomoci překlenout to nejtěžší období teď na začátku léčby..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >