Jít na potrat nebo ne, těžké rozhodování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.04.18 20:18
Ist na potrat alebo nie, tazke rozhodovanie

Viem, ze mi nikto neda jasnu odpoved, asi sa len potrebujem vypisat, ujasnit si myslienky. za kazdu spatnu vazbu budem vdacna.

dnes som zistila ze som tehotna. odhadujem cca 5tt.
uz mam tri deti. troch chlapcov, najstarsi bude mat 7, najmensi ma rok a pol.
neplanovali sme, nechceli sme. sposobili to tzv „kapicky lasky“.

co sa tyka financii, s tym problem nastastie nie je. manzel nechava rozhodnutie na mna.

a kde je teda problem? ja sa toho desim. uz som doma s detmi 7 rokov, sice pracujem z domu, ale aj tak, ta sloboda je obmedzena.

traja chalani su na palicu, teda, ti starsi dvaja hlavne. ako, fakt, ked vecer zalezu do postele, tak som stastna, lebo mi po celom dni totalne lezu na nervy. totiz, su neskutocne hlucni, maju mocne hlasy, cize aj ked sa bezne rozpravaju, tak po chvilke s nimi mam pocit, ze sa mi rozskoci hlava(nielen ja mam ten pocit). do skolky chodia len starsi dvaja a aj to len na pol dna.
a ked si predstavim, ze mi pribudne k nim dalsi chalan, tak by to bolo asi uz skutocne neunosne.
keby bolo dievcatko, vytuzene dievcatko, asi by som to vnimala inak. ale to mi nik nezaruci.

plus moj muz, zarobi, pomoze, ale je nervak a cholerik. moc si s detmi poradit nevie, aj ked vzdy postrazi ked treba, ale je z nich ocividne stale nervozny.

ja neviem, su to hlupe argumenty co pisem?

som proti potratom, velmi, ale sucasne sa bojim, ze bude s nami, s nasou rodinou, ci to ustojime.

prosim, napiste mi vase skusenosti, citala som tu temy, ale vacsina riesi len tu materialnu stranku, ktora u nas problem nie je.

dakujem pekne.

Najdete v encyklopedii: Potrat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 64275 příspěvků 07.04.18 20:28

Třeba to bude holčička. Je to těžké, já bych na potrat jít nemohla, nedokázala bych se pak srovnat sama se sebou. Ale mám děti dvě a to holky, a celkem klidné. Klidně bych si k nim uměla představit další dítě. Moje neteř má dva kluky, mladší je jak moje mladší, už je jim šest, a ta další dítě nechce ani omylem, prý představa, že by k nim přibyl stejný rarach, to jí děsí. Ale je rozdíl neplánovat další dítě a nebo jít na potrat, když už je. Aby sis to do konce života nevyčitala :nevim:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 07.04.18 20:29

Holka holka, vubec ti to nezavidim. Pokud jste vážně nechtěli další dítě, měli jste se lépe chránit, ale to ti je ted k ničemu :?. Já jsem taky proti potratum, pokud to jde, nechat vzniknout zivot, ALE musíš se na to cítit, že to zvládneš.

Příspěvek upraven 07.04.18 v 21:02

tulipán
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.04.18 20:30

Unava s detmi velika, kluci jsou jeste mali. Mas tri deti, myslim, ze by ti 4. bylo casem lito, ze sis ho nenechala, ze by ses trapila a nebyla pak stastna. Porad je 50% moznost, ze prisla holcicka. Argumenty, co pises, urcite hloupe nejsou, moc te chapu, je to narocne, doma mam cholerika a deti jen dve. Pravdepodobne potahnes i to ctvrte, jako mas na starost uz tri stavajici. Preji ti, aby ses dobre rozhodla a vse bylo pro vas dobre. :kytka: Hlasuji pro zivot. :kytka:

Safija
Kecalka 240 příspěvků 07.04.18 20:34

Zkusenost nemam, nemusela jsem volit… ale strasne te chapu, jak se citis, ja mam sice jen 2 kluky - 3r a 5m, ale ten starsi je fakt cislo, furt hlucny a jak ja jsem rada, kdyz je ve skolce anebo kdyz spi… no a kdyz se do toho kriku prida ten maly, ktery se uz taky zacina prosazovat becenim, tak jsem z toho fakt na konci dne znicena a do postele padam unavou… z domu taky pracuju, ale je to o planovani ohledne hlidani, kdybych nemela tento styk s normalnim svetem, asi by mi hrablo a to jsem doma jen 3 roky… chtela bych holcicku, ale pri predstave, ze to bude treti kluk, nevim jestli do toho jit… a ty uz kluky tri mas a pokud by byl ctvrty, pochopila bych tve zklamani… sice kdyby se mimi narodilo, tak bys ho urco mela rada, ale prece jen by to byl zas jen dalsi kluk… osobne si ale myslim, ze pokud pujdes na potrat, budes se do konce sveho zivota uzirat myslenkou, jestli by to nahodou nebyla holcicka…

Anna766
Hvězda diskuse 61169 příspěvků 07.04.18 20:44

V tatovo rodině se stalo cosi podobného. Tri kluci jak stupínky. A pak přes tělísko čtvrté těhotenství. Dřív to bylo přes „danu“ dost časté. Rozhodli se pro přerušení. Ale ona v nemocnici řekla NE, prostě těsně před si to rozmyslela.Muz po jejim návratu domů jí poděkoval, plakali oba.
Narodila se holčička. Bylo to tehdy úžasné, dostali moc gratulací. A dnes, kluci jsou rozbehlí „po světě“ a dcera i se svojí rodinou žije poblíž maminky.

Sama mám děti „jen“ dvě a to přesný opak :D holka je energická, živá, dala mi hodně zabrat. A kluk je nejhodnější zlatíčko co znám. Nikdy nevíš :srdce:

Příspěvek upraven 07.04.18 v 20:46

Evullka
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 6 inzerátů 07.04.18 20:46

Ano, je to těžké, děti máš malé, taky mám tři, takže chápu. Manžel Ti pomáhá, ve finanční nouzi nejste, závažně nemocná nejsi, nechala bych si ho. Jak píše @Safija, možná by ses užírala, jestli to přeci jenom nebyla ta vytoužená holčička. Držím palce při rozhodování :kytka:

Uživatel je onlinemrav
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 07.04.18 20:47

A adopce dítěte není možná? Jsou přece ženy, co z různých důvodů nemůžou mít děti.

Jana525
Závislačka 4503 příspěvků 07.04.18 20:50

Sama pises, ze uz te to psychicky vysava. Rozhoduj se jen podle sebe, budes stastna doma s dalsim ditetem? Dovedes si to predstavit? Je to to, po cem touzis? Pokud ne, sla bych na potrat. Vykaslala bych se na nejake predsudky a byla stastna a vdecna, ze mam tri zdrave deti.

mamina89
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 07.04.18 20:51

Sama si odpověz na otázku:" Smířila by ses s tím, žes dala miminko pryč? Smířila by ses s tim, že to třeba byla vysnena holčička? Nebo že by to byl vykuk s tvýma očima?"… :* :kytka:

Šarlota4
Echt Kelišová 9118 příspěvků 07.04.18 20:55
@mrav píše:
A adopce dítěte není možná? Jsou přece ženy, co z různých důvodů nemůžou mít děti.

To je vtip? Osobne by pro me bylo daleko tezsi jit na potrat nez adoptovat dite, ktere si mohu financne, fyzicky a dusevne dovolit. Dat “hotove” dite nekomu jinemu je pro normalni lidi naprosto nemyslitelne.

Anonymní  07.04.18 20:56

Já upřímně nevím, ale bud na potrat jít a nebo nad tím ani nepřemyšlet. Já hold mám za to že to dítě vnímá a i toto ho může ovlivnit. Já jsem dítě které se nemělo narodit. Taky se přemyšlelo nad potratem, prostě peníze byli. Ale nebylo moc času starat se o další a další malé dítě krátce po sourozencích…no nakonec na potrat nešla, ale dodnes jsem pocitově nechtěna. Nebyl na mě čas už od mala a celkově vztah s matkou je špatný, myslím si že i tohle ho ovlivnilo. Mě v budoucnu by ani nenapadlo nad něčím takovým přemyšlet a když už tak fakt to malé zahrnout láskou což si myslím že u vás to bude kdoví jaké asi bych šla radši na potrat ve vašem případě

Jana525
Závislačka 4503 příspěvků 07.04.18 20:57
@mamina89 píše:
Sama si odpověz na otázku:" Smířila by ses s tím, žes dala miminko pryč? Smířila by ses s tim, že to třeba byla vysnena holčička? Nebo že by to byl vykuk s tvýma očima?"… :* :kytka:

Tohle je docela podpasovka. Zrovna tak, to muze byt treba tezce postizene dite.

Pifinka
Kecalka 421 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 20:58

Nechej si ho!!! Dítě je dar :srdce: :srdce: :srdce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9118 příspěvků 07.04.18 20:58

Az bude dite na svete litovat nebudes, nikdo nelitujeme ditete, ktere milujeme a uz je na svete. Na druhou stranu ja nerada vystupuju ( jak je ted oblibene rikat) ze sve komfortni zony a nesla bych do neceho co je nad muj limit. Znam se dost na to, abych vedela co dam a co sice dam taky, ale budu vyzdimana nebo co nedam vubec.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama